bugün

entry'ler (53)

diş hekimine gideceklere tavsiyeler

kulağına kulaklığını tak veya burnunu tıka. olabildiğince az duyu organınla yaşamaya çalış bu deneyimi.

türkan saylan ın başını örtmek zorunda kalması

kimse yazmamış.
(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım)

futbol tartışan erkekleri sözlükte istemiyoruz

sözlükteki cinsiyetçi beyzadeleri tek tek ortaya döken kampanya. ufaklıktan icazet alınacakmış, bu hayal gücüne hayran kalmamak cidden elde değil. beyefendinin özgüven de ufaklıktan geliyor herhalde.

erkek arkadaşı fakir olan kız

ikilemlerin insanıdır. birlikte yemek yendikten sonra hesabı ödemeyi teklif ettiğinde toplumsal cinsiyet rolleri sonucu er şahsın boynunu bükmekte, teklif etmediğinde ise mütemadiyen vicdanı sızlayacak olan dişi kişidir.
(bkz: iki ucu boklu değnek)

mona lisa nın kaşı olmadığını yeni farkeden insan

mesut özilin kaşı olmadığını ya da belli olmadığını yeni fark eden insandan bir adım önde olan insandır.

günün tek cümlelik özeti

bunları yaşadım, bi de şunları yaşadım.

juniper lee

oldukça havalı saçlara sahip çizgi dizi kahramanı, dişi olanlarına az rastlıyorduk doğrusu, kendisi konuşan köpeği ve hiperaktif erkek kardeşiyle anime olmayan çizgi dizilerden en sevdiklerim arasına girmeyi başardı

türk kızlarının götlerini kaldırmanın en kısa yolu

tespit kendisiyle çeliştiği için sanıldığı kadar da kısa olmayan yol. sözlükte türk kızlarına bodur, bacaksız ve çirkin yakıştırması yapan o büyük güruhun varlığından sual olunmadığı için -bu yolu izleyecekler için yazıyorum- belki de şimdiye kadar söylediğiniz en büyük yalanı söyleyeceksiniz. o aslında hiç de önem vermediğiniz çirkin türk kızının götünü kaldırmak sizin için böylesine önemli olmamalı diy mi ama *

göğüslerine bakılan kadının bluzunu yukarı çekmesi

dekolteli bluzu alması için sadece açmaktan çok daha farklı amaçları da bulunabilecek olan kadın. örneğin, eteğine veya pantolonuna uyuyor olabilir ve özellikle kapalı bir model aramasına rağmen sırf şık olmak uğruna dekolteli olanı almak zorunda kalmış olabilir. haa bluzunu çekmesinin de başka sebepleri olabilir. şöyle ki; göğüslerinin değil sutyeninin görünmesini istemiyor olabilir. kısacası kadınlar hakkında peşin hükümlere varılmadan önce düşünülmesi gereken bir bir türlü mesele var ki, biri de kadınlar neredeyse hiçbir zaman "aa dur ya ben göğüslerimi bi açayım bakalım nasıl olucak" düşüncesiyle dekolte giymez nokta.

arda turan

kendisine beslediğim olumsuz duygulara rağmen bugünkü oyunuyla penaltıyı kaçırmayı bile hak ettiğini düşündüğüm oyuncu. doksan dakika boyunca koşan ve belki de dünkü oyunda takdiri en çok hak eden futbolcu olmasına karşın son dakikada kaçırdığı penaltı yüzünden günah keçisi haline gelmiştir. adamın kendisi bile oyunundan gurur duyamadı ve bugünün trajik kahramanı oldu

birkenstock

rahatlığının giyilmeden bilinemeyeceği sandaletleri üreten firma. bi terliğe o kadar para vermeye kıyabiliyorsanız şıklığıyla kara geçiyorsunuz.

günü en iyi anlatan şarkı

amanda blank - a love song

günü en iyi anlatan şarkı

rock mafia - the big bang

kış aylarının olmazsa olmazları

red hot chili peppers - hey oh (snow)

iced earth - winter nights

durduk yerde adamın amına koyan türküler

ankarada yedim taze meyvayı

feministler lezbiyendir karalaması

karalamak için bahane arayan, bunun için de "feministler bıyıklıdır" gibi çok ucuz ve çirkin olanlarına bile başvurabilen zihniyetten fazlasıyla beklenebilecek olan durumdur.

eksilemeye doyulamayan entryler

durduk yerde sövdüren ve oylama yaparken on saniye kuralı yazısını bile görmezden gelmenize sebep olan, çoğunlukla da eksilemeye doyulamayan yazarlara ait olan entrylerdir.

başlıkları alt alta okumak

gönlümün bülbülüsün
kadın din öğretmeni

polemik yazarı

(bkz: ntv muhabiri)

sevgilisinden yeni ayrılmış kız

pink'in so what şarkısındaki ruh haline bürünmüş kızdır. onla ya da onsuz hala bi rockstar olduğunu bağırıp çağırası gelen ve muhtemelen kısa süre içinde daha çok eğlenecek olan ya da bunu eski sevgiliye öyle hissettirebilmek için karşılaşıldığında (tabii arkadaşlarıyla ise) abartılı kahkahalar atacak olandır.