bugün

entry'ler (131)

wc için 1 tl ödemenin evlat acısı gibi koyması

aylık akbili olduğu halde beklediği otobüsün 1 saat beklemesine rağmen gelmemesi üzerine iett bünyesinde çalışan herkesin sülalesine bir güzel giydirerek çaresizce minibüs denen, kafayı eğmeden ayakta duramayacağınız toplu taşıma aracına 1 tl vermenin verdiği mutsuzlukla eşdeğerdir ve koyma derecesi de bir hayli yüksektir.

tekrar tekrar izlemek istenen diziler ve filmler

(bkz: akasya durağı)

şanslı masaya katılan rezil insanlar

'orası beni ilgilendirmez ben güler geçerim' diyemeyen fazla düşünceli bünyelerin söylemidir.

kıvanç tatlıtuğ un amcası olmak

kıvanç tatlıtuğ'un amcası olmak bir ömür boyu bekar gezmektir.

tolga zengin in messi yi oylamada 4 e katlaması

inci sözlük çalışmasıdır. katılmaktan dolay mutlu olmuşumdur.

leyla ile mecnun

her şeye yapabildiği göndermeleriyle ünlü dizi 25. bölümde akasya durağına da gönderme yapmıştır. karakterler mükemmel olmuştur. leyla ile mecnuna helal olsundur. ayrıca erdal bakkalın camına yapıştırdığı hoşgeldin şevval yazısı da ufak çaplı bir yarılmaya neden olmuştur.

leyla ile mecnun

23. bölümünde erdal abinin kumar oynarken ortaya kağıdı attığı sırada pişti demesiyle yarım saat güldüğüm sahneye sahip dizidir.

ayrıca 24. bölümünde komadaki mecnunun kafasına giren leyla aynada kendini mecnun olarak gördüğü sahne hakkında yorum yapacak kelime bulamıyorum sadece helal olsun diyorum. helal olsun.

işte üniversiteli

başvuru sonrası aldıktan sonra sadece bir dilekçeyle 300 lira olan limitimi 750 liraya çıkartan karttır. sevilesidir, öpülesidir.

teravih namazında imama mola işareti yapmak

ve imam sizi oyundan atıp sahalardan süresiz men cezası verecektir.

ibadet etmeyen ama ben müslümanım diyen insan

kelime-i şahadet getiren her insanın müslüman olduğu gerçeğinin unutulmaması gereken durumdur. bir insan müslümanlığa adım atar ama sonrasında iyi veya kötü müslüman olabilir, dinin gereklerini yerine getirir veya getirmez ama bunu yargılayan insan ne kadar ibadet ederse etsin bazı önemli şeyleri aşamamış, kalıplara sıkışıp kalmış insandır.

hıfz

hafızayı güçlendirmek için peygamber efendimizin hz. ali'ye tavsiye ettiği cuma gecesi kılınan namazdır. http://http://www.sorular...-namazi-ve-duasi.htmlnull

şakirtlerin tek derdi cinselliktir

bütün genellemeler gibi bu genelleme de yanlıştır yorumunu yapabileceğiniz durum.

işte üniversiteli

1 hafta sonra gelir diyerek bankadan ayrıldığımdan beri 3 hafta oldu neredeyse gelecek bekliyoruz bakalım dedirten kredi kartıdır. play card a ek olarak almak istediğim yıllık ücret istenmeyen çok kullanışlı olduğunu umduğum karttır.

insanın kendine en çok kızdığı an

pişman olduğu, keşke dediği andır.

çirkin kızların zaman zaman seksi görünmesi

(bkz: bir abazanın düştüğü hazin durum)

16 saat aç kalıp bitişte en kral yemeği yemek

8 saatte ne yediğinin değil 16 saat hiç bir şey yemediğinin önemli olduğunu anlamayan bünyelerin düşüncesidir.

fenerbahçelilerin artist ve züppe olması

(bkz: sürekli fenerlilere laf atan züppe)

türkiye savaşa girse kürtlerin takınacağı tavır

(bkz: ayrımcılıktan başka bir şey bilmeyen yazar)

21 temmuz 2011 fenerbahçe shaktar donetsk maçı

bir grup gerizekalının yaptığı hareketler yüzünden bitirilememiş maçtır. neymiş efendim aziz yıldırım'a sahip çıkmakmış fenerbahçelilik ruhuymuş yok efendim milletin yarısı tepkisizmiş sorgusuz sualsiz kabulleniyorlarmış. fenerbahçe'yi çok iyi yerlere getirmiş olabilir aziz yıldırım ama bu yaptığı şikeyi haklı çıkarmaz, gerekli cezayı da çeksin, aynı yanlış hareketi yapan herkes cezalandırılsın, adaletinden şüphe duymadığımız bir futbol ortamı olsun. ama eğer fenerbahçe şikeyle, dolapla dalavereyle bir yerlere gelecekse hiç gelmesin bank asya ya düşsün her maçına bilfiil gider izlerim sırf şikecilere güzel sporumuzu kirletenlere inat fenerbahçemizi desteklerim.

yapılan eylemin amacını mantığa uydurmaya çalışmak kadar saçma bir hareket yoktur. bu kadar gereksiz bir hareket yoktur fenerbahçeliliğin seviyesini düşürmekten başka bir şeye yaramamıştır. bazı anarşist takılan ergenler yüzünden fenerbahçe taraftarından daha doğrusu fanatik taraftarlardan nefret etmeme neden olmuştur. aziz yıldırım senin yaptığın saçma sapan başkaldırıya mı kalmış, hem istese hastaneye yatabilir ayrıca devamlı kontrol altında ama kendisi ısrarla hastaneye gitmek istemiyor niyeyse.

dava için ise bu kadar senedir varlığı gün gibi aşikar olup da kimsenin sözünü dahi edemediği şikeyi ortaya çıkarıp yargılayanlarla da gurur duyuyorum ve bu kadar önemli bir konunun, böyle önemli bir davanın sonucunu beklemeden haksız yere içerde tutuyorlar gibi saçma sapan savunmalar yapmayın allah aşkına. konuşursam şöyle olur böyle olur diyen bir adam suçlamaları kabul etme evresini çoktan geçip aynı suçları işleyen insanları da günyüzüne çıkarmayı ifade ediyor da sen daha neyini savunuyorsun.

ders çalışmamak için yapılan anlamsız hareketler

bir kelime okuyup sırasıyla uludağ sözlük ve diğer sözlüklere facebook'a twitter'a online gazetelere forumlara göz atmaktır. en az 2 saatinizi harcadıktan sonra harcayacak zamanınız kalmadığını anlarsanız ders çalışmaya başlayabilirisiz.