bugün

entry'ler (24)

en büyük yalanlar

ben seni arayacaktım da rahatsız etmek istemedim.

sevgiliyi kıskanmamak

sevdiği tarafından hiç kıskanılmamak gıcık olunası bir durumdur, kıskançlık duygusunu fitilleyebilmek için mini etekler giyilir, saçlar sarıya boyanır, hatta daha da abartarak insan kendi kendine çiçek bile gönderebilir.

matematiğin çöktüğü an

7. sınıf öğrencisinin 7 kere 8 sorusuna 78 cevabını verdiği ya da 63 sayısını 21 sayısına bölüp cevabı 30 bulduğu andır.
öğretmen: - eveet sorunun son basamağına geldik şimdi Alican söyle bakalım 35'den 35 çıkarsa kaç kalır?
Alican (6.sınıf öğrencisi) : -hocam ben o derste yoktum, o konuyu daha görmedim.
(öğretmen, çoktan tası tarağı toplayıp sınıftan kaçmıştır. )
arkadaslar anlatılanların hepsi tamamen gerçektir, yaşanmıştır.

dersane öğretmenleri

sürekli sömürülen, yeri geldiğinde 12 saat çalıştırılıp yaptığı fazla mesailer için 5 kuruş para ödenmeyen, ne kadar iyi, idealist bir öğretmen olurlarsa olsun kpssde atanamadıkları için öğretmen gözüyle bakılmayan, velilere ve idarecilere sürekli yaranmak zorunda kalan mağdurlardır. sınıfta yaramazlık yapan şımarık çocuklar karşısında hiç bir şey yapamazlar çünkü ne veliler ne de velilerin agzının içine bakan idareciler buna müsade eder. bazı veliler dersane sahiplerine para kazandırdıklarının ayrımına varamayıp öğretmenleri paralarıyla satın aldıklarını zannederler. çocukları başarılı olunca öğrencinin kendisinden bilirler; başarısız oldugunda ise hesabı öğretmenden sorarlar. ne öğrenci ne veli tarafından gereken saygıyı göremezler. nerde o eski günler demek zorunda kalan dersaneciler: 'eskiden öğretmene saygı vardı şimdi nerdeeee!' gerçeğiyle yaşamak zorunda kalan insanlardır malesef....
artık öğrencilere ders anlatmakla birlikte pek cok işin yükü onların omuzlarına yüklenmiştir. gerektiğinde öğrenci kaydı yapmaları bile beklenir. işletme yapmaktan derse girmeye, öğrencilerle uğraşmaya zamanı kalmayan versiyonları bile vardır bir nevi eğitim danışmanlığı da yaptırılır kendilerine yani. onlarla ilgili pek çok şey söylenebilir daha ama ben yazımı son bir öğretmen-öğrenci diyoloğuyla noktalamak istiyorum
tarih:24 Kasım 2011
dersane öğretmen:-evladım insan bir öğretmenler günümü kutlar en azından.(hayal kırıklığıyla karışık duygular içerisinde öğrencisine takılmaya çalışarak)
öğrenci: -ee siz gerçek öğretmen değilsiniz ki...devlete bile atanamamışsınız.
öğretmen dumura uğrar tabi.
-MUTSUZ SON-

üniversite hocaları

saç baş dağınık,gözler şiş ama tüm bunlara rağmen bilim adamı edasında dolaşabilmek adına vucündaki her bir kası tek tek itinayla kasan ben biliyorum havasındaki karmaşık insanlardır. bir gün bakarsınız sizinle güler, oynar, şakalaşır, yiyip içerler; başka bir gün selamınızı almadan yanınızdan geçerler. not kaygısıyla bir de hoca bana tatktı abicim taktı triplerine girmemek adına bu insanlarla cok fazla zıtlaşmamak yerinde olacaktır.gerçi kavun karpuz misali bu insanların iyisi de çıkar kötüsü de. yine de öğretmenlik mesleğinin kutsallığından, emek ve bilgilerinin çokluğundan dolayı hepsine saygı duymak lazımdır.

bir gece yarısı sigarasız kalmak

bakkalların çakkalların açık olmaması durumunda tütün sarıp içme sebebidir. içilecek herhangi bir şey bulunamadığında da buzdolabının kapağı bir güzel açılır artık ye babam ye...efenim bu sigara tiryakileri zaten sigara bulamazsa ve bir de agızları boş kalırsa gecenin bir vakti sizin ömrünüzü yerler en iyisi böyle durumlarda sularına uyku ilacı katıp bu tipleri uyutmaktır

eve girer girmez osuruk gelmesi

bir çok ailemizde alışılagelmiş bir gelenektir. atalarımızın başkalarının yanında osurmak ayıptır sözünü yanlış yorumlayan vatandaslarımız elalemin içinde yapmamak adına ev ortamına girer girmez salıverirler maksat yabancıya gitmesin.

hoşlanılan kızın çöpçü kızı olduğunu öğrenmek

babasının mesleği, kariyeri, vb.. durumları öğrenildikten sonra da kızdan hoşlanılmaya şiddetle devam edilmesi gereken durumdur. aşk, sevgi, hoşlanma gibi duyguların çoktan rafa kaldırıldığı günümüzde yok çöpçü kızı yok kapıcı kızı feriha diye ayırt etmeden hoşalanılan varlık bulunmuşken boş bırakılmamalıdır. kaldı ki bu konuyu tartışmanın ayıplığı da alenen ortdadır.

prezervatiften balon yapmak

Prezervatifle yapılabilecek daha muhteşem şeyler varken ikinci sınıf işlerle uğraşıp vakti boşa harcamaktır.

çağa uygun beddualar

Uludağ sözlüğe yazar olabilmek için aylarca bekleyip çaylaklar kuyruğunda kuruyasın inşallah.

ev arkadaşı

kötüsüne denk gelindiğinde insanı üniversite hayatndan bile soğutacak kadar yetenekli canlılardandır. daha gelişmiş versiyonlarında kendilerinin kafanızı ütülediği yetmiyormuş gibi arkadasları, sevgilileri, hatta anneleri bile sizinle birlikte yaşamaya başlar. evi 2 kişi tutarsınız ama evde en az 5 kişi yaşarsınız. şansınız yaver giderse dönemin ortasında arkanıza bile bakmadan bir yurda yerleşme ihtimaliniz oldukça yüksektir.zaten ya baska bir yere taşınırsınız ya da elinizi kana bularsınız başka bir seçeneğiniz yoktur.

merhaba mesajına soru işareti yazan kız

Yediği kazıklardan iyice leyla olmuş, derelere gidip susuz dönmüş, yalan sözler duymaktan septik olmuş, paranoyalara sarmış ve böylece osuruktan soru işareti çıkartma mertebesine ulaşmış olan bol SORUnlu hatundur. sohbet başlamadan kafadan kopmuştur zaten...

okan bayülgen

Aşırı özgüveni, ukalalığı ve aykırı tavırlarıyla dış görünüşünü Brad pitt yapan utanmaz adamdır. sevin sevmeyin zekasına hayran kalmamak malesef imkansızdır!

saçını sarıya boyayan esmer kız

ille de sarışın olacağım ille de sarışın olacağım diye durup dururken kaşınan ille de aranan kız milletidir. oysa ne demişler sarışının adı esmerin tadı var. hem esmerken kimse yüzüne bakmıyordu da sarışın olunca mı rağbet artacak! sevgiliyi vermeyen Allah vermiyor işte. şansını çok zorlayıp da erkeklerin başına değil de çakmalar listesine baş tacı olmak istiyorsan o ayrı.

ülkede tehlikeli boyutlara varan muhafazakarlık

Başını kapatıp bacaklarını açan,saçım görünmesin diye sarıp sarmanalırken yüzüne yağlı boya resim yapar gibi makyaj yapan,mutasıp görünmeye çalışırken her türlü fettanlıkta birinciliği kimseye bırakmayan muhafazakarlıktır. Yanlış anlaşlmasın sözümüz gercekten inananlara ve inançlarını yaşamaya çalısanlara değil ; her türlü alevere dalevereyi çavirdikten sonra dinin altına sığınıp masum insanlara sevimli görünmeye çalışanlaradır.

matematik keşfedildi mi yaratıldı mı

Keşfedilmiştir keşfedilmesine de evlat olsa sevilmez keşfedene kurban...

insanın büyüdüğünü anladığı an

dondurmayı ağzıyla değil burnuyla yediğinde utanıp bozarmaktır!

kulak zarı ile kızlık zarı arasındaki ince fark

kulak zarına kulak pamuğundan başka hiçbir yabancı cismin girmesini istemezken kızlık zarına girebilecek şeyler için yanıp tutuşabilirsin ayrıca kulak zarı delindiğinde kulagından diğeri delindiğinde kızlıgından olursun...:)

bir yılda mezun olan öğretmen adayı sayısı

Enflasyon gibi arttıkça artan mantar gibi çoğalan öğretmen adayı olarak kalmanın ötesine geçemeyen insan populasyonudur öğretmenlik mesleğinden sogutan uğursuz bir sayıdır bu sayıyı azaltmanın yolu henüz bulunamamıstır yetkililere duyurulur.

eğitim bilimine giriş

girişi olup da sonra atanamayarak içinden hiç çıkılamayan dersttir.