bugün

turistlere pişmiş kellenin çekici gelmesi

evet bildiğimiz küçük baş hayvanın başının pişmiş hali, yurdum yemeği. mekan taksim balık pazarı...

bir insan dakikalarca bunun karşısında durup hayretler içersinde bakabilir mi arkadaş? evet bakabiliyomuş harbiden. nasıl bakmak ama... öyle böyle değil yani. fotoğrafını çekenmi ararsın videoya alanmı. her cinsi vardı lan bunların. hele o sarışın mavi gözlü dilberlerin bakması yedi bitirdi beni. "görmemiş işte, ne bekliyon lan" demek geldi içimden ama bu konuda kuyruk acımın olduğunu fark ettim. o sarı mavilerin benim yerime, o pişmiş kelleye bakmaya tercih etmesi yıktı beni. ulan tamam belki tipsizim ama pişmiş kelleden de yakışıklıyımdır herhalde dimi. o kadarda mı kötüyüz yani... tamam hayatında ilk defa gördün belki o kelleyi ama benide ilk defa görüyon. yanlış mıyım? düz mantık ama doğruya doğru arkadaş.

kıskandım sözlük. evet bir pişmiş kelleyi kıskandım. dakikalarca karşısına geçilip fotoğrafları çekilen ben olmalıydım. sonra gece koynuna girerdim belki birinin...

bir pişmiş kelle kadar değerimiz yokmuş amk! atlasa mı köprüden? şaka lan şaka. çözümü buldum;

+ sen istiyor duş, o zaman veriyor 50 dolar daha.
- al ulan al 100 verdim.

- sarışın mı?
- evet.
- mavi gözlü mü?
- evet.

kesin çözüm...