bugün

entry'ler (233)

sadece bana mı oluyor hissi

bunlardan ilki 8 kere hapşırmak, diğeri ise tam uykuya dalacakken bir yerden düşermiş gibi hissedip uyanmak.
(hoş ben bunu epey araştırdım bir çok kişi de aynı şeyi yaşıyormuş hatta çok garip yerlere çekenler var ruh geziyormuş vs. Olaylar olaylar*)

aşk üçgeni

Aslında bu şey herkesin bildiğinden biraz farklı. Şimdi Robert Sternberg diye bir abimiz var aşk üçgeninden bahsediyor;

Öncelikle en tepesinde intimacy duygusal anlamda yakınlık dedigimiz olay var bir köşesinde passion fiziksel çekim ve cinsellikle alakalı olan kısım diğer köşesinde ise commitment dediğimiz bağlılık oranı var ilişkiye başlayıp başlamamak ya da sürdürme kararı burada bitiyor. Bu üçgenden yola çıkarak kendi ilişkinizin dahi analizini yapabiliyorsunuz şöyle ki bakıyoruz commitment yüksek öyleyse üçgenin o kısmını uzatıyoruz gibi. Aslında durup bi düşünme fırsatı veriyor karşınızdakiyle ilişkinizi.

Şunu da anlatmak istiyorum bizim ilişkimiz çok saf cinsellik hiç yok gözümüzle de seviyoruz diyenler için bu üçgenden passionı çıkarıyoruz ve elimizde ne kalıyor tahmin edin? Hiç ! evet ilişki de passion yoksa diğerleri olsa dahi arkadaşlıkla kısıtlı kalıyorsunuz. o yüzden bu kezban ayaklarını bırakmak lazım sanki. **

sözlük yazarlarının aşk itirafları

bana çok büyük acılar çektirmesine, dengesiz hareketlerine, saçma sapan kişiliğine, sözlerine ve şerefsizliklerine rağmen onu çok seviyorum. Aşk sandığın duygulardan çok öte bi aşk. aşk bambaşka gerçekten bunu gördüm aşk sadece ondan ibaret olmaktan çıkıyor o yokken hayallerınde başrolü oynattığın ve sadece güzel sahnelerini yaşadığın bir aşk, içindeki aşk...
aylar yılları kovalayadursun ben burada onu bekliyorum be sözlük...

sözlük yazarlarının favori filmleri

amelie
batman the dark knight
v for vendetta
saw

şaşkın
aşk tesadüfleri sever
incir reçeli

adriana lima ile ıssız adaya düşmek

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı arkadaşlar)

sözlük yazarlarının ruh halleri

depresif, isyankar, böyle hayatın .. , istanbul sen mi büyüksün ben mi büyüğüm ananı ... senin tavırlarında..

sevgiliye alinacak en kotu hediye

kesinlikle biblodur.

umut sarıkaya tipi mutsuzluk

sen koca yokuşu kan ter içinde çıkarken karşıdan insanların ağır ağır mutlu mesut aynı yokuştan inmesi.

hastası olunan sözler

--spoiler--
insanlar aşk olmadan yaşayamayacaklarını söylerler, onlara oksijenin daha önemli olduğunu söyleyin.
--spoiler--

sözlük yazarlarının itirafları

- 2 yıl öncesine kadar avusturya ve avustralyayı aynı yer sanıyordum.

- 7 yaşıma kadar her gece biberonla süt içiyordum.

- sevgilimle uzun süredir aramız açık olduğu için kendimi çok yalnız, sanki baska kimsem yokmuş gibi hissediyorum.*

- sürekli muhabbette olduğum sadece 3 arkadaşım var.

- fazla kilolarımdan her gün şikayet ediyorum fakat kurtulmak için hiç bir şey yapmıyorum.

- karşı cinsime karşı çok acımasız bir insanım ama sevimliymişim gibi davranıyorum.

- kalabalıktan, akraba ziyaretlerinden nefret ediyorum.

- abimin sözlüsünü çok kıskanıyorum.

- call of duty bağımlısıyım, oynamayınca kendimi eksik hissediyorum strese giriyorum.

yaran zaytung haberleri

serbest piyasada hızlı yükselişini sürdüren çeyrek altının fiyatı, bu sabah saatlerinde yarım altını da geride bıraktı...

türk kızlarındaki sivilce sorunu

şimdiii ufaktan bir giriş yapacak olursam eğer; bu sorun sadece "türk"lerde yoktur. heh tamam bunu anladın mı? öyleyse devam ediyorum.
bu sorun sadece "türk kadınları"nda da yoktur. bunu da anladıysan canım;
bu sorun sadece "kadınlarda" yoktur.

her insanoğlu ergenlik düneminde en iyi ihtimalle 1-2 sivilce sahibi olmuştur.
kadınlara geçecek olursak kendileri adet dönemlerinde hormon patlaması yaşadıklarından dolayı sivilce bulundurmaları mümkündür.
öptüm, by.

reddeden kızın nasılsın diye mesaj atması

-nasılsın?
-nerde?
-!'^+%&

nihat doğan dan aforizmalar

Nihatcığım bunu ibo'ya söylüyor;

"senin ruhunla benim ruhum karşı karşıya gelse, senin ruhun benim ruhumun önünde diz çöker tövbe diler" *

sözlüğün geçici sorunlar yaşaması

(bkz: geçici sorunlara geçirmek) *

barney stinson

himyma ayri bi eglence katan, Nail patrick harris'in canlandirdigi karakter.

Nail'in gay olmasi nedeniyle bi cok arkadasimla isyan ediyoruz. -Gay olmasa önumuz cok acik olacakmis gibi - *

ansızın çalan alarm

uykunun doruk noktalarinda fedakarlik edilip sahura kalkilmis, yemek yeyip, yatmak suretiyle yataga donulmustur. Tam karsinizdaki apartmanda korkunc bir alarm sesi yukselir. Bi an ne yapacaginizi bilemezsiniz. Bi yaniniz burulur "yaaa laan cidden hirsiz girdiyse" diye diger yaniniz ise 10 dakikadir kulaginiz dibinde calmakta olan, duyma kaybina dogru giden mesakkatli yoldan gecerken kufurler eder.
Hayir efendim cikan girende yok ki eve.
Kulaklarima tecavuz etiin, lutfen sus artik !*

edit: panik yapmaniza gerek kalmadi, sustu. :) Yetkililere tesekkurlerimi iletiyorum ama sanirim duymuyorum sözlük.

islami evlilik sitesi

sitede yazdığına göre an itibariyle 654526 üyesi olan site.
vay be.

chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg

translate'e söylettiginizde saçmalayıp, kendinden gectigini göreceksiniz.
[http://translate.google.c...goggchaubunagungamaugg%20]

ayrica

chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugglaştıramadıklarımızdan mısınız?

şılaak. *

anayasa değişikliği

-en azından onun bunun soyledigine inanmak yerine- Şuradan okunup, bilgi sahibi olunabilir.

http://www.akparti.org.tr/media/www/Anayasa%20de%C4%9Fi%C5%9Fikli%C4%9Fi%20kar%C5%9F%C4%B1la%C5%9Ft%C4%B1rmal%C4%B1%20teklif%20tablosu.pdf