bugün

sanal ortamda bolca bulunan tatlı su faşosudur.yok kürtçe yerel dilmiş yok kürtçe 3000 kelimeden ibaretmiş.yok kürtçe diye bir dil yokmuş.türkçe farsça ve arapçanın karmasıymış.bıdı bıdı bıdı.
pezevenge bak sanki kürtçedeki kelimeleri tek tek saymış da 3000 kelime var diyor.zorlamayın canlarım komik oluyor.
faşoyla alakası yoktur. kürtçeyi beğenmeyen herkes faşo mu oluyor amk ? bence kaba bir dil, kulağıma hoş gelmiyor bu yüzden beğenmiyorum, yanımda konuşulmasından da hoşlanmıyorum. konuşup konuşmaları çok da umrumda değil ama beni rahatsız ettiği bir gerçek. oh ne güzel lan kürtleri sevmeyen, kürtçeyi beğenmeyen herkes faşo oluyor amk. sevmek zorundayız lan sanki. hadi bi siktir git ordan ya.

edit: eksilere bakılırsa kürt faşolar kürtçe sevgisini dayatmaya çalışıyor. götünüzü de yırtsanız sevmiyorum beğenmiyorum arkadaş. zorla mı lan ?
bir genelleme ile kaçakçısının kürtten, teröristinin kürtten, hırsızının kürtten, katilinin kürtten çıktığını bilen biri için doğaldır. yalan mı bunlar? bunların çoğu kürtlerden çıkmıyor mu? bunun üstüne bir de türklerin geneline faşist diyorsunuz sonra çıkıp sizi sevmemizi bekliyorsunuz. he öyle he.

ayrıca o mecliste size kucak açanlara güveniyorsanız boşuna yaşıyorsunuz. bu halk er yada geç sizin hakkınızdan gelecek herkese inat.
bir dilin varlığı bir milletinde varlığını kabul etmekse bana şu meşhur kürt milletini biri tarif etsin. tarihe kazandırdığı değerleri, varsa kurduğu devletleri, kendi alfabesini (türkçe latin alfabesi kullanıyor diye laf sokmayın latin alfabesinin kökeninin türklere dayandığı yıllar önce kanıtlandı) o dille evrensel sanata hediye ettikleri eserleri bizi anlatsın yahu. şimdi biri çıkar yok leyla vü mecnun, bostan-gülistan falan der. o dedikleriniz farisilerin edebiyatıdır. bu sözde dile ayar olan faşo mu arıyorsunuz? bulamazsınız. çünkü faşizm ırkçılık değil tahammülsüzlüktür. düşüncelerime tahammül edemeyen herkes faşisttir.
insan ana dilini konuşurken mutludur. yaşlı insanların o ana dili konuşurken izlemek insana huzur verir kimsenin anadilinde konuşmasına müdahale edilmemelidir. lakin resmi dil olan türkçeyi bildiği halde yok ben türkçe savunma yapmam yok kürtçe resmi 2. dil olarak kabul edilsin demek yanlıştır. kendi aranızda konusun ama siyasetini yapmayın olayın eğer siyaseni yaparsan sonuçlarına katlanırsın.
not: trabzonluyum.
bu şekil düşünen pezevenk, konuşulan dili anlamayan 3. kişilerin yanında barzo dili konuşarak, faşistliğin kralını yapıyor haberi yok.
adam olsalar, toplum içinde resmi dil olan Türkçeyi kullanırlar. kendi evinde nasıl konuşursan konuş. bana ne, kime ne?
Burası Türkiye ve resmi dil Türkçe beğenmiyorsan defolup gideceksin...
belki ben olabilirim.

ama mesela ben türkçe'ye de tahammül edemiyorum. türklere de tahammül edemiyorum. ermenilere ve kürtlere de.

aslında ben ırklara tahammül edemiyorum. ırkçılığa tahammül edemiyorum. ırklar ve diller üstünden prim yapmaya çalışanlara tahammül edemiyorum.

mesela keşke insanlık aynı dili konuşsaydı. herkes aynı anda anlaşsaydı. mesela çıkıp ingilizce öğren diyecek aklı evvele tahammül edemiyorum şu an.

ben zaten ingilizce biliyorum; ama herkesin öğrenmek zorunda olmasına tahammül edemiyorum.

sonra ben mesela dinlere de tahammül edemiyorum, mezheplere de tahammül edemiyorum.

ben insanların inanmaya inanmasını istiyorum. din birliği değil, insanlık birliği olsun istiyorum.

insanların birbirlerini sudan sebeplerden öldürmelerine tahammül edemiyorum mesela.

bana din gibi, dil gibi, ırk gibi, mezhep gibi, gibi gibi pek çok şeyden insanlığın birbirine zarar vermesi, dövmesi, sövmesi, öldürmesi çok salakça geliyor.

ben salaklığa da pek tahammül edemiyorum. salaklıktan ziyade insanların seçemediği özellikleri için birbirleriyle uğraşmalarına tahammül edemiyorum.

aslında sorunlarım var, kabul ediyorum. çünkü ben 119 milletin insanına tahammül edemiyorum.

bana her şey yanlış geliyor, bilmiyorum.

faşist olduğumu da kabul ediyorum, çünkü faşizme tahammül edemiyorum. ben faşizm bir belaysa, onun da başına bir bela açılabileceğini düşünüyorum.

insanların sahip olduğunu zannettikleri toprakları, dağları ve tanrılarının aslında hiç onların olmadığını düşünüyorum.

ben aslında bir insanın dünya'nın kendi üstüne zimmetli gibi davranmasına tahammül edemiyorum.

gördüğünüz gibi tahammül edemediğim çok şey var ama anlatmayı uzatmaya şu satırdan sonra ben de tahammül edemiyorum.
anlamıyorum mına koyim neyin tahammülü(?) adam gelmiş bana anlamadığım dilde bir şeyler söylüyor sonra diyorum ki; türkçe konuş bi 'sik' anlamadım dilinden. ne o takaamülün mü yok diyor bana. sonra siktir çekiyorum. sonra uzaklaşıyoruz birbirimizden dayanamayıp kucaklaşıyoruz, kardeşiz biz mına koyim deyiverip ağlıyoruz içli, hiçli.

edit: bugün tam bir faşistim. yarın olmayabilirim tadını çıkarın.
faşisttir. biraz empati kurun bırakın herkes kendi dilini ve kültürünü yaşasın. saygı duyun insanlara; insanların kültürüne, diline de mi tahammül olmayacak artık? bu kadar düşmeyin bırakın yanınızda da konuşsun anlamazsanız anlamayın ne olacak ki?
hoşgörü huzur için şarttır. hoşgörülü davranın sert yüzünüzü teröre, bölücülüğe saklayın.
herhangi bir şeye tahammül etmek zorunda olmayan herhangi biridir.

siktir git az ilerde anır kardeşim. * kıps
eden bulur, tahammül edersen tahammül görürsün.
çeşitli bahanelerle kürt ırkçılığı yapan ambitlerinden pek farkı yoktur.
avrupanın, amerikanın kucağında oturup, sağa sola saldırıp, 'faşik, faşik' şeklinde sesler çıkarır ensest ürünü dallamalar.
(bkz: faşo yazabilecek kadar takıntılı olmak)
(bkz: uludağ sözlük ergenleri)
girdiği heryeri ahıra çeviren*, sifon çekmeyi henüz keşfedememiş, muhtemelen babasından çok mahallenin sütçüsüne benzeyen insandan yeğdir.
kürtçeye tahammül edemeyen adama karşı çıkan yiğit delikanlı istiklal marşına saygı gösterir.bir ulusun kanıyla kazandığı bağımsızlığa da marşa da saygı duyar.karşısındakinden de kendi kültürüne saygı bekler.tabii karşısındaki dallama ne bilecek saygıyı demokrasiyi felan.
memlekette kürtlerden başka azınlık yokmuş gibi tepinen kürt faşoya tepki göstermek için faşo olmuş olabilir.
bi yeterin artık amk.
bunu yapan faşo avrupadaki ırkçılar türklere barbar türkiye'ye hindi dediğinde küplere biner.sormazlar mı adama bu nasıl bir tutarsızlık.kürtler gittiği her yeri ahıra çeviriyormuş.peh peh.avrupalılarda türkler için aynı şeyi söylüyor.demek ki ırkçıların hepsi aynı.
görülüyorki kürtçe adı altında bir bölücülük örneği sergileniyor. Sizin kürtçeniz ile burada derdi olan biri yok. Ana dil olarak istersiniz o ayrı fakat malesef bu konu bu değil. Gelelim mi asıl konuya? gelelim.

şimdi siz burada kürtçe adı altında türkler' e saldırır, ensest, faşo, puşt, dallama gibi ithamlarda bulunursanız sizi burada itin götüne sokar sokar çıkarırım. Siz bölücü takılan amk ensest piç kuruları. Siz kim oluyorsunuz da kim oluyorsunuz da buradakilere hakaret etme hakkını kendinizde buluyorsunuz. Uludağ' ın suçu ki sizin gibi bölücü şerefsizlere burada yazma hakkı veriyor. E klavyeden konuşması kolay, sizi dışarda neden göremiyoruz? Eskişehir' de mesela neden yoksunuz? çünkü hiç yoktan siz bir eylem yapmaya kalksanız ananınızı....

Her neyse, burada bölücülük oynamaya kalkmayın, moraliniz bozulur. şimdi usulca mağaranıza dönün.

Tanım: hede.
(bkz: milliyetçilik kitlelerin eroinidir) doktrini ile tedavi edilmesi gereken hastadır.
http://www.youtube.com/watch?v=ob7lTgbjc-s

Cehennemin fon müziğidir.
Faşoluğun tarihten gelen vazgeçilmez gensel hareketini tepkiye çeviren faşodur. Almancaya fransizcaya ingilizceye tahammul gösterir, ama malazgirt'te, çanakkale'de beraber savaştiği kürdün kürtçesine tabiri caizse hayvanat gibi saldirir. Ayip be biraz omurgali olunuz.

Misal bugun diyarbakirda kurtçe tabelelara takmiş kafayi adam, la böyle bir şey var mi ya?
kürtçeyi sevimsiz bulan, bunun için de kendince haklı sebepleri olan, faşist falan da olmayan kişidir. kendi yaşadığı, korunduğu, ortadoğunun sıradan bir ülkesi gibi sıradan bir akşam günü bombayla patlamaktan ülkesi sayesinde kurtulan amcıklar değerini bilmeden bayrağımız, ülkemiz hakkında tahammülsüzlüklerini dile getirirken, hatta tam da bunlara yönelik eylemlerde veya söylemlerde bulunurken iyi, aynı faşist kürt ırkçılarına laf söyleyince kötü. ikiyüzlü şerefsizler.