bugün

queen'in magic tour kapsamında wembley stadında verdiği muhteşem konser. alt grup olarak inxs, the alarm ve status quo yer almıştır. 12'sindeki konser dvd olarak yayınlanmıştır. konserde çalınan şarkılar şunlardır:

-one vision
-tie your mother down
-in the lap of the gods
-seven seas of rhye
-tear it up
-a kind of magic
-under pressure
-another one bites the dust
-who wants to live forever
-i want to break free
-impromptu
-brighton rock*
-now i m here
-love of my life
-is this the world we created
-(you re so square) baby i don t care
-hello mary lou (goodbye heart)
-tutti frutti
-gimme some lovin
-bohemian rhapsody
-hammer to fall
-crazy little thing called love
-big spender
-radio ga ga
-we will rock you
-friends will be friends
-we are the champions
-god save the queen
(bkz: i was an orange in adana) *
tüm zamanların en başarılı ve en fazla satmış konser kaydıdır. freddie mercury'nin tiyatral şovları ve mikrofonu ile kendine özgü dans edişi inanılmazdır. tüm şarkılarında üst düzey bir performans sergiler. seyirci ile uyum her zaman ki gibi kusursuzdur. orada olabilmek için ömürden bir 5 yıl bozdururdum. kendisine eşlik eden dostlarına sonunda "fuck you" dediği inanılmaz ses gösterisi ise günümüze kadar sürekli taklit edilmiştir. izlemeden hassiktir ordan diyip eksiye bağlayacak sümüklülere ise ufak bir not. queen'den uzak durun.
radio gaga performansında şarkının ikinci kısmına geçmeden önce freddie mercury'nin üzerine mavi ışıkların yansıtıldığı saniyelerdeki yürüyüşü ve karizması ile her daim hatırlayacağım şahane konser. o dakikalarda stadda olup iki elimi birbirine vurabilmek için lady gaga'ya bir kere vermeye dahi razıyım.
Eşittir Freddi Mercury Show olan konser.
freddie'nin o şovunu canlı olarak takip etmek ve under pressure parçasının girişinde çıkardığı seslerle opera sanatçılarının eline verdiği an bende seyircilerle birlikte ona eşlik etmek isterdim... herneyse efenim, bence tarihin en iyi sahne şovlarından biri sergilenmiştir.
http://www.youtube.com/wa...O2dxE&feature=related adresinden her saniyesini izleyerek gitar elinizde çoşabilirsiniz.
one vision ve who wants to live forever performansları her gün kendini defalarca dinletir ve izletir. böyle bir frontman yer yüzüne daha inmez.
zaman zaman açıp izlenmesi, dinlenmesi gereken konser. tarihte iz bırakmış bir organizasyon.
hayatımda bir şeylerin hep eksik gittiğini hissetme sebebimdir efendim. bir insanın yaşayabileceği en olağanüstü deneyimlerden birisidir şüphesiz.
11 temmuz'da olan konser'de freddie mercury, tutti frutti'nin sözlerini unutur. may şarkıya girer ama freddie öyle mal mal kalır. ardından freddie durumu profesyonelce toparlar, yağan yağmura bir espiri çakar ve şarkıya girer.

aynı zamanda şarkının she almost drives me crazy olan kısmını "she fucks me really crazy" diye değiştirerek akıllardan silinmeyecek bir sahneye imza atmıştır.

cumartesi konserini ise ilk youtube'da izledim, 360 p olarak. Dedim, bu kadar güzel bi konseri yüksek kalitede izlemeliyim. Full hd buldum izledim, gene yetinemedim. Sonra bu vip sinema olayını öğrendim; aldım dvd'sini gittim oraya. harika bir deneyimde. geçmişte bir tarihe dönme imkanı verilse bu kesinlikle 12 temmuz olurdu.
freddie mercury'nin tüm queenle beraber londrada 75000 den ıkı gecede 150000 kısıye verdiği ve bızlerın de orda olmasak da donem donem kayıtlar aracılığı ıle katıldıgımız tum zamanların en muhtesem partısıdır.
Freddie mercurynin aidsli performansı için

https://youtu.be/A22oy8dFjqc

(bkz: queen live at wembley stadium)
ibne sever bir sürü insanın toplandığı konserdir.
98 bayburt konserinin yanında esamesi okunmaz.