bugün

entry'ler (1617)

sözlüğe veda etmek

Veda etmeden gidip de bir daha dönmemek, olması gereken bu; Sağlam bir siktir çekerek.

yazarların şu anki dertleri

Derdinizi seveyim, ağrılar ve dengesizlik abideleri ile cebelleşiyorum.

100 yıla kalmadan avrupa nın islam olacağı gerçeği

100 yıl sonra dünya ve insanlık sağ kalır mı önce onu bir düşünmek lazım.

seninle şöyle olabilirdik

görsel

linkedin

(bkz: herkesin mükemmel insanı oynaması)

ruh diye bir şeyin olmaması

Tuz ruhu buna alındı.

merkür retrosu

Ensende! Soğuk soğuk üflüyor metalik nefesini.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Neden insanlarla samimi olmak istemiyorum, bazı insanlarla, neden belli bir çizginin ötesine geçmiyorum, anlıyorsun, bir kez daha, dengesizlik ve çelişkili halleri, olan biten bu, belli, anlıyorum kendimi, bu bir haklılık meselesi değil, kalanlar kafi, gereği yok, fazla renk fazla çamurlu, neyse ki...

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Tam bir yıl oldu seni kaybedeli. Koskoca bir yıl, sensiz. Bu süre boyunca aklıma düşmediğin tek bir gün bile yoktu. Her gece sana seslendim, o eski güzel günlerimizi andım, seninle gülümseyip seninle ağladım, beni duyduğuna eminim. Orada mutlu olduğuna inanmak istiyorum; hiçliğin ortasından anlam denizlerine akacağını ve bir gün orada bir yerlerde buluşacağımızı düşünüyorum. Zamanın nasıl geçiyor bilmiyorum ama burası bıraktığın gibi. Tek bir fark var o da bazı şeyler giderek daha da ağırlaşıyor, bazı yaralar iyileşmek şöyle dursun daha fazla sızlatıyor. Giderken sanki bütün güzel cümlelerimi de alıp götürmüşsün, kelimeleri bir araya getirmekte zorlanıyorum. Belki de hepsini oraya saklıyorum. Gerginim, endişeli bir bekleyişin ağında debeleniyorum. iyi dileklere ve dualara muhtaç haldeyim. Bilmiyorum, hiçbir şey bilmiyorum dostum. ben sadece seni özlüyorum.

gecenin şarkısı

https://youtu.be/5Zwv0u8JA8g

Senin hâlin kazan olmuş
Benim derdim suya düşmüş
Yarışmak yaraşmaz bize ama
Söyleme dostum, söyleme bana
Gül yüzünü soldurma boşa

hırsız denilince akla gelen ilk isim

Üç isim fakat tek insan geliyor genelde insanların aklına.

sözlük bitmiş

Başlarım sizin yazacağınız sözlüğe demiş. Kime laf etmiş belli değil. Olayı başlamadan kafada bitirmiş. Sıçmıklardan bıkmış herhalde.

kafa izni

Kafayı dinlendirme izni. boş meşgalelerden biraz uzak dur, tilkiler çayır çimen piknik yolcusu, bilinç altı üstü çöp kovaları uzay yoluna, enerjini biraz kendine sakla, okunacak ve seyre dalacak bazı güzellikler de tam şu köşede yanıbaşında, kıçını kaldır da ara ver, kendini koluna takıp uzunca bir yokuştan aşağı tüm gücünle hızla salınmaca. Düşüp tekrar sağlam bir şekilde doğrulursan kapı yeniden açılır nasıl olsa. Hep içeriden yara alacak değilsin ya? Mümkünse bir kez olsun korkma.

şu an sözlükte tek başıma olmam

Milyonlarca insan arasından geçip kimseye dokunmadan, kimseye bulaşmadan, ruhları bile dürtmeden yalnız olduğunu hissedebilmenin yanında esamesi okunmaz. Yazdıkların kimseye bir şey ifade etmiyorsa bir başına olmaktan farksızsın bu ortamda da. Dert etme, tanrıcılık da oynama. Ölü bedenin huzura kavuşmuş ruhuna öykünürcesine takıl bir müddet daha.

uludağ sözlük

Başlamamış ki bitsin. Niyetlenmiş. Anonim kalıyorsan güzel belki de. Rahat hissetmek istiyorsan. Kendi kendine mümkünse.

fenerbahçe nin şampiyon olacağı gerçeği

Olur ya da olmaz fakat neden bazı Fenerliler ağzını açınca ortalığı bok kokusu sarıyor bu insanı hiç şaşırtmıyor. Nasıl olsa şike yapsalar bile göz yumabilen bir anlayış var, istedikleri gibi afkurabiliyorlar. istiyorlar ki hep onlar kazansın, tüm kupaları hak etmeseler bile onlar alsın. Şımarık zengin piçleri gibi ağlamaya bayılıyorlar.

trabzonspor un şampiyonlar ligine katılması

Ülkemizi çok fazla rezil edermiş. 2011 yılında iyi kötü 7 puan toplamıştı sanırım Trabzonspor. Hani şu şikeyle gaspedilen şampiyonluk sonrası. Herhalde şampiyonlar liginde sıfır çeken takımların taraftarları dememiştir bunu? Demişler midir? O kadar da salak değillerdir umarım.

uludağ sözlükte yakışıklı erkek olmaması

Doğru valla. Tipsiz kızların ıslak hayalleri boşta kalacak. Gerçi davullar tokuşabilir neticede. Uygundur.

bir yazarı merak etmek

Var. Kendimi merak ediyorum. Öylesine yabancılık yaşıyoruz. Ne yaptığını anlayamıyorum. O dinmeyen kayıp her neyse artık Keşfe çıkıp öğrenmek istiyorum. Sorsam da hiçbir cevap bulamıyorum.

intihar etmemek için nedenler

Nedenin olmayışı diyeceğim ama pek bir yalan olacak. intihar Etmeye niyetlenmek için sebepler çok olsa da engel olan fazla bir şey de yok. Büyük konuşmamalı. Cinnet de ölüm gibi beklenmedik bir anda kapıyı çalabiliyor. Mutlu kazaları bekleyin biraz daha.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.