bugün

entry'ler (27)

ilgi orospusu

konunun odak noktası başkasına kayınca hemen atağa geçip ilgiyi üzerine çekmenin yollarını arar. başkalarının kendi hakkındaki yorumlarından beslenir.

hayatı yaşamayı engelleyen şeyler

mahalle baskısı, gelenekler, din.

make me yours tonight

2014'te yayınlanan lara fabian ve mustafa ceceli düeti. ceceli'nin sevdiğim tek şarkısı. tam eurovision'luk şarkı, ilk 5 garantiydi. bir de türkçe versiyonu var al götür beni.

https://www.youtube.com/watch?v=Xu6imkChHzY

demet akalın

ohal durumu için "kimliksiz çıkmayın, bana bile kimlik soruyorlar" diyen şahıs.

ya sen kimsin ki sana sormayacaklar acaba.

insanların tipiyle dalga geçen yavşak

çok var bundan. makyajsız gezersin, tipe bak amk der. makyajlı gezersin, boya küpü şuna bak der. doğallığı savunur, doğal hal hiçbir şeyden memnun olmaz. bok çuvalı seni.

sapyoseksüel

türkiye gibi bir 3. dünya ülkesinde evde kalacak kişidir.

davut güloğlu nun hayko cepkini maymuna benzetmesi

müzisyen bile denemeyecek davut güloğlu adlı çomar ve onun zihniyetindeki insanların ellerinden gelen her yolla pisliklerini başka insanlara püskürtmesine şaşırmıyorum.

morning sun

robbie williams'ın reality killed the video star albümündeki en güzel şarkısı, kendisinin de en sevdiğim şarkılarından biri. sözleri, müziği, klibi, her şeyiyle mükemmel.

"the morning brings a mystery
the evening makes it history."

robbie williams

dünyanın en büyük erkek pop sanatçılarından biri. justin timberlake falan yanında halt eder. elvis presley'den sonra en sevdiğim erkek sanatçıdır. müthiş bir şarkı sözü yazarı. sesinin önünde de saygıyla eğilirim.

dirk nicolaas advocaat

fenerbahçe'nin yeni hocası dedikoduları dolaşıyor.

bir kadının omuz çukurundan viski içememek

insanların ne biçim fantezileri olduğunu görmek beni epey şaşırtıyor. omuz çukuru nerden çıktı, oraya viski koymayı nasıl akıl ettin, cidden şaşırıyorum...

yalnızlık

7 buçuk milyar insanla dolu gezegende yalnız kalabilmek bir lükstür.

sözlük yazarlarının hakkını helal etmediği kişiler

lisede erasmus sınavında daha yüksek puan aldığım halde benden daha düşük puanlı kişiyi ispanya'ya götüren hocam. bana da dedi ki seni bulgaristan'a götüreyim. oldu canım.

yazarların şu anki mutluluk yüzdeleri

kötü bir şey olmadı, ama iyi bir şey de olmadı o yüzden %20'den açıyorum.

15 ağustos 2016 türkiye ye bor madeni çıkarma izni

artık bor madenimiz var ama abd çıkarmamıza izin vermiyor diye taştaş geçemeyecek miyiz...

şehirlerarası yollarda radar tuzaklı vurgun

bomboş yolda 50 ile gitmene neden oluyor. önün boş, bas basabiliyorsan. rezil bir durum. her yerde uygulanmamalı.

sevgilisini kendinden daha çok düşünen insan

kendisine saygısı yoktur. sen kendin tek bir kişiliksin, milyarlarca yıl önceki milyarlarca ışık yılı uzaklıktaki bir yıldızın toz parçalarını taşıyorsun, var olman bile başlı başına bir mucize, bir evren harikası. kendi başına bir harikayken neden değerli vaktinin en ufak bir kısmını başka biri için harcayasın?

düsünmemek icin yapilanlar

türkçe pop dinlemek bütün beyin hücrelerini kısa süre de olsa bloke ediyor.

pazar kahvaltısında süt bulamamak

en yakındaki markete giderek çözülebilecek sorundur.

(bkz: allah başka dert vermesin)

sözlük yazarlarının ingilizce seviyeleri

diziyi izlemek için altyazı çıkmasını bile beklemiyorum, sen hesapla.