bugün

elindeki sigaraya çok güvendikten sonra o lanet olası paketin seni ansızın bir gece vakti yarı yolda bırakması durumudur. kafa ağrıtır, yollara düşürür, sokak sokak sigara aratır, uykularınızın içine eder.

bir sigara bulursunuz ve keyifle içinize çektikten sonra düşünürsünüz; ulan sen nasıl bişeysin ya, beni kendine maskara yapıyorsun!

hiç cevap vermez, dumanını çıkarır sanki alaycı bir ifadeyle. seyredersiniz sadece.
gecenin bir vakti sigarasız kalmak insanı derin düşüncelere itebilir, içinde bulunduğunuz geceye göre sigaranın kendisinden bile zararlı olabilir. o an irade denen şeyden yoksun olduğunuzu anlarsınız. ve bir de alışkanlık denen şeyin hayatınızda ne kadar yer ettiğini.
(bkz: zulanın önemi)
sigara tiryakilerinin en büyük korkularından biridir. böyle bir durumda zavallı tiryaki evdeki bitkilerin kurumuş yapraklarını ufalayıp kağıt ile sarmak suretiyle, sigara niyetine içmek gibi garip eylemlere girişebilir. denemeyiniz, tadı çok kötü oluyor.
Yarım kalan izmaritlere hayat vermektir.
falınız da yolculuk göründüğü andır.zira bu durumda dağların çetinliği,okyanusların derinliği dahil sizi bu yolculuktan alıkoyabilecek her türlü engel manasızlaşmıştır.bir bağımlı olarak yaz,kış,karanlık,aydınlık demeden yollara düşersiniz.yolculuk esnasında ansızın insan olarak ne kadar çaresiz ve zavallı olduğunuz kafanıza dank eder.bu yolculuk bağımlının kendisine yaptığı içsel bir yolculuktur bir bakıma.fakat binbir zorlukla aldığınız o paketten yaktığınız ilk sigara sizi aniden bu düşüncelerden arındırmaya yeter de artar bile.
evde tütün ve çarşaf bulundurmakla olma riski düşürülebilen facia.
an itibariyle bünyeye intihar tohumları ekmiştir. yok mu akpınarda oturan allah için.
kenara köşeye saklanmış zulalar patlatılır , hiç olmadı ne yapıcaksın yarım bırakılmış izmaritler içilir.
allah kimsenin başına vermesin. köşede bir paket bulundurmak şart.
sigara kutusunu sarıp içmek alternatif bir yöntemdir.

edit: sigara kullanmıyorum. sadece hakkaten nikotin komasına giren bir arkadaşımın gece yarısı yaptığı lanetlik bir durumdu. adam baya baya boş kutuyu kıvırdı ucunu yaktı ölümüne çekti..evet..
bedduadır,bir gece yarısı sigarasız kalasın inşallah, allah belanı versinden daha etkilidir eminim.
18 yıl sigara içtim, geçenlerde bıraktım, ve o olay hiç başıma gelmedi, şeklinde tepki vereceğim olaydır.

her insan kendi ritmini bilir. pakette 6 adet falan sigara kalmışsa ve saat gece 9 civarı olmuşsa, bu başlığın tarif ettiği şey o gece yüzde 97 ihtimalle olacak, demektir. yani "kaza" geliyorum demiş olur.

kendini bilme konusudur bu. bir de "parayı sigaraya bağlamayalım" cimriliği rol oynar. madem tiryakisin, bunu önce kabul etceksin. geceye pakette 6-7 sigarayla başlarsan gece 1´e doğru aynen o paket biter kardeşim, bu böyledir. ama paket senin cebindedir, açar bakarsın ona göre kendine bi plan yaparsın.

haa plan yapmıyorsan, yarım bitmiş sigara izmatirlerini bi kağıda güzelce sıyır, evde mutlaka bi sigara edecek kadar tütün vardır. ama o olay sana ders olsun. bak...bi kere o pozisyona düşülür. ama aynı pozisyona 2.kere düştüğünde hatalı kesinlikle sensindir...unutma bunu.
karton ile alan kişilerin başına asla gelmeyecek durumdur. *

bir musibet bin nasihatten iyidir
genellikle annemin "beter ol! zıkkım içesice" diyerekten acıma ortak olduğu durumdur.
bakkalların çakkalların açık olmaması durumunda tütün sarıp içme sebebidir. içilecek herhangi bir şey bulunamadığında da buzdolabının kapağı bir güzel açılır artık ye babam ye...efenim bu sigara tiryakileri zaten sigara bulamazsa ve bir de agızları boş kalırsa gecenin bir vakti sizin ömrünüzü yerler en iyisi böyle durumlarda sularına uyku ilacı katıp bu tipleri uyutmaktır
Sarma sigara kullananların pek sıkıntı yaşamadığı durumdur. Ufak bir zula da olsa fena olmaz hani.
su dakikalarda ilk defa basima gelendir. acikcasi pek de sikimde degil.
buram buram yaşanılan ızdırap. bir umut çekmeceler cepler dolaplar vs karıştırılır. bugünden itibaren bir karar verdim, zula yapıyorum.
yedek paket taşımayan zulası olmayan hesapsızca sigara tüketen bağımlının yaşadığı eziyettir. En iyi çözüm uykudur.
kesinlikle bedduaya maruz kalındığının göstergesidir.
uyumaya sebep olan şey.
denizler ortasında yelkensiz kalmaya benzer.
eğer tiryakiyseniz ve zulanız yoksa;

(bkz: çay sarmak)
Nöbetçi tekel arama sebebidir. Düşman kulağına kurşun.
güncel Önemli Başlıklar