bugün

sevdiği entry'ler

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

kullanıcı adımı değiştirsem mi?

geceye bir şarkı bırak

https://m.youtube.com/watch?v=Lhytl0TY8Qw

geceye bir şarkı bırak

https://youtu.be/jkwdipJ2ZiE?si=1zzJ6XCzHfJHtKYJ

geceye bir şarkı bırak

Neşet ertaş - neredesin sen?..

geceye bir şarkı bırak

blue stone - new beginning

https://youtu.be/Dwi_16Zirtw?si=73SdO-alN6BHJ5OJ

queen ravenna nın biraz mal olması

Şüphesiz orospu çocuğu olmamdan daha makul bir durum.

bir insanın zenginlikleri

Dilediği zaman sokağa çıkabilmesi, yürümesi, koşması. Konuşması biriyle, selamlaşması. Koklaması bir gülü, yutkunması, nefes alması. Zıplaması bazen, oyun oynaması, ebe olması. Sevmesi sonra, aşık olması, aşk acısını tatması. Düşmesi, kalkması, kanatması bir yerini. Emmesi acıyan yerini, teselli etmesi dostunu ya da kendini. Yalan söylemesi kalp kırmamak için, fedakarlık etmesi, değerinden vermesi. Çalışması, düşünmesi, para kazanabilmesi. Tasarlaması, üretmesi, kullanabilmesi. Harcaması, biriktirmesi, bağışlaması. Ağlayabilmesi, göz yaşını silmesi, gülümsemesi, gülmesi. Okuması, yazması, okutması. Dans etmesi, şarkı söylemesi, dinlemesi. Karalaması, çizmesi, hayal etmesi. Çocuk olması, anne olması, baba olması. Hastalanması, tedavi etmesi, yaşaması, ölmesi.

Şu hayatta çok zenginiz.

Ent.

türkiye cumhuriyeti 100 yaşında

görsel

Daha nice yüz yıllara inşallah. Atatürk'ün emaneti cumhuriyet ölümsüz olacak.

Onurla,

Gururla,

Atatürk’ün yolunda…

görsel

nihayet bir cumhuriyet çocuğu tarafından açılabilmiş gerçek başlık. ne zaman, kim tarafından merak ediyordum. çok teşekkürler sayın teomancalmasur.

çok teşekkürler aziz atatürk ve silah arkadaşları, her nefesimiz sizin sayenizde ve bizler sizlere layık olamadık bunun için sonsuz özürlerimi kendi adıma belirtiyorum. son 22 yılın hesabını size asla veremeyiz buna izin veren bizler boynu bükük aç karnına yaşam savaşı veriyoruz ne yazık ki.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Romalı general scipio africanus, hiç bir başarı cezasız kalmaz söyleminin ispatı olan kişidir.
Romalı general Hannibal barca'yı yenerek Kartaca'nın kolu kanadını kırmış, Romayı kurtarmış ama başarısını çekemeyenler hakkında söylentiler çıkarıp gözden düşürürler.

M.ö 183 yılında Napoli yakınlarında malikanesinde kahrından ölür.
Rivayet o'dur ki mezar taşına "nankör memleketim, sen, kemiklerime bile sahip olmayacaksın!" Yazdırır.

Aynı şekilde scipio africanus'un düşmanı Hannibal barca da kartaca'da kuvvetlenmesi popüler olmasını çekemeyenler Hannibal barca'yı harcamışlardır.

Binlerce yıl önce de binlerce yıl sonra da değişmez gerçek; savaşı beceriksiz politikacılar çıkarır, generaller de savaşı bitirir. Bedelini askerler öder. Asıl suçlu ise bu yetersiz ve misyonsuz politikacıları destekleyen halktır.
En acı olan da savaşlarda en masumiyet yakıştırılan kutsallanan ölümler halkın ölümleri oluyor. Oysa bu savaşları yıkım ve kıyımları getiren, kendi çıkarı uğruna her şeyi yapabilen yetersiz politikacıları siyasetçileri destekleyen tek suçlu olan halkın ölümüne masumiyet katmak anlamsız.
Tek masum ölüm savaşta bir birini öldüren gencecik askerlerdir.
Bu savaşlarda diğer bir masum kişiler de emrine binlerce genç verip bunları ölüme yolla diyen beceriksiz politikacılar tarafından yönetilen ülkenin generalleridir.

ben bunu sana söylemek isterdim

senden benim seni sevdiğim kadar beni sevmeni bile beklemedim tek istediğim şey az biraz vefa az biraz değer görmek ve de kırk yılda bir her şeye rağmen aradığımda açman ama sen ne beni sevdin ne değer verdin ne de başımın belada olduğu akşam telefonumu açtın sonra anlatınca da hiç merak edip tekrar sormadın canın sağ olsun. ne zaman unutsam bir şekilde hayatıma dahil oldun ama artık yeter senin için karşıma alacağım hiçbir şeye değmezsin kendin gibiler senin karşına çıksın. ulan insan hiç mi merak etmez ya hiç mi aklına gelmez bu kadar umurunda değilse niye sevgi naraları atarsın ki halen çık git hayatımdan. kaybettiğim için üzüldüğüm insanlar için ben onlara benzemem ben sen istediğinde hep burdayım deyip sana sen istemedikçe asla ulaşamamam peki? inan o insanlar en azından beni kandırmadı defolup gittiler hayatımdan seninkisi resmen dolandırıcılık. hiçbir şeyi haketmiyorsun sana olan sevgime de çok üzülüyorum seni hiç kimse benim kadar sevmez onu da biliyorum artık hayatımda beni üzecek kimseyi istemiyorum sıra da sende bir daha karşıma çıkarsan da allahıma kitabıma vurdururum seni.

ben bunu sana söylemek isterdim

Ben artık on altı yaşındaki kız değilim. O kız olsaydım senin beklediğin gibi yine senin kollarına koşardım. Hatta senin için yaşam şeklimi, dini yaşayış biçimimi değiştirirdim. Senin aşkının acısını çeken o kız olarak, senin için yapamayacağım şey yoktu.

Koskoca 7 yıl geçti üstünden. Ben o kız olarak kalamazdım ama tuhaf şekilde sen hala o erkeksin. Ve şimdiki ben olarak bu erkeği sevemem. Bu yüzden aradığında açmıyorum. Hayatında biri olduğu halde benden sevgi istediğini hissediyorum. Karşılık vermem mümkün değil. Mutlu olmanı çok istiyorum. Benimle yaşadığın sorunları o kızla yaşamazsın inşallah.

uludağ sözlük discord grubu

Para bok adlı yazar b.kluyorsa iyi bir şeydir.
Ben giriyorum.

büyü yapmak

Yapmayın öyle şeyler orospu çocukları.