bugün

entry'ler (21)

60 yaş üstü öğretmenler emekli edilsin kampanyası

inşallah öyle bir şey olur kampanyasıdır. çoğu yaşlı öğretmenimizle anlaşamadığımız gibi onların dilinden de anlamıyoruz. Osmanlıcadan bir şeyler kalmış olmalı.

ab ı hayat

ölümsüzlük suyudur efenim.

teklifi kabul edilince lokum dağıtan erkek

kız öğrense terkedilecek erkektir.

eski sevgiliyle yeniden sevgili olmak

saçmalıktır efendim. Öyle hata yapanları aklım almıyor. Fakat adamlar yapıyor işte.

instagram

fotoğraf paylaşım sitesidir. 2 çeşit kullanıcı vardır. sürekli selfie çekenler, manzara ve yemek fotoğrafı çekenler.

yaşasın tam bağımsız ruh hastaları

kahrolsun akıllı, sistem kölesi insanlar! Yaşasın tam bağımsız ruh hastaları !

fizikte sağ el kuralı

şimdi sağ elinizi böyle tutuyosunuz. parmağınızı şöyle açıyosunuz. şurdan akım geliyo. yani kablo şöyleyse akım şurdan böyle olur. ama kablo şöyle ise akım şurdan olur. anladınız mı ? diye anlatılır.

sözlük yazarlarının itirafları

nereye gitsem bi şanssızlık oluyo. Olmasa bile ayrıldığım yerde çok güzel şeyler oluyo. bi ara allahla iletişime geçmeyi düşünüyorum

ikitelli

buraya uygun çok güzel şiirler yazılmıştır. Bir akrostiş örneği verilirse:
Adım stayla gönlüm yaralı
Param yok ama saçım havalı
Artistim ben doğdum doğalı
Çakma kotlar üstümde durmalı
ilerde herkes apaçi olmalı.

kardeş payı

Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in başrolü paylaştıkları dehşet ötesi bi filmdir.

ak partililerin ikitelli den kovulması

Adam gibi adamların yaptığı mükemmel bir olaydır. Duyunca duygu seline kapıldım. Oh olsun.

hasan polatkan anadolu lisesi

istanbul'un en şirin anadolu lisesidir. Ağaçlar, çiçekler ve kedilerle aynı anda okursunuz. Son zamanlarda horoz ve tavuk da gelmeye başladı. Bunun yanında çiçekler yüzünden böceklerle savaşırsınız bahar aylarında. Okul küçük olduğundan spor salonu ve tiyatro salonu aynı yerdir. Okulun en kıdemli insanı Hasan abinin çok şahane bir sözü vardır: "Engin-Belgin-Aylin üçlüsünden korkacaksın." (bu sözü unutmayın lazım olur.) He bir de eğer okulda Nejat Hoca'yı sevmeseniz kimseyi sevemezsiniz. Sabahları sizi bahçede sıraya zorla sokarlar ve iyi dersler deyip sınıflara geri yollarlar. Buna rağmen hayatınızın en önemli dönemlerini geçirdiğiniz bu okul sizin en sevdiğiniz yer olarak kalacak hayatınızda.

samiha ayverdi anadolu lisesi

saçma sapan bi yerdir. Niye gittiğim belli olmayan bi okuldur. Allah kahretsindir.

grup vitamin

90'ların on numara beş yıldız müzik grubudur. Hala dinlenir.
(bkz: posta kodum da aynı ismail)
(bkz: elalarını)

çirkinleşen kadını boşamak

aşık olmadan evlilik yapılırsa adam da tabii biraz şerefsiz olursa neden olmasın.

midye sevmeyen insan

henüz midye yememiş insandır. kesinlikle ön yargı yapıyordur.

bir kızı kendinden soğutmanın yolları

bilmişlik, kaba konuşma, karı gibi trip atma, başka kızlar hakkında konuşma gibi şeyler süper soğutur.

en itici erkek isimleri

her ismin oluru var ama ibiş isminin oluru yok. çoğu ismi ya gençken ya da yaşlıyken kullanamazsınız ama ibiş ismini asla kullanamazsınız.

41 numara ayakkabı giyen kadın

uzun boylu kadındır. sadece belirli mağazalardan alışveriş yapabilirler. şanssız insanlar.

umut sarıkaya seven insanlar

gülmeyi seven insanlardır. neye gülünmesi gerektiğini iyi bilenlerdir.