entry'ler (129)

tsukaima ringu

canı sıkılmış bir geri zekalı. neden bu kadar sinirlendim anlamadım ama hiç komik değil.

uktelerdeki anatomi terimleri

ukte vermek için verilmiş ukteler. bence temizlenmeli.

şehir medeniyet ilişkisi

şehir medeniyet demektir. çirkin binaları olan bir şehirde insanlar ruhsuzlaşır, mutsuzlaşır. bu yüzden çirkin binaları yıkmak ve gerçek bir şehir meydana getirmek öncelikle mimarların sonrasında tüm türkiye vatandaşlarının hedefi olmalıdır.***

deist

bu muhteşem dünyanın hönk diye yaratılmış olmayacağına inanan akıllı kişi. gerçek islamla tanışmadıysa cennete girecek diye biliyorum.

google zeitgeist

ülkelere göre insanların ne aradığının ne merak ettiğinin karşılaştırılabileceği google hizmeti. 2012 yılında türkiye de en çok facebook aranmış mesela, japonya da güneş tutulması ,amerika da whitney houston.

birinci dünya savaşının tamamen kurmaca olması

insanların hatalarından ders aldığı ütopik bir dünyada doğru olacak önermedir.

ich i iş diye okuyan almancı

almanya da türk olduğunu belli eden kişidir. kötü bi şey değil tabi ama neden yani? hırtlak h yi söylemek çok zor bi şey değil ki diliniz dönmüyor desek.*

whatsapp ı vatsap diye okuyan kız

bir vatçap diye okuyan baba değildir.**

doğan şahin

derslerinde ergenlerin ön sıralı doldurduğu profesör. derslerinin çok eğlenceli ve öğretici olduğu doğru ama her sex geçtiğinde höykürerek gülmeyin be.

misafirlikte utanılan şeyler

çocukken anneyle gidilen altın günlerinde 'ay sen ne kadar büyümüşsün' nidalarından ve sulu öpücüklerden kaçıp oyun oynamaya başladığınızda acıktığınızı hisseder ve tüm o teyzeler yine sizi yine kıskaçlarına almasın diye annenizin kulağına 'anne ben acıktım' dersiniz, şişko teyzelerin 'noldu fatmacım ne istiyor minik?' sorusuna annenizin hiç çekinmeden 'acıkmış' der. işte o an koltukların arkasına kaçmak istersiniz. sonra neden bu kız fırat'a bu kadar gülüyor.

killing us softly 4

kadının vücudunun metalaştırılması, kadınların reklamlarda bir obje gibi sunulması, sex sells mantığına tepki olarak çekilmiş pek çok örnekler desteklenmiş video.

http://www.dailymotion.co..._killing-us-softly-4_news

gerçek müslüman beşiktaşlı olur

komikli başlık zannettim ciddi çıktı. bu nasıl kafa?

komikli önerme. *

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

paskalya bayramı sıralarında satılan tavşan şekilli çikolatalardan geliyor.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

kar yağıyor bu gece. öyle beyaz ki şehir...

arapça nın çok fonetik bir dil olması

yurdun yemekhanesinde arapça konuşanların kafasına sürahi fırlatma isteği uyandıracak kadar öyledir.

kuran insana çok güzel çok rahatlatıcı gelebilir ama bu arapça olmasından değil, kutsal olmasındandır diye düşünüyorum.

sınıflarda mutlaka bulunan tipler

eğlenceli, başarılı, anasının karnından şanslı doğmuş kişi.
sessiz, devamlı ders çalışan, başarılı kişi.
derse geç kalan, çok komik olduğunu sanan haylaz erkek kişi.
avon satıcısı annenin kızı kişi.
devamlı kitap okuyan, kuul takılan kişi.
hocalara iltifat yağdıran, çalışan ama yapamayan kız kişi.
erkeklerle takılan pek kimseyi takmayan ağır abi kişi.

hyouka

yirmi iki bölümlük okul-gizem türü anime. bir grup liseli karşılaştıkları garip olayları çözmeye çalışırlar. hyouka japonca dondurma demektir. ice cream, i scream ses benzerliğinden dolayı animenin adı olmuştur.

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

ozunu avatarinda yansıtan user: öğrenci

artı oy alınca sevinen yazar

benimdir. bence de mantıksız ama seviniyorum gerçekten.

(bkz: artı oy alınca sevinmiyormuş gibi yapan yazar)

farklı bir espri tarzı

esprileri komik olmayan kişileri kırmamak için söylenen söz.

(bkz: ehe senin de farklı bir espri tarzın var)