bugün

yanlis seçimler yaptigi andir.
ismail yk dinleyen birine müdahale edememek...
sevgilinin götünü kaldırdığını hissettiği andır.. şımarttık tepemize çıktı diye feryatlar etsende çıkmıştır tepene.. ehh indirmekte kolay olmaz.
pişmanlık duyulan bir konuda pişman olduğu için pişman olduğu an.
aynı hataları tekrarladığı andır.
sevgilini sırf şımarıklıktan terk ettiğinden sonra tekrar onu özlemen. hay kafama sıçayım demen.
harekete geçememek. harekete geçtiğinde geç kalmış olmak. bi daha geriye dönemeyeceğini bilmek.
final hareketinini yapamamak. evet dostlar vardır öyle bir şey futbolda. herşeyi yapan sen bi boka kızmazsın ama o son hareketi yapamayınca spiker de anlar hemen diyiverir" evet ibrahim üzülmez çizgiye indi, orta yaparsa içerde bobo boş , ortası ama nereyeee nereyee ibrahim, evet o da kızıyor kendine"
anladınızmı? anlamayan bana özelden mesaj atsın elimde lig tv ye ait bantlar var oradan da gösteririm.
not: geniş özet
kucukken* amcamın bir arkadaşı vardı, siyahi bir futbolcu. amcam benimle tanıstırmak için eve getirdiğinde onu gordum ve korktum. korkudan agladım..

ondan korktugumu anladı, uzuldugunu gordum. oyle kötu oldum ki! yıllar sonra bile aklımdan cıkmadı. neden korktun be zherdust? yemezdi ya seni. neden derisinden utandırdın adamı? ne farkın kaldı köle tacirlerinden?... *
2004 öss formuna marmara diş hekimliğini yazdığım an.

kızmak ne kelime kendimden nefret ediyorum.
haketmeyen birine haketmeyecegi kadar deger verdiginizi anladiginiz andir. kendinize kizmanin yaninda feci halde sorgulamaya baslarsiniz.
anneye off! denildiği andır bencebundan ötesi yok.çok üzülüyorum onu kızdırınca,kavga edince ona kötü sözsöyleyince.kendimi haklı görüyorum hep.ona hakaretler savuruyorum her zaman.sonra çok üzülüyorum.söylemiyorum ona bunları.zafer hep benim elimde olsun istiyorum çünkü.bilmiyo ki ne kadar üzüldüğümü..bilse daha da çok üzülücek biliyorum.çünkü o benim annem..ne kadar güzel dimi annem demek.annem diyebildiğim zamanlarım çok olucakmı bilmiyorum ama geri gelmeyecek bu günler.herşeyin farkındayken niye böyle yapıyorum peki sözlük.? bencillik..! evet evet bencillikten başka bir şey değil bu.! hep kendimi düşünüyorum.kendimi haklı görüyorum.ben mutlu olayım yeter! yetiyo da ama sonrasını düşününce annemi ne kadar üzdüğümü görünce zaferimin tadı acı oluyo yakıyo boğazımı.nefes alamaz hale geliyorum.geri dönüşü olmayan laflar söylüyorum.afedilmeyecek laflar.işte bu yüüzden kendime çok kızıyorum.insan başka ne zaman kendine çok kızabilirki..
yakın tanıdığınız bir dostunuza üzücü bir söz söylemeniz.
herhangi bir saygısızlığa gerekli tepkiyi koymadığını sonradan farkettiği an.
elindeki fırsatları değerlendiremediği an.
arkadasina atacagi mesaji sevgilisine atmaktir. (bkz: hatunu kandirdim aksam cikiyoruz degil mi kanka)
bir anlık sinirle annesinin kalbini kırmasıdır.
düşündüğü şeyi söyleyemediği ve yapamadığı, bunun başkası tarafından söylendiği ve yapıldığı andır.
üniversite hayatı boyunca çalışmayıp yaz okullarına kalıp son senesinde ben nasıl mezun olacağım derdine düşüldüğü andır. çok kızdım kendime hala kızıyorum. ayıp ettim ama.
nefsine bile bile yenik düşmek. sonrasında verdiği huzursuzluğu* bile bile ısrarla yapmaya devam etmek.

(bkz: sigara içmek)
babaya bağırılan an.
ben bunu niye yaptım dediği andır.
pişman olduğu an.*
31 çekip boşaldıktan sonraki an. *
pişman olduğu andır; çünkü değiştirmeyeceği şeyler olabilir.