bugün

entry'ler (447)

hem seks hem de karantinada söylenebilecek cümle

"eldivene gerek yok aşkım ben temizledim oraları."

kemalistlerin ağlak olması

kemalistlerin üst gelir sınıfı mensubu ve para saçan insanlar olduğunu düşünen mal beyanı.

hayat eve sığar

ama mesaiden sonra.

ücretsiz izin vermek zorunda kalan patron

üretim sektörünün başına gelen en büyük darbe. özel sektör patronları zaten çalışanlarını köle statüsünde tuttuğu(istisnalar hariç) için ekonomik olarak yükünü hafifletme derdinde. dijital sektör zaten evde çalışıyor. esnaf desen mecbur dükkan açıyor. bilimum kuruluşlar faaliyetlerini durdurmak ya da tedbirli/tedbirsiz çalışmak zorunda.

bugüne kadar alınan vergilerin hiç edildiği göz önünde bulundurursak zaten neden sokağa çıkma yasağı ilan edilmediğini de anlamış oluyoruz. dünya ülkeleri milyar dolarlık yardım paketleri açıklarken biz konut kredileri hede hödö'leri konuşuyoruz. ama durun!
kısa çalışma ödeneği diye hükumet bir uygulama çıkardı. iş yerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlıyorlar. bunun yanında son 60 gün sigorta primi yatan veya son 3 yıl içinde 450 iş günü sigortası yatan kişiler bundan faydalanabilecek. yani devlet diyor ki; "işlerin mi durdu kardeşim, iş yapamıyor musun? sen şirketi kapat, ben çalışanların maaşının 2/3'sini veririm ama bunu 6 aya kadar uzatabilirsin sadece" diyor.

ve evet!
ücretsiz izne çıkıyorum.

3 yıldır işsizim. işe 3 hafta önce başladım. afedersiniz yarrak gibi ortada kaldım.

nuri bilge ceylan

tıpkı fazıl say gibi türkiye'de değeri anlaşılamayan, ismiyle müsemma kişilik. sinema bilgesi, müthiş bilgi birikimine sahip, cannes film festivalinde "bu ödülü tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkeme armağan ediyorum" diyebilecek kadar alçak gönüllü ve günümüz konjonktürüne hakim olarak hayatın içinde üç maymunu oynamayan, karakterli, hisseden, başarılı yönetmenimiz.

akit yazarının dekolteli diye eleştirdiği öğretmen

şaka mı bu? nerede yaşıyorsun bre deyyus, böyle dekolte mi gördün sen ömründe?

ee tabi çarşaflı kadının ayak bileğine bakıp hallenenler, gömleğin tek düğmesini açık görünce kişiyi teşhircilikle bile suçlarlar. bunlar böyle. yobaz!

istifa eden sağlık çalışanları

askerin savaşta silah bırakması,

polisin kaosta görevi terk etmesi,

doktorun hastalıkta görevi reddetmesi,

vatan hainliği olarak bile nitelendirebilir hatta hipokrat yemini etmemiş gibi yapılan bu adilik vicdan muhasebesi yapamayacak kadar korktuklarını da akıllara getirmiştir.
nasıl bir savunma bekleyebilirsin ki bu çalışanlardan? ne diyecekler, 'aa bize böyle salgın falan denmemişti, o yüzden istemiyorum' mu diyecekler?

ne kamuda ne özelde bu sağlık çalışanlarının 'sağlık kuruluşlarında' çalıştırılmaması gerekir. kimse kusura bakmasın, doktor can kurtarır. bitti.

23 mart 2020 bilim kurulu toplantısı kararları

bugün 13:30 da bilim kurulu tarafından yapılan toplantı sonucu alınacak kararlardır. sabah saatlerinden bu yana bankaların sırasıyla paket açıklayıp kredi ertelemesi kararı alması, bu toplantı sonrası 'sokağa çıkma yasağı mı geliyor?' dedirtti. zira zemin müsait.

kaynak: https://www.hurriyet.com....urulu-toplanacak-41475430

uzun süre sonra sözlüğe dönmek

merhabalar,

her ne kadar kendimi eski saymasam da sözlüğe girmeye girmeye dinozor olmuş bulundum. kıçımızın kılı pişmaniyeye dönmüş afedersiniz. tekrar merhabalar.

hoşlanılan kıza 1 kilo kaju almak

maymuna çerez mi atıyorsun oğlum? *

soğuk ofiste ısınmanın yolları

13.02.2017 günlerden pazartesi.. işe gelmişim zaten uykusuzum, kahvemi alıp geçtim odama. o da ne? klimalar çalışmıyor. ellerim üşüyor sözlük.

ne kadar adobe ve autodesk ürünü varsa hepsini çalıştırdım i7 makina ne kadar ısınırsa o kadar ısınmaya çalışıyorum.

yarab bana ateş et.

hayır cıları terörist ilan etmek

sözlükte çokça görmekteyim bu zihniyeti. genel itibariyle 2 cümleden sonra 'yol yabdı'ya çıkıyor bu insancıkların söyledikleri.

şimdi size sormak istediğim bir soru var;

bu amına koyduğum referandumunda tüm türkiye'ye fikrini soruyorlar değil mi? kim soruyor, parlamento(meclis, tbmm -sen şimdi parlamentoyu googleda aratırsın diye açıklıyorum), parlamento kim? senin benim, geçen seçimlerde oy vererek meclise gönderdiğimiz, vekilliğimizi yapan insanlar.

e peki be ananın amı, madem hayırcılar terörist de, sormazlar mı adama 'devlet neden teröriste fikrini soruyor?' he, amına kodumun evladı.

delirdim sinirden. bir de şöyle bir klişeleri var 'hdp,chp,pkk vs vs'

ya kalk git şurdan sikmiyim belanı.

sela okunduktan sonra ölünün ismimin anlaşılmaması

he selayı anladın yani.

en çok sizin entrylerinizi beğenen yazarlar

sadece 1 kişi var, o kendini biliyor.

hodoru verin konyalıları alın kampanyası

mesaj diyemeyen konyalı arkadaşları daha güzel bir gelecek ve eğitim için kings land'e gönderilmesi gerektiğini düşündüğüm ve akabinde başlatmış olduğum kampanyadır.

hala götünün kılıyım muhabbeti yapan geri zekalı

hala 80lerdeki yağ kuyruğunu argüman olarak kullanıp oy devşiren partinin seçmeninin beyanıdır.

başkanlık için manipülasyon yapmak

görsel

ekte belirtilen ters psikoloji tekniğidir. 100bin kişilik hayran sayfalarında paylaş, altında ne kadar yobaz varsa toplansın, hayır diye çığlık atacaklardır. deneyin.

atatürk vs rte

yersiz versus.

önce cepheden cepheye koşup teğmenlikten mareşalliğe çıkmalı, dört dil bilmeli, kitaplar yazmalı, devrimler yapmalı, medeniyeti kurmalı, insana değer vermeli daha sonra atam izin verirse karşısına çıkabilir ancak.

yoksa öyle kolay mı lan derdini bölük astsubayına anlatmadan bölük komutanına çıkmak. silsile diye bir şey var.

sike sürülecek aklı olmamak ın ingilizcesi

whats ur point in this life?

olaya ikinci yenici gibi yaklaştım arkadaşlar kusura bakmayın.

ateist ülkücü

ülkücülükle türkçülüğü karıştıran yazar.

ben de böyleydim 15 yaşındayken yeni okuduğum her şeyi hemen bir paragraf halinde ifade etmeliydim. muhabbetinden götünden girmek deyimi var ya. işte bu canlı ispatı.