bugün

Dünyada gözlemlenen gerçek. O Mart Nisan aylarındaki öldürücü etkisi kalmadı. Dünya gündeminde de o kadar konuşulmuyor.

Siz yine de sosyal mesafeyi koruyun, maskenizi takın. O kadar müezzin ezan sonrası tekrarlıyor. taş mı yesin adamlar.
katıldığım gerçek. bitiyor artık bitmekte olan. eski günlere döneceğiz. az da olsa bunu dün oynanan rusya - türkiye maçındaki seyirci uğultusundan bile hissettim. korona severlerin avuçlarını yalayacağı günlere az kaldı.
Kıştan sonra kimse konuşmaz sadece show haber acaba yalan mıydı ilaç şirketleri oyun mu oynadı diye haber yapar abd nin dolar basma zamanı gelene kadar da bir daha da esamesi okunmaz.
2.dönem ünilerde dahil olmak üzere hepsi açılır hicbirşey olmamış gibi devam edilir hayata.
tabii tabii, bitti yani. Biten tek şey bitmenin kendisi. Grip mevsimi gelip de, ufaktan boğazlar ağrıyınca "covid mi oldum anasını satiim" diye üçbuçuk atınca görücem ben bitmeyi.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibibikler)

Bitmemiştir, hunharca devam etmektedir.
Hem de ne beter...
Ama bir nebze zayıfladığı konusuna ben de katılıyorum belki de inanmak istiyorum, kendimi kandırıyorum. Bilemiyorum altan..
bugün; THY B737 filosunda kaptan pilot Ender Tamer Erol'un; covid nedeniyle hayatını kaybettiği haberini aldıktan sonra gülemediğim şaka-maka.
bitmedi. cevremde tanik oldugum pozitif vaka sayisi mayis haziran ayina gore cok daha fazla. tedbiri birakmayin.
Bir yalanın daha son bulması durumudur. Herkes hatırlar, Aylar önce wuhan'dan sahte biçimde insanların aniden yere yığıldığı görüntüler geliyordu ve insanlar korkutuluyordu. Koskoca Türkiye'de aniden yere düşüp ölen kimse oldu mu ?
gripten de günde 50 kişi ölüyor zaten. sadece gribin istatistikleri açıklanmıyor normal bir hastalık olduğu için.
Kanıtsız söylenti siz kışın görün bitiyor mu.
Babayı bitti.
En son arkadasimizin anneannesi 3 teyzesi ve kuzenlerinde ciktigini ogrendik. Daha dun. 4 kişi hastanede. Bitti hı hı.
Ayin 15 inden itibaren eski usul vakaları da açıklayacaklar. O zaman bitip bitmediğini anlayabiliriz.
(bkz: sen yine de biraz açıkta dur)
Türk tarzı bitme. Hiç test yapmazsan hiç yeni vakan olmaz...dünya türk dolu nasılsa...öl öl bitmez.
bunu diyen akplilere bulaşmıyormuş diyorlar.
Bitmesi mi ? Ömür boyu sürecek gibi duruyor ne bitmesi.
çinde yere yığılanlar bir yana.. bizim covidler 3 aktarmayla izmiri geziyorlar sabahtan akşama kadar.
En erken 2022 de biter.
aynen evet bitti. 24 yaşında arkadaşım covid oldu, tat alamıyorum, koku alamıyorum, nefes alamıyorum diye diye zor atlattı.

inanmayanlar için -nasıl inanılmıyor hastalığa orası ayrı bi soru- çevresindeki biri olursa anca inanır diyorlar ama o zaman da inanmazlar. olacağı varmış oldu, öleceği varmış öldü derler.
bitti, zayıfladı diye kendini kandırmaya çalışan ileri zekalı arkadaşların anne babaları covid yüzünden öldüğünde bu sözlerini hatırlarlar.
Her yer hasta dolu nasıl azalmaktadır bu unutmak olmasın sakın.
Ölüm oranı gripten farksız.
Eminim hayatını kaybedenler çin virüsü yerine grip olacaklardı.
Covid-19 21. Yüzyılın en büyük balonudur.
gerçekten artık kimse önemsemiyor.
güncel Önemli Başlıklar