bugün

sevdiği entry'ler

kürt deyince akla gelen ilk şey

elektrik faturası. her baktığımda illa bir söverim.

gintama

Ne desem, nasıl ifade etsem. Hayatımda en çok değer verdiğim en çok sevdiğim şey desem azdır. Bir kere herkese hitap eden bi anime değildir bu yüzden sevmeyeni çoktur. Sıkılanı da çoktur genelde en fazla 10 bölüm izleyip bırakırlar ama bilmezler ki bütün animelerin ilk bölümlerinin çizimleri kötüdür ve izleyiciyi bilgilendirmeye dayalıdır. Asıl hikaye ondan sonra başlayacaktır. Bir kere şöyle bir şey söyleyeyim,"komedi animesi"dir ama 305inci bölümüyle beni yerden yere vuran, böğüre böğüre hiç durmadan ağlatan, kalitesiyle yerle bir eden bir "şey"dir. Animeye olan sevgimden izlerken ağlıyodum ben ya sahnenin duygusallığına değil güzelliğine ağlıyodum. Anime bile denmez abi buna gerçek olmayışı kalbimi kemiriyor. Anakarakter ve diğer karakterler o kadar insancıl o kadar doğal ki insan elinden çıktığı bile belli olmuyor. Kesinlikle yapmacık değil, güçlü olma takıntısı yok, tıpkı bir insanın özelliklerini taşıyan, salağa yatan ama aslında çok zeki olan, aksine bol savaş sahneli animelerle sürekli savaş takıntısı olan karakterlerle dalga geçen biridir kendileri. Mangakanın öyle derin bilinçaltı, fikirleri vardır ki deli olursunuz ya neye uğradığınızı şaşırırsınız. Anime ilk başta hiçbir konusu olmayan, amantoları anlatan kurgusuz bir şey gibi gelecektir ama biraz ilerledikten sonra konunun aslında öyle olmadığını daha derin olayların gizli olduğunu farkedeceksiniz. Tamamen sırlarla dolu bir karakter. Mangasında güncel olmama rağmen ben bile hala bazı şeyleri tam olarak çözemedim, hala açıklanmayan şeyler, gizli karakterler var ve teori üretmekten bazen gerçekten beynim duruyor. Animeyi yazılan tüm kötü yorumlara rağmen tarafsız bir şekilde 2 sene kadar önce izlemeye başladım ve şuan kötü diyip izlemeyenlerle birkaç bölüm izleyip bırakanlarla gerçekten dalga geçiyorum. Anime tarihinin kralıdır göndermeleri olsun "Öğret bize Ginpachi-Sensei"leri olsun savaş sahneleri olsun -ki savaş sahneleri çok olmamasına rağmen bütün animelerle karşılaştırıldığında en iyisidir buna eminim- güldürmesiyle ağlatmasıyla her şeyiyle mükemmeldir. Hala açar rasgele bi bölümünü tekrar izlerim. Çok nadir bölümlerinde sıkılmışımdır. Zaten komedi animesi dalında da 1.dir. Ne diyeyim abi mükemmel olmayan tek bir kısmı bile yok. Gerçekten izlemek istiyorsanız önce şöyle bilinen birkaç anime bitirmiş olun sonra da tarafsız bi şekilde ve gerçekten sabrederek başlayın. Ha ısınamadınız mı, açın bi amv, mutlaka sizi etkileyecektir. Ondan sonra o sahnelere gelmenin heyecanıyla devam edin. Sabır.

gintama

--spoiler--

onca anime seyrettim, manga okudum ama bambaşka bir hikaye bu gintama. hayatımda çok az şeye bu kadar güldüm, çok az şeyi böyle heyecan ve keyifle okuyup izledim.

ve bu gün gelen anime bölümüyle de bir kere daha anladım bu seriyi neden böyle çok sevdiğimi. bölümün ismine baksana...

elveda shinsengumi birinci bölüm: şeytanın ağladığı gün!

ne olacağını bilmeme rağmen her sahnede içim gitti yine. eline sağlık goril.

--spoiler--

gintama

leyla ile mecnun'un anime dünyasındaki izdüşümü. 2. filmleri 6 temmuz'da çıktı, 6-7 aya kalmaz animesi de başlar merak etmeyin. bunu her zaman yapıyorlar.

ölürsem küllerimi sigaraya katıp için

bunun filmi var.
(bkz: süper ot)

karısını bikiniyle plaja yollayan koca

başkalarının karısıyla, tercihleriyle bu kadar ilgili olmak?

hakkaten acıyorum bu tiplere. adamlar yaşamak yerine başkalarının hayatını düşünüyor, konuşuyor..

mesela beni kimsenin haşeması, türbanı ilgilendirmez. banane ki. öyle mutluysa, huzurluysa bana ya da bir başkasına laf söylemek düşmez.

bunu deneyin. başka hayatları gözetlemeyin. hayat kısa ve her an çok değerli.

bırakın abicim bu işleri.

Comarlarin goril gibi karilarini hasemayla denize salmasindan iyidir amk les gibi goruntu kirligigi.

Bir insan kınadığı şeyi yaşamadan can vermez derler. Bu da öyle birşey.

Bu tür şeyleri eleştiri konusu yapan yobaz kesimin karılarının birilerinin altında inlediği veya inleyeceği aşikar. Evet.

çocuğunu 50 yaşında adamın altına yatıran şakirtlerin beğenmediği olay. de siktir lo. plaja çarşafla mı gitsin kadın? yüzüyor sonuçta. sanki pavyona yolluyor eşini.