bugün

entry'ler (29)

öğrenciye bedava olması gereken şeyler

Kesinlikle sigara bedava olmalı.

şiirlerden akılda kalan dizeler

Gezebilseydim üstünde bulutların
Ve yağmur yağdırsaydı toprak
Doğacak güneş batıdan görünseydi eğer
Sevebilirdim seni

Kendi şiirimin aklımda kalan bir dizesi...

mutsuzken yapılması gerekenler

Her gün Dünya'da binlerce insanın öldüğünü ve bu konuda kimseden daha şanslı olmadığımızı, hayatın mutsuz olunamayacak kadar kısa olduğunu hatırlamak.

tankurt manas

Değerlendirmeyi yaparken kendi şarkılarını söylediği göz önüne alınmayan ama gelecek vaat eden kendini ispatlamış bir güfteci- sanatçıdır.

ağlamak zayıflık mıdır

Ağlamak yani ruhun mevsim değiştirmesi. Sadece içtenlik ve samimiyettir.

gecenin bu saati yazarların yaptıkları

Hayallerimi yükledim kalemime ve bir şiir daha yazıyorum.

kendinizi 3 kelimeyle tanımlayın

Şiir, gizem, özgüven

her insan ikinci şansı hak eder mi

Eğer ağzıma yeterince sıçmadı diye düşünüp kaldığı yerden devam etsin istiyorsanız elbette ikinci şansı hakeder.

geçmişte kalan güzellikler

Geçmişte kalan en güzel şey idi masumluk. insanların çıkarsız sevmesi ve iyilikler yapmasıydı. Güzel olan sevmekti geçmişte kalan ve hatıralarını hislerimizle kaybettiğimiz.

türbansız olup ben müslümanım demek

Türban takmayan kadında müslümandır, içki içen adamda. islam dinindeki müslümanlık ölçütü kelime-i şahadet getirmektir. Onun dışında işlenilen günahları insan kabul ediyorsa müslümandır. Biraz araştırırsanız Cübbeli Ahmet hoca islam diniyle alakalı doğru açıklamalar yapıyor.

yalnızlık

Bir sessizlik çöker ruhuna. istanbul'un trafiği, gidilen yolun uzunluğu ve boşa tüketilen nefeslerin kuru gürültüsü dahi yüreğine yasladığın başını çevirmeye yetmez. Yalnızlık Allah' a mahsustur derler yalnızlığı bilmeyenler. Oysa yalnızdır çoğu zaman insan konuşsa da herkesle. insan yalnızlık konu başlığına yazıyorsa yalnızdır. Yalnız olmayan insanın hayat seyrine dokunmaz yoksa bu kelime ve kimse anlatamaz yalnızlığı hakettiği değerince.

sevgili yapmama nedenleri

Yenilmis kazıkların toplandığı kavanozun dolu olmasından müteşekkirdir.

evlenecek kız bulamama sorunsalı

Evlenilecek kız sorunsalı yaşamak evlenilecek erkek değilim demenin sağ kulağı sol elle baş arkasından tutma şeklidir.

türkçe yetersiz bir dildir

Türk dili yetersiz değildir ama Türk insanı diline sahip çıkamayacak ölçüde yetersiz ve bu uğurda çabalamayacak kadar da köreltilmiştir.

ölüm

Sondur, aynı zamanda bir başlangıç. Teolojik manada irdelersek 'ölümden önce hayat var mı ?' sorusunu aklına getirmesi kaçınılmaz olan bir kavramdır. Sadece maddesel açıdan değerlendirdiğimizde ise hayat denilen yaşamak suçunun cezasının çekilmesi ve tahliye kararının çıkmasıdır.

dünyanın en samimiyetsiz cümlesi

Seni seviyorum cümlesi kadar laçkalaşmış ve samimiyetsiz hatta yalan dolu bir cümle daha gelmiyor hatırıma.

aşık olmadığı biriyle sevişen şahıs

' Özgür yaşam ' barınağına sığınarak sömürgeci faaliyetlerin duygular üzerinde de kullanılabileceğini bizzat yaşayarak ispatlamış, insanlara bakış açısı itibariyle gözleri aşağı şekilde şaşılaşmış, heykelini dikseniz acizliği bir ömür tereddütsüz temsil edecek olan insan tipidir.

yarına umutla bakmak için sebebim

Umutla bakmak bir acizlik belirtisidir. ' Yaşamak ' isteyen umutla bakmaz, neye sahip olmak istediğini bilir ve her şeyi göze alarak, bedelini ödeyerek o şeyi elde eder.

kadınlardan uzaklaşmak

Kalbin ve zihnin özgürleşmesinin en somut delilidir.

üniversite mezunu olmak mı olmamak mı

Tercih meselesidir. Avrupa toplumlarında insanlar iş sahibi olduktan sonra hobi olarak üniversite okurlar ve Türkiye toplumunda üniversite lise mezunu bile olmayan insanların emri altında çalışmak adına okunan bir öğretim programıdır.