bugün

entry'ler (14)

recep tayyip erdoğan

lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin aldıkları ve öğrenim süresinin sonunda seve seve yasal faizi ile birlikte ödemek zorunda oldukları öğrenim kredisine zam yapmakla övünen başbakan.
hakikaten ilginç kafalar hükümet ediyor bu memlekete. ama "paradan altı sıfır atıldı türk lirası değer kazandı" cümlesini de aynı insan kurmuştu.. çokta şaapmamak lazım yani.

22 aralık gazete başlıkları

ergenekoncuların gündem değiştirme çabaları boşa çıktı.

- taraf feat zaman

atatürk ün zamanında çöplerin denize dökülmesi

atatürk döneminden sonra oy sandıklarının denize dökülmesi kadar ilginç olmayan durumdur.

aşk

aşk 0,7 uç kutusu gibidir. yani tam olarak bilmiyorum, masada uç kutusu vardı ondan öyle yazdım.

sadece askerde karşılaşılan olaylar

asteğmenin odasına giren usta birliğine yeni katılmış bir kısa dönem erin su ürünleri mühendisliği mezunu olduğunu öğrenmesi üzerine;
- "asker git bana bir bardak su getir." şeklinde emir vermesi.

sobalı evde büyüyen çocuk

kardeşleri ile birlikte sobanın başında portakal yerken sobaya atılan kabukların yanarken çıkardığı o kokuyu derin derin ciğerlerine çekmiş çocuktur. çok şanslıdır vesselam.

cemaat evleri

içerisindeki abi-ablalarda ve şakirtlerde her daim bulunan kaynağı olmayan pir pürneşe olma durumunun yaşandığı evlerdir.
(bkz: cemaaat evlerindeki kaynağı belli olmayan neşe)

45 kilo 170 boyundaki kız

çanakkale'de üniversite okumasın tavsiyesinde bulunabileceğim kızdır. yoksa jesicca bella marka çakmanın orjinali çantasına bol miktarda taş doldurmak zorunda kalabilir. *

twitter ve facebook kapatılınca olabilecek şeyler

google arama motoru üzerinden msn kız isimleri aramasının tekrardan yükselişe geçmesine neden olacak gelişmedir.
ayrıca: http://inciswf.com/1286602117.swf

niğde gazozu

içeriğindeki frambuaz aroması ile black labelın o sert aromasını bastırabilen nadir içeceklerden olan gazoz markası.

tıp fakültesini kazanamayan geri zekalı

sayısal zeka türünden başka zeka türü olmadığını sanan donuk zekalı insan varsayımı.
eğitim bilimi uzmanları ve psikologların ortaya koydukları toplam 8 farklı zeka türü vardır.
sözel zeka, sayısal zeka, görsel zeka, müzik zekası, bedensel zeka, sosyal zeka, içsel zeka ve doğa zekası şeklindedir bu zeka türleri. 7 yıl önce okuduğum lisenin aslında mal müdürü bile olamayacak müdürü de bu kafadaydı. sosyal bilimler alanındaki öğrencilere "bunlardan bir bok olmaz" gözüyle bakardı. 23 kişilik sınıftan 19 kişi gibi yüksek oranda üniversiteye yerleşme derecesi yaparak kapağı takmıştık bu beyzadeye netice olarak. kendisi mütemadiyen böyle içi boş, yüzeysel konuşan bir adamdı. siz çok şaapmayın yani boşverin gitsin.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)

ulu orta sahlep içebilen kadın

kırk yıllık salep dururken neden gidip sahlep içtiğini merak ettiğim kadındır.
not: bana bol tarçınlı bir fincan salep yolla la moderasyon.
(bkz: diyemedim ya la)

gökyüzüne bakıldığında düşünülenler

hava soğuk ve kurşun gibi ağır..
yıldızlar yere yakın..
bir taş atsam düşürebilir miyim acaba bir iki tanesini?

orijinalinden güzel olan cover lar

http://www.acunn.com/vide...u-akdas-masum-degiliz/829

bu akşam itibarı ile acun ılıcalı'nın o ses türkiye şeysinden elenen arzu akdaş isimli yarışmacının masum değiliz coverıdır bana göre.