bugün

entry'ler (40)

tolga sarıtaş

uluslararası emmy'de en iyi erkek oyuncu ödülüne aday, çok yetenekli aynı zamanda karizmatik oyuncumuz.

the sixth sense

(bkz: the others) başlığına yazdıktan sonra aklıma gelen film. konu olarak oldukça benziyorlar. ikisinin sonu da şaşırtıcı ve korkudan ziyade dram barındırıyorlar.

the others

sonu tam bir ters köşe olan; korkudan çok dram barındıran ama güzel olan film.

sevda erginci

hem oyunculuğu hem kendisi çok doğal. yolu açık olsun.

tecrübe

yaşla alakası olmayan bir durumdur. yaşlı, dolayısıyla tecrübeli diye bir şey yoktur. tecrübe yaşamakla edinilir, yaşlanmakla değil.

sözlükteki sarışın yazarlar

şarışınım ama kahverengi boyatıyorum. insan hep kendinde olmayanı istiyor sanırım; sarışın olmayı önemli bir şey sananlara duyurulur.

aşk sevgi ilişkisi

aşk zamanla sevgiye dönüşüyor. bazı ayrılıklar da bu yüzden oluyor. aşk çok yoğun bir duygu ve aşk sevgiye evrilince, bu bazı insanlara yetmiyor. boşluk hissi oluşuyor. aşkın direkt bittiği de oluyor tabi, illa yerini sevgiye bırakacak diye bir şey yok. sevmek, sevilmek güzel ama aşk çok başka.
şu da var;
"insanlar gelmeleriyle yalnızlıklarını dağıtanları severler; gitmeleriyle kendilerini yalnız bırakanlara aşık okurlar."

mavi göz mü yeşil göz mü

yeşil. benim yeşil-mavi. renkli gözlü olanlar bilir; bazen giysiye göre bile değişebiliyor renk. ruh hali falan da çok etkili oluyor. ben her daim yeşil olmalarını tercih ederdim ama sürekli değişiyorlar.

3 saat sonra gelen tek gülücüklü mesaj

"gülem bari de, ayıp olmasın” mesajı.

jet sosyete

asla bir avrupa yakası olamaz ama izlenir mi; izlenir.

erkan kolçak köstendil

çok yetenekli oyuncu. çukur'un tutmasında büyük etki sahibi bence. vartolu karakteri ve oyunculuğu birleşince, güzel şeyler çıkıyor ortaya.

8 gün

8. gün diye başlık açamadım; direkt bu başlığa atladı. atv'de başlayan yeni dizi. kaliteli bir işe benziyor ama türk dizisi netice de, yakında saçmalar.

gecenin şarkısı

mabel matiz - öyle kolaysa.

çabalamayan insan

yorulmuş insandır ama çabalamaya devam etmelidir. o gücü tekrar bulmalıdır.

tolga sarıtaş

artık söz dizisini kendisi için bile izleyemiycem. senaryo iyice saçmaladı. dilerim yakında biter ve o muazzam oyunculuğunu daha güzel işlerde izleriz.

kitap alıntıları

"Delilik, şüphesiz aptallıktan iyidir. Delilik, var olmuş bir zekanın yok oluşudur; aptallık, var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir. Deliliğin hiç olmazsa mazisi şanlı, aptallığın şerefli bir tarihi bile yok.”

kilo vermek isteyenlere tavsiyeler

ya yemeği azaltacaksınız, ya da spor yapacaksınız. ikisi bir arada en doğrusu olur. günün sonunda; normalinde aldığınız kaloriden, daha az kalori almış olmanız lazım. yemeği azaltamıyorsanız, sporla kaloriyi eritin.

sinister

korku filmi izlemeye bayılan biriyim, birçok korku filmi izledim. aklımda yer eden filmlerden biri oldu. korku filmi sevenler kesinlikle izlemeli. yalnız ikiyi, yani devam filmini tavsiye etmiyorum, ilki kadar güzel değil. hatta gereksiz.

aras bulut iynemli

çukur dizisinde dilan deniz çiçek ile birlikte başrol oynayan oyuncu. yan rol de olan erkan kolçak köstendil, ikisinden de kat be kat daha iyi bir oyuncudur. ayrıca, öyle bir geçer zaman ki dizisinden beri, hep aynı rollerde. sanırım kendisini oynuyor.

scottish fold

çok tatlıdırlar. hele blue denilen, yani gri renkte olanlar. mutluluk kaynağılar resmen, böyle bir sevimlilik olamaz. brittish shorthair cinsiyle aralarında ki tek fark, bükük kulaklara sahip olmaları ama kendilerini asıl sevimli yapan da o kulaklar.