bugün

erdal demirkıranın yazdığı bir kitaptır. hayatın 3te 1inin uykuda geçmesine karşı yazmıştır. haksızdır. kitabın adından "geceleri uyuma seks yap" düşüncesini çıkaran da vardır.
(bkz: ay sen salaksın)
insan nüfusunun büyük çoğunlunun salak olduğuna* işaret eden önerme.
(bkz: hepimiz aptalız)
(bkz: sadece aptallar az uyur)
gecenin bir saati görülünce züğürt tesellisine dönüşebilen söz öbeği.
günü kaçırmanın ne denli kötü olduğunu anlatan ve kesinlikle doğru olan söz.beden çok yorgun olmadığı sürece ideal uyku süresi 6.30-7 saattir.daha fazlası miskinliğe yol açar.gün kaçırılır.tabii günü gece reina'da 300 ytl harcamak olarak gören zihniyeti saymıyorum çünkü onlar dandik bir şişe içkiye 300 ytl verecek kadar enayi oldukları için aptal statüsünde bile sayılamazlar.
14 ytlden piyasaya sürülen, söylenene göre hiç de fena satmayan kitap.
aptallar kaç saat uyur? 8 saat uyuyanlar nedir? 2 saat uyusak kafa binbeşyüz olur mu? bilemem
ancak şunu söyleyebilirim ki bu kadar olay yarattığına, tartışma başlattığına, bir de bundan para kazandığına göre yazarı ortalamadan daha zekidir.
çünkü aklı olan daha fazla uyur diye devam edebilecek cümle.
yazarına tıp kitaplarını karıştırması tavsiye edilebilecek kitaptır.
yazarının kendini dünyanın en akıllı adamı zannettiği için fazla dikkate alınmaması gereken, kanaatimce kendisinin uyku problemi olduğu için diğer insanlarıda kendine benzetmeye çalışan,uykunun tadını alamamış yazarı yüzünden bu hale gelmiş kitaptır.. *
okuyucu kitlesini, sabahları uyanamayıp, servisi kaçıran kişilerin oluşturduğu kitap...
-ben uyumaya gidiyorum müjgan.
-aptal olma faruk!
-tamam. 3-4 saat sonra kaldırırsın beni.
(bkz: uykucu hareket engellenemez)
saçma sapan önerme.
uyumayıp da ne yapıcaz diye sormak istiyor insan. kapitalist sistem bizim hiç uyumamamızı bile isteyebilir ama uyumak güzeldir. boşverin aptal maptal denmesini herkes uyumaya devam etsin.
not: entry sahibi az uyuyan bir insandır.*
aptal olduğumu yüzüme vuran *, yanında üçgen bir kutu içinde oyun hamuru hediye edip bu sizin hipotalamus unuz diyebilen ve içinde cinlerin dolaştığı bir kitap.

(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
(bkz: uyku özgürlüktür)
(bkz: kış uykusu)
okuduktan sonra insanın yastığa farklı bir gözle bakmasını sağlayan kitap...
ilk defa duyunca biraz iddalı geliyor ama düşününce aslında haklı bir önerme.insanı gaza getirtip zorla uyutmama olasılığı yüksek...
(bkz: ben aptal değilim)
(bkz: uyumamalıyım)
(bkz: aptalım ama uykumu aldım)
''yetişkin bir insan en az 8 saat uyumalıdır'' sözünü yerle bir eden kitap..
(bkz: ben aptal mıyım sadece 8 saat uyuyayım)
zeki insanlar 8 saatten fazla uyur * ancak aptal insanlar 8 saat uyur şeklinde anlaşılması gereken cümle. yani burada yazar 8 saatin çok uyumak anlamında değil az olduğunu kastedmektedir. *
katıldığım cümledir. zira uyku gibi dünyanın en güzel aktivitelerinden biri 8 saat olarak değerlendiren bir insan harbiden aptaldır. şöyle vurucan kafayı yastığa ohh en az 10-15 saat deliksiz uyku mis gibim.*
kısmen haklıdır fakat cok fazla calısıp yorgun dusen bı ınsana mantıklı bir uyku saati sunmak son derece mantıksızdır ayrıca hasta dusup 3-4 gun yatmaktansa 8 saat uyurum dınlenırım denılesı durumdur.