bugün

entry'ler (19)

almanyada yaşayanlar orada askerlik yapıyor mu

2011 de kalkmis olabilir ama Ukrayna-Rusya savasindan sonra yine zorunlu askerlik gündemde.
Almanya`da simdi ki durum ya askerlik yada sivil hizmet yapmak zorundasin.

Sivil hizmet en yaygın askeri hizmet veya askeri hizmet biçimidir. Vicdan nedeniyle, sivil personel silahla askerlik hizmetini reddeder ve bunun yerine sivil hizmeti yapar. Kesinlikle, zorunlu emek kriterlerini yerine getirmektedir.

bazen ne zaman vaz gececegini bilmeli insan

istenmediğin yerde kalmayı değil gitmeyi bileceksin. Aci da olsa.

Alman bir parcada diyor ki: Kein Grund mehr hier zu bleiben, ist genug Grund zu gehen...
Kalmak icin nedenin yoksa, bu gitmek icin yeterince neden..

o misali. Yoklugundan kimse sikayetci degilse varligin ile rahatsiz etmemek gerekiyormus, bunu anladim.

hep icimde yara olarak kalcak. yasanmasi mümkün iken bosa harcanan hayaller.

gecenin şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=ivghCli761U

Hande Ünsal - Iyi misin?

geceye bir şarkı bırak

https://www.youtube.com/w...?v=8BcVdme1-dc&t=181s

kosarak gel

zaman

zaman herseyin ilaci derler ama zaman gectikce araya daha cok mesafe giriyor ve insan kafayi yemeye basliyor...
özledim ve diyemiyorum....

sevgilisine cehennemi yaşatan kadınlar

benim anlamadigim: adamin sevgilisi var ve baska kadinlari takip etme hevesi... böyle birsey olabilir mi?

Amaci ne bu tür erkegin?

Güvensizlik söz konusu oluyor durduk yerde. Insan bir iliskide oldugu zaman en gereksiz seylerden biri: sosyal medya ve olur olmaz takip etmeler.
Ya bir iliskin vardir yada yoktur ama ortasi olamaz. Herkesde ona göre hareket etse sorunlar ona göre azalir.

birazdan sabah olacak korkusu

ve korkarken oluverdi. yeni bi umutsuz sabaha günaydin.

üstteki yazar önceki hayatında kimdi

Pardon daha önce "et sever" biri olacakti.

üstteki yazar önceki hayatında kimdi

ex carnivore - et yemekleri ile arasi olmayan.

bir erkeğin duygularıyla oynamak

aynisi kadinlar icinde gecerli. en az 9 ay biriyle görüstüm bana bi kere olsun sevdigini söylemedi. sevgi söylenmez, gösterilirmis. Ama göstermesinide beceremedi. durmadan elestiri, hic bir durumla mutlu degildi.

o sevdigini söylemiyordu, banada söyletmiyordu.. özledigimi desem cok sacma buluyordu. Bastan sevmedigini dese simdi bu kadar aci cekmezdim.

günaydın sözlük

Günaydinlar herkese. Umarim sizin gününüz benimkinden aydin...

bulunduğunuz yerin hava durumu

su an saat 5:28 ve 12 derece, son günler yagmurlu gecti.

erkekler niye böyle

baska türlü olamadiklari icin.
keske olmasalardi ama böyleler yani.

elinden bir şey gelmemek

ben onsuz yapamazken onun beni bi kalemle silmesi... kimseye kendini zorla sevdiremezsin ama sevse cok güzel olacakti.

düşün ki o bunu okuyor

hersey o kadar kolayken bu kadar zorlugu neden durduk yere yarattin? Anlamadim gitti... hersey cok güzel olma ihitmali cok yüksekti. yazik oldu bize.

onu hala seviyor musun

evet, hala seviyorum ve hep seveceğım...

sevdiginiz kisiyi engellemek

bazı şeylerin değişme arzusudur. seven biri engellendiğinde bile sever ve acı çeker.

papazların ağza verdiği şey

(resim:#1)

şarap eşliğinde yenir ve inanışlarına göre isa'nın kanı ve bedenini temsil ediyormus.

papazların ağza verdiği şey

Kâğıt helvaya benzer birsey.

(resim:#1)