1. 1.
  Sıkıyönetimden önce, sonra veya bundan tamamen bağımsız olarak kanunla belirtilen olağanüstü yetkilerin sivil yönetime verilmesi ve kullanılması durumu.
  2 ... atan alir spor
 2. 2.
  (bkz: olaganustu hal bölge valisi)
  1 -1 ... plug in baby
 3. 3.
  1980 darbesi sonrası anayasada düzenlenmiş durumdur.. hatta özgürlüklerin kısıtlanamayacağıyla ilgili her hükme "olağanüstü hal ve sıkıyönetim halleri saklı kalmak üzere" ibaresi eklenerek epey bir kısıtlamışlardır o kısıtlamamaları gereken özgürlükleri..
  2 ... canzone arrabbiata
 4. 4.
  tabi afet, tehlikeli salgın hastalık veya ağır ekonomik bunalım hallerinde bakanlar kurulu tarafından yurdun tamamında veya bir bölümünde süresi altı ayı geçmemek koşuluyla ilan edilbilen olaganüstü hallik durumu.
  ... repeat after me
 5. 5.
  olağanüstü hal'in kısaltılmışıdır. Bu da zerzevatçılar derneğinin her yıl geleneksel olarak toplanıp belirlediği yılın en beğenilen meyve sebze hali ödülüdür..
  ... mikrop
 6. 6.
  ülkenin oha falan olmasın.
  7 ... nerval
 7. 7.
  (bkz: ergenekon/#4214892)
  1 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 8. 8.
  ohal 2002 yılında akp hükümeti tarafından kaldırılmıştır. Sonuç olarak denetimler azaldığından ve artık teröre eskisi kadar önem verilmediğinden pkk kendini tekrar toplamış ve iş terörle müzakere sürecine kadar gelmiştir.
  3 -5 ... turkuaz54
 9. 9.
  türkiye cumhuriyeti kurulduğu günden beri uygulanan yönetim şekli. 2002'de kaldırılmaya başlamış ama savunucuları ile hala çatışma içindeyiz. bir ülke 80 küsür yıl ohal'le yönetilebilirmiş demek ki...

  çeşitli bahanelerle birey haklarına el koymayı sağlayan anayasa hedesi...

  "Hiçbir özgür insan, yakalanıp tutuklanamaz, mal veya mülkünden edilemez, hakir görülüp lanetlenemez veya herhangi bir şekilde felakete duçar edilemez. Haklarında, ülke kanunlarına göre hemcinsleri tarafından verilmiş bir mahkeme kararı bulunmadan, kendisine müdahale etmeyeceğiz ve başkalarının müdahalelerine de engel olacağız. Kimseye hak ve adaleti satmayacağız ve kimseyi de bunlardan yoksun bırakmayacağız. Yalnız kralın kanunlarını bilen ve onlara uymaya gönüllü olarak kabul eden kimseleri hukukçu, polis veya memur olarak atayacağız." bu ne lan?

  aylar sonra edit:
  (bkz: magna carta)
  1 -2 ... rush
 10. 10.
  bulgaristandaki komünizm günlerini özleyenlerin ülkede tekrar görmek istedikleri durum.

  medyada pek yansımasada pkk aşırı şekilde kan kaybetmeye devam ediyor. çünkü insan önce ekmeğine bakar ekmeği kesilen adam ne dil ne ırk nede başka bir şey için kendini ortaya atar.

  işte ülkemizdeki despot sevdalılarının işine gelmeyen nokta budur. ohal olacak ki terör asla bitmesin.
  -2 ... menntre