bugün

entry'ler (19)

insana zevk veren basit şeyler

pijama arkadaş hele bide uzanmış sevdiğin bişeyle meşgulsen dadından yenmez.

ulusal marşı korkma diye başlayan tuhaf millet

büyük şair korkma derken burada telmih(hatırlatma) sanatı yapmıştır.bilenler bilir müşrikler hz. peygamberi ve hz. ebubekiri mağaranın dışına kadar takip etmiştir. bundan tedirginlik duyan hz. ebubekire peygamberimiz «"korkma" allah bizimle beraberdir.»demiştir.mehmet akif de istiklal marşında anadolu insanına korkmayın allah bizimle beraberdir demek istemiştir.

sevgiliye okutulabilecek kitaplar

kürk mantolu madonna tabi ki 126sayfa olması bıkmadan okunması olay kurgusu ve sonu sevgiliniz âşık değilse bile aşık olur yani açık ara önde.

hastası olunan sözler

söylesem faydası yok sussam gönül razı değil. (fuzuli, günümüz insanının çoğu zaman düşündüğünü söyleyebilmiştir. )

bilim adamlarının hep erkek olması

adam arapçada adem kökünden gelir ve adem insan demektir yani bazı aklı evellerin dediği gibi adam erkek demek değildir velhasıl konumuza dönersek bilimadamlarının çoğunun kadın olduğunu söylemek 1950 lere kadar doğru önerme iken artık gerçeklik payı kalmamıştır.

yeter artık bitsin denilen şeyler

uzun süren yaz tatili sonra okul sonra staj sonra evlenme hazırlıkları sonra çoçukların büyümesi evlenmesi en sonunda bilmukavele hayat.

pro evolution soccer 2013

çok daha zor faul olması ve uzaktan suç saçmalığını saymazsak çok gerçekçi olmuş pes her sene kendine bişeyler katıyo helal olsun.

necip fazıl ın burs paralarını kumarda yemesi

aynı yazar geçmişimi çöpe attım çöpü kedi köpek karıştırır diyip ayar vermiştir. ayrıca geçmisteki yanlışlarını söylemesi pişkinlik değil dürüstlüğüdür. kendisi de yaptığı yanlışı görüp tövbe etmiştir. kendi deyimiyle otuz sene saatim ilerlemiş ben durmuşum gökyüzünden habersiz uçurtma uçurmuşum dizelerinin başka izahı yoktur.

kilo almak isteyenlere tavsiyeler

metabolizması benim gibi hızlı olup da kilo alamayan kişilere su içip de kilo alanların verdikleri öğüttür ciddiye almayın doktorunuza başvurun.

starbucks ta kendini etiketleyen insan modeli

aynı insan mc donalds veya burger da ağzında pipetle resim çektirir veya aldığı yeni telefonuyla aynada resim çektirir işte bu liste uzar dostlarım.

saçı dökülen yazarlara tavsiyeler

bazı mevsimsel dökülmeleri saklı tutarsak(bu herkes de görülebilir) stres yapmayın yağlı yemeyin şampuanınızı sık değiştirmeyin bu arada piyasada satılan tüpler saç pek çıkarmıyo ama dökülmeyi önemli azaltıyo tabi bu başlıktaki tavsiyeleri harfiyen uysanızda kimse size şimşir tarak kullanma garantisi veremez.

whatsapp kullanmayan insan

muhtemelen programı bilmeyen yada internet paketi yapmadığı için indirmeye gerekde görmeyen insandır aynı insan aynı gerekçelerle muhtemelen viber ve tangoda kullanmaz.

sabah ezanı

saba makamıyla okunması insana uyan ey gözlerim gafletten uyan hissiyatı verir.

siyaseti bilmeden yorum yapmak

sağcısı solcusu olsun herhangi siyasi bir temeli olmadan babasının partisine oy veren insanların içinde bulunduğu topluluk ikisinden de uzaklaşılması gerekir zira anlattığın karşındakinin anladığı kadardır.

sadece aptallar 8 saat uyur

bütün genellemeler gibi bu genelleme de yanlıstır zira insan uyku ihtiyacı kişiden kişiye değişir bazıları 10 saat uyuyup uykusuz kalabilirken bazıları 4 saatte dinç bir şekilde kalabilmektedir bunun nedeni sanırım insanların uyku reminin farklı olmasıdır.

leyla ile mecnun vs işler güçler

biri istanbul diğeri ankara absürt dizisidir ancak leyla ile mecnun açık ara öndedir benim gözümde.

seni seviyorum a verilecek uyuz cevaplar

+seni seviyorum
-ben de
+sen de mi kendini seviyosun?
-!?!!'^'!

babil de ölüm istanbul da aşk

iskender pala'nın zatımca duyulmasını sağladığı kitaptır bir şah sultan olmazsa da bir katre-i matem seviyesinde okunması tavsiye edilir.

20 eylül 2012 fenerbahçe marsilya maçı

bu maçı hangi takım alıcağı belli olmaz ancak belli olan şu ki alt biticek iki takımda puan almak için kapanıcak.