bugün

entry'ler (192)

ayçiçeğinin ingilizcesinin güneş çiçeği olması

(bkz: ayçiçeğinin diğer adının gündöndü olması)

sex yapmak için vücut geliştiren erkekler

kullandıkları ilaçlardan dolayı bir hezimet yaşayabilirler.

sözlük yazarlarının itirafları

https://www.youtube.com/watch?v=XLJdngGoe0w

Böyle bir türkü beni düşündürüyor ve yazmaya itiyor. Kaç yaşına geldim hala para biriktirmeye çalışıyorum. Eski sevgililere sitem edebilme hakkını artık kendimde görmüyorum. Sanırım biraz bıkkınlık var. insanın hayatında bazen bir şeyler değişir bu değişimleri bende yaşıyorum zaman zaman neden hiç bir zaman yeteri kadar iyi olmuyor. Mutluyum lan diyerek devam edeceğim bir düzene ne zaman kavuşacağım.

Artık mutlu olmalıyım, olmalıyım ki eski defterler kapansın. Başkalarının mutluluklarına iç geçirmek bitsin. Hayata geç kalmışlık hissi üzerimden kalksın.

Bunların yanında bu kadar mutsuz insan varken niye ben? Niye ben mutlu olayım niye bir mucize olsun ve benim başıma gelsin? Beni özel yapan ne? Hiç bir şey. Üzülüyorum, zira beni kendime bile özel gelmiyorum.

Hayatımın içine eden insanlar mutlu olun umrumda değil, ama bende mutlu olayım ne olur.

yazarların şu an yaptıkları

malta dayım, zor günler geçiyorum. uyumam lazım ama uyuyamıyorum. yarın iş var yine zor bir gün beni bekliyor.

kırkını geçmiş çapsız ezik vizyonsuz kemalist

Atatürkçülük, Atatürk gibi düşünebilmek onu anlayabilmek ülke de çok kişiye nasip olamayan bir erdemdir.

Laiklik sizin haklarınızı korumak, tüm inançların insanlarının dinini özgürce yaşamasını sağlamak için oluşturulmuş bir inkılaptır.

Ülkede satılacak ne kaldı da kemalistler satacak Allah aşkına *

sıla

bu ne güzel bir yorumdur maşallah https://www.youtube.com/watch?v=cVL7Gvlm59A

artık birilerini sevmenin nasıl bir şey olduğunu hatırlamıyorum.

04 10 aktif olan 109 yazar napıyor

geçmeyen yaralar vardır arkadaşım, dillendiremediğin şarkılar vardır. onlar uyuyorlar şimdi bizde pansumanımıza bakıyoruz.

yarın iş var; bize yeni suratlar, gülüşler lazım.

mabel matiz ya bu isler ne klibi

bir ece seçkin iki mabel matiz. kliplerinde ki estetikten yoksun dans figürlerini anlamlandıramadığım.

ali kundilli

filmin en güzel yanı, Taylan Özgür Ölmez in Neşet Ertaş'a ait "Vay Vay Dünya" şarkısını seslendirmesi olmuş sanırım. Ağzına sağlık çok da güzel söylemiş.

trafikte en güven vermeyen araba markası

Kesinlikle batmobile. Geçen izmir yolunda sol şeritten 140 la gidiyorum arkamdan gelmiş selektör yapıyor. Tamam arkadaş bizde sol şeridin meraklısı değiliz kamyonu sollayip sağa atacağız kendimizi. Yol verdik geçti arkasından giderken baktım bagaj kısmında kocaman bir ateş dumanından yolu göremiyorum. Bagajdaki tüp tankı patlamış zannettim tam adamı uyarmaya çalışcam anladım ki roketleyiciymiş. Hayır bu gençler modifiye olayını çok abartiyorlar. Hiç düşünmüyorlar trafikteki araçlar o roketleme seysinden nasıl etkilenir.

Bize Superman, spiderman gibi gariban kahraman lazım arkadaş bu zengin pici Batman artistlik yapicam diye bize daha çok zarar veriyor.

uyumayan yazarlar

Kabus gördüm ben uyanmış bir yazarım.

ismail abi

"Parası yok ama hep mutlu gönlü zengin bir karakter." Yahu parası olmayan adam her gün nasil çay içiyor ne yiyor nerede kalıyor. Kimse parasız olanı arkadaş diye yanında dolaştırmaz. Erdal bakkal haklı sanki biraz.

ismail abi

"Parası yok ama hep mutlu gönlü zengin bir karakter." Yahu parası olmayan adam her gün nasil çay içiyor ne yiyor nerede kalıyor. Kimse parasız olanı arkadaş diye yanında dolaştırmaz. Erdal bakkal haklı sanki biraz.

geceye bir gerçek bırak

üniversite zamanı bir yaz eskişehirde kalıp kafede çalışmaya başlamıştım. o zamanlar tabi yok paraya saatlerce çalışıyorum ve gece sabaha karşı 2-3 evde oluyorum. tek eğlencem geldiğimde bir bölüm how i met your mother izlemek. o zamanlar ne kadar boş, verimsiz, monoton hissediyorum ve mutsuzum anlatamam fakat gece yattığımda sadece şunu umut edebiliyordum; okul başladığında yine mutlu olabilirim.

bu günlerde yine aynı hissediyorum ama bitecek bir şey yok. tükeniyorum.

eski sevgiliye söylenen son söz

ben hakkımda hayırlısını değil seni istiyorum.

anladım ki artık sadece yalnız kaldığım için üzülüyorum. canımı yakmış insanların üzgün veya mutsuz olmalarını istemiyorum, mutlu olmaya devam edebilirler fakat artık bende mutlu olmak istiyorum.

mutluluk bir kadın, bir başarı veya bir anda içte beliren bir his ne oldu olduğunu bilmiyorum ama artık gelmeli. uzun geçen gecelerimi bitirmek ve bu depresyon halinden çıkmak istiyorum.

içime o kadar sıçıldı ki artık kendi kendimi de tedavi edemiyorum. zaman umarım bu entryrime ileri de mutlu bakmamı sağlar.

edit : imla

edit : 2021

evet kendini tedavi edemedin. evet halen mutsuzsun. evet zaman geçti ve halen sen bu entry ine mutsuz bakıyorsun.

hunlar

age of empires II devletlerinden biri. bu devlet ile oyun başlangıcında ev yapmanıza gerek kalmaz zira hunlar göçebe hayat sürdüklerinden oyun bunu göz önünde bulundurarak ev yapma şıkkını devre dışı bırakmıştır. Kaleden çıkan Elite Tarkan askerleri atlı ve diğer atlı askerlere nazaran çok iyi bir yıkım ekibi oluştururlar.

hayalinizdeki çocuğunuzun resmi

Muhtemelen annesini çok seveceğim den sadece annesine benzeyen bir kız çocuğu hayal ediyorum ama annesini hayal etmişligim yok.

Yakın zamanda araba aldım arabayı doğru dürüst kullanamıyorum daha doğrusu beceremiyorum. Birde bu gün aküsü bitmiş sanırım. Keşke hiç almasaydım.