bugün

entry'ler (20)

eski sevgiliden yeni sevgili olur mu sorunsalı

olmaz. hiç deneme bile. olmuyor yürümüyor yav...

seni aldattım diyen sevgiliye söylenecek ilk söz

susarsın sadece kalamazsın orada dünya sana dar gelir adete. Bırakıp sadece gidersin arkana bakmadan...

sevilen şarkının vurucu cümlesi

"Bin bıçak var sırtımda, bini ile de adaşsın."

camdan bakınca görülenler

bizim buralar hep dutluktu...

sex on the sahil

vatana millete hayırlı ve uğurlu olması dileklerimizle...

üzgünüm ama ile başlayan cümle

sonunun hiç iyi gelmeyeceği cümle.

boynuna ismi yazılı kolye takan kız

merak uyandıran kız tipidir.

kuran ı kerim yerine risale okuyan tip

Allah ıslah etsin.

ankara

ankara sadece sevdadır denizi yeşili umursamadan. Kafan atınca gidip içmektir en basitinden. Ankara güzeldir. Eski ankarayı merak edenler Sevgi Soysal'ın "Yenişehir'de bir öğle vakti" adlı kitabı okumasını tavsiye ederim. Kültürün ulustan kızılaya nasıl kaydığını anlatmaktadır zira.

20 dakika

Değişik güzel bir diziye benziyor. Takip eder miyim? Tabi ki hayır. Ama ne diyelim türk sinema ve dizi tarihine hayırlı olsun.

saat 6 da kalkmak

Alışkanlık haline getirildiğinde bile zinde olunamayacak derecede erken kalkma durumudur. Saat 6 ney ya beni bıraksalar 1 2 ye kadar yardırırım.

6 yaşındaki kızla evlenmek

Gafilliktir. Cehalettir. Pislikliktir. Sınırların tabiri caizse içine etmektir. Yazık ya dünya bu kadar düştü mü ya?

neşet ertaş

"Yalan Dünya" sı çok güzeldir. Hem sesi hem de sazı ile süper bir ikilidir. Allah rahmet eylesin...

sivas denilince akla gelenler

şüphesiz sucuk. Sivas deyince kangal geliyor kangal deyince de sucuk. Gece gece mangal yapan olsa da yesek...

gerçek yerine reel diyen tip

Aslı ingilizcede "real" olan zamanında reel diye bir kaç çakalın yazıp sonradan insanların da öyle öğrendiği kelimedir. Matematikteki reel sayı kavramı ile aynı mantıkta düşünmemek gerekir. Böyle insanlara yüz vermemek kadar doğru başka bir şey ise elhamdülillah müslüman olmaktır der ve giderim...

six feet under

Finalinde Sia'nın "Breathe Me" adlı parçasının çalındığı dizidir. "Breathe Me" ve Sia o zamandan sonra tanınmaya başlamıştır şeklinde rivayetlerin olduğu düşünülür. Ben işime bakar "Breathe Me" yi dinlerim. Gerisi beni ırgalamaz.

burger king de at eti yemek

ingiltere'de rastlanılmış belki bize kadar gelmemiştir. O kadar yiyoruz bir zahmet at eti de karıştırmasınlar ödediğimiz para zaten o menüden neredeyse 3 tane alacak kadar...

Kapitalizm kötü bir şey küçüğü bitirirken büyüğü büyüttükçe büyütür...

ikra

Okumanın tek şart olduğunu belirten ve Kur'an-ı Kerim'in inen ilk suresidir. Tek yol eğitim kavramını o zamanlardan beri üzerine basa basa belirten suredir.

hala 1000 entrysi olmayan ezik yazar

işi gücü olan kişidir. Toplumda "işsiz" diye tabir edilen insanlardan birisi asla değildir hele ki eski yazarlardan biri ise...

ayda mosharraf

Sesi aşırı güzel olan "O Ses Türkiye" yarışmacısıdır. Şüphesiz birinciliği hak eder ancak işte birinci olur mu olmaz mı oylar falan filan devreye girince işin içinden çıkılmaz...