entry'ler (42)

istanbul united

lan bir adam olunda üçünüz kalkın Soma için beraber bir şeyler yapın dediğim oluşum...

fikret orman

Soma'ya gidip acıları hafifletmek isteyen büyük düşünceli adam. "Vatandaşlarımızın acılarını hafifletmek için Soma'ya geldik. Maddiyat ile acıyı alamayız, temas etmeliyiz" Göz önünde bulunan bütün insancıklara sesleniyorum para verip kaçmayın yürek koyun ortaya yürek ...

iyi insan olmadan, iyi beşiktaş'lı olunmaz
(bkz: Süleyman Seba)

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

insan hayatı çok ucuz. Birde şu Slaven Biliç'in yaptığına bak. Helal olsun demek lazım. Amına koymuş futbolcularının. Adam olun lan demiş ibneler. Bende işçi çocuğuyum, sizde muhtemelen öylesiniz. O yüzden yaptığınız işin kıymetini bilin... Vay be seni daha çok sevdim be adam.

sözlük logosu karartılsın

amına koyim herşey bitti bir sözlük logosu kaldı dedirten önermedir. Dua edin kardeşim dua...

13 mayıs 2014 soma maden ocağı kazası

Tarifi olmayan ve olmayacak bir acıdır. Şimdi acıyı paylaşıp azaltmaya çalışmak gerek. Allah tüm vefat edenlerin ailelerine sabır versin.

recep tayyip erdoğan

insanların öldüğü bir ortamda acıyı en başında paylaşıp azaltmak yerine siyaset yapmak nedir biliyor musunuz ? Bunu malzeme haline getirip acısı dinmeyecek o masum ailelerin ve o masum insanların kanıyla prim yapmaktır. Hükümete ve başbakana elbette hesap sorulur fakat zamanı şimdi değildir. Şimdi siyaset yapanlar yarın bunun hesabını veremezler.

yazarların kullandığı en iyi müzik aleti

ak-47 çok iyi kullanırım. Derecelerim var... Bir görseniz kaçarsınız.

kime orospu denir

zihninde filleri sikiştirip bu hayatta çıkar elde etmeye çalışanlara denir.

atatürk diktatör müdür

Diktatördür. Her bildiğini uygulayan diktatördür. Kimsenin hakkını yemeyelim bu konuda. O doğru bildiğini yapmıştır. Tayyip doğru bildiğini yapmakta ve ısrar etmektedir. Diktatörlükten kastınız hangisi daha zalim ise saklı kalan tarihi okumalısınız. Sistem için kurban edilen insanlara bakmalısınız. Öyle dışarıdan atıp tutmak kolay. Atatürk elbette diktatördü fakat halkı ona inanmıştı. Tayyip'te diktatör ve halkı ona inanıyor. Şimdi biri bana aradaki farkı anlatsın.*

doktor dövmek

memleketim insanın ne kadar duygusal bir hayvan olduğunu gösteren durumdur. Bu hayvanlık bazen sevinçten bile kaynaklanabilir. Fakat doktorları dövmek külliyen yanlış bir eylemdir.

şehinşah kimdir

Şahların Şahı anlamında isimdir. Kibirli ve kasvetli isim olduğundan Peygamberimiz tarafından çocuklara konulmaması istenmiştir.

git deyince giden erkekler

Bir meselede "git" demeye bırakmamaktır işi. Alıp ceketini kendin çıkacaksın kardaş. Hayat bu, kadın çok düşünse zaten yanından ayrılmaz. çünkü yaradılışı öyledir. Eğer gönlünden bir nebze gitmeni istemişse kadın, hiç durmayacaksın.

gelmiş geçmiş en iyi bilgisayar oyunu

diablo II tartışmasız en iyi oyundur.

kitap okumak

Dünyadan sıyrılma işidir.

galatasaray ın fakirin parasını hortumlaması

Okullu olmak ve büyük camia olmak güzel bir durumdur. Fakat bu ülkede ne koşullarda kimlere nasıl eğitim verdikleri, Hangi insanları istihdam edip ilgilendikleri toplum tarafından bilinen bir camiadır galatasaray'lılar. Adnan Polat liselilerden kurtulmak istediğinde adamı yerlere yeksan ettiler. Hoş Adnan Polat şahsiyet olarak pek kuvvetli olmasa bile dönüp duran çarkın farkında idi. Yani sevgili galatasaray'a gönül veren arkadaşlar sizlere sesleniyorum; bu ülkede aristokrasiyi ağızlarıyla sıçan bazı yöneticileriniz var. Eğer gerçek anlamda kulübün özüne dönmek istiyorsanız içinizdeki dönmeleri ve menfaatçileri temizlemek zorundasınız.

Öyle bir galatasaray ki kendi öz yatırımcısının amiyane tabirle anasını bellemiştir. Bu işten kimlerin veya kimin zengin olduğunu telaffuz ederek o insanlara medyatik bir prim vermemelisiniz. Galatasaray büyük kulüp bırakın bu fransız dönmelerini gelin aslınıza Mekteb-i Sultani özünüze dönün, bilmem anlaşıldı mı ?

içinden kedi geçmiş romanlar

(bkz: gizli ajans)

en gerçekçi ve en tarafsız gazete

(bkz: ütopya)

yanlışlıkla eşinizin ikizi olan baldıza kaymak

(bkz: sözlükte fantazi kurmak)

erkeginlezbiyeni

amaç ne dedirten yazardır.

(bkz: kaosa mütevazi katkı)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

fariğ olmam eylesen yüzbin cefa sevdim seni