entry'ler (20)

türkiye de pahalı olan şeyler

Bu aralar insanlık, sonra adalet ve eğitim. Manevi maddi bunlar çok pahalı ancak manevi paha daha ağır.

mahkemede hiçbir ceza indirimi istemiyorum demek

Şerefli insan söylemi, net. Bir insan, yaptığı suçu hem kanunen hem vicdanen çekmeye teşneyse söyleyeceği laf budur.

sefa pezevengi

Sefasına düşkün, keyfinden başka hiç bir şeyi düşünmeyen ve bunun devamlılığını sağlamak için her şeyi yapan kişileri tanımlamak için kullanılan sıfattır.

sözlük yazarlarının itirafları 2

nickaltımı göremiyorum bundan büyük dram görmedim.

doğal sporlar yerine suni sporların tercih edlmesi

Geneli kısaca özetlersek insanoğluna rahat batması da diyebiliriz.

sigaradan alınan vergi

Yanılmıyorsam %86 oranında ödediğimiz vergi.

uludagsozluk un bitmiş olması

Bitemedi, okey'e dönüyor a dostlar! Durum, gerçekten vahim.

lady gaga

italyan asıllı Amerikan kafası gidik şarkıcı. iyidir iyi.

sevgilisinin ayak tırnaklarına oje süren erkek

Düşünceli erkektir, yeri gelir ps de oynar yeri gelir ütü bile yapar.

gelin evi

Sidik yarışının eşyalarda vuku bulmuş hali. Boş program.

mavi gözlü olmayan türk kızı

Mal beyanından anladığımız kadarıyla ; mala pas vermemiş kızdır.

marilyn manson

Yaptığı bütün coverları severek dinlediğim adam.

soğuk süt ve enerji içeceği

Süt sevmem kaymak kokusu geliyor, burnuma burnuma midem bulanıyor içemiyorum. Enerji içeceğide uyutmuyor cin gibi oluyorsunuz. 2 gün sonrasında baş ağrısı yorgunluk.

hanımköylümüsün testi

Testin adından belli ne kadar saçma sapan olduğu, hanım köylü olsan ne olacak olmasan ne olacak hamurunda insanlık yoksa yok hükmündesin zaten.

simit ayran kombini

Üniversite döneminde çok yapılan ; kahvaltıların öğlenlerin vazgeçilmez ikilisi.

anma arkadaş

Güzel sözleri olan bir yıldız tilbe şarkısıdır.

sizden zayıf erkeğin size aşık olması

Benden zayıf mı? O zaman yok hükmünde. O hükümde olanda benden uzak dursun bir zahmet.

eski sevgiliden mesaj almak

Mesaj hiç alınmamış gibi yapılmalı cevap verilmemeli. Adı üzerinde "eski sevgili" . sevgisi eskimiş olanın mesajı yeni olsa ne olur?

yetenek vs sıkı çalışmak

Yetenek ; tanrı tarafından bahşedilmiş olan bir hediyedir. Yani sizinle birlikte hep var olan durum. Sıkı çalışmak da disipline belirli bir düzene oturtulmuş bir eylem, ancak birincisi olmadan sadece ikincisiyle yola devam ederek yeteneğe ulaşmayı ummak kırmızı karın yağmasını beklemek gibi olduğundan yeteneğin 3 -0 önde olduğu durum.

beklentiler olmadan yaşamak

Tamamen ortadan kaldırılmasa da, ne kadar aza indirgerseniz bir o kadar rahat içinde yaşamaya delalet eden eylem. Ne beklentisiz oluyor ne de beklentiler olmadan oluyor en iyisi ortasını bulmak.