bugün

entry'ler (43)

bir misafirin yapabileceği en büyük şerefsizlik

sürekli ona hizmet etmen için gözünün içine bakması ve etrafı dağıtmaktan, yayıla yayıla oturmaktan zevk almasıdır. Gariptir çocuğuna da dadılık etmek zorundasındır. Kendi evinde annenin babanın sana sürekli kaş göz yapmasıdır. Ki özellikle bazı yaşlı teyzelerin sana alıcı gözle bakıp espri yaparcasına ben bunu torunuma-oğluma- alacağım demesidir.

osmanlı devleti nin yaptığı en büyük hata

-gereksiz kapitülasyon dağıtımı
-küçük yaşta tahta çıkan padişahların kararlarını anneleri doğrultularında almaları yani bir bakıma hanedanın valide sultan yani harem tarafında yürütülmesi.
-en yaşlı olanın tahta çıkması kuralına göre saçma sapan beceriksiz yöneticilerin tahta çıkması.
-tımar sisteminin kaldırılarak hazinenin kaybolması.
-devleti değil kendini düşünen yöneticiler.
-ülkenin iç hakimiyetine sahip olunamaması.

osmanlı devleti nin yaptığı en büyük hata

-gereksiz kapitülasyon dağıtımı
-küçük yaşta tahta çıkan padişahların kararlarını anneleri doğrultularında almaları yani bir bakıma hanedanın valide sultan yani harem tarafında yürütülmesi.
-en yaşlı olanın tahta çıkması kuralına göre saçma sapan beceriksiz yöneticilerin tahta çıkması.
-tımar sisteminin kaldırılarak hazinenin kaybolması.
-devleti değil kendini düşünen yöneticiler.
-ülkenin iç hakimiyetine sahip olunamaması.

rize

Nerede olursa olsun (eylem ortasında dahil) karadeniz türküsü söyleyip tepindiği yerel halka ait il.

bir lisede yaşanabilecek en dumur olaylar

istiklal Marşı'nda müdürün kafasına bayrak düşmesi

10 kasım da 9 u 5 geçe uyuyan kemalist

(bkz: sözde kemalist)

atatürk ün kurduğu laik cumhuriyette türban takmak

Türkiye Cumhuriyeti laik ve inançlarda hoşgörülü bir cumhuriyettir. Bizim Osmanlı imparatorluğunun kanından olduğumuzu ve en başta Osmanlı'nın sonrasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izlediği ve benimsediği hoşgörü politikasını unutmadan, devletimizi koruyarak ve yücelterek ama insanlara baskı yapmadan (laik gençler olmamız beklenmektedir.) yaşamamız gerekmektedir.

voleybol muhabbeti yapmanın imkansız olması

aslında yapılabilir. Ama gerek insanların bu konuda bilgisizliği gerek ilgisizliği nedeniyle sadece gelişmeleri takip edenler yapabiliyor.

44 numara converse giyen emo kız

o kız değildir. Sadece emo'dur.

facebook un hayatımıza kattıkları

Hiç erişemediği sosyallik mertebesini(aşağılamıyorum) bilgisayar başında kazanmaya çalışan insanların hayatlarına sadece umut kattı. Tabi herkesin facebook sayesinde manken olucak kadar güzel (!) olduğunu anlamamızı sağladı.

bihter

ask-ı memnu dizisi bitse bile türkiye de kalıplaşmış bir karakter adı.

kızını mini etekle okula gönderen laikçi baba

laiklik kuralları çiğnemek değildir. laikliği bilinçsizce yaşatmaya çalışan babadır.

12 yaşında türbanlı kızını 30 luk adama veren baba

kızın hayallerini ve geleceğini babası yaşında bir adama emanet etmesidir. Ne yazık ki saçmalıktır ve yanlıştır.

en zeki insanların müslümanlar olduğu gerçeği

öznel bir yorumdur. kimse başkasının hür inançlarına karışamaz veya yorum yapamaz.

lahmacun kenarı

genelde sert olduğu için pek tavsiye etmem.

annenin çiçeklerini çocuğundan daha çok sevmesi

savunma olarakta ama onlar cevap vermiyor ve sadece beni dinliyorlar demesidir.

en çok özlenen diziler

(bkz: asmalı konak)
(bkz: vahşi güzel)
(bkz: hatırla sevgili)

en güzel şiirler

(bkz: istiklal marşı)
en güzeli olmasa da anlamlılardan;
dogdugumda siyahtım.
büyürken siyahtım.
güneşe çıktıgımda siyahtım.
korkunca siyahtım.
hastayken siyahtım..
öldügümde hala siyahım...

ve sen beyaz çocuk...

dogdugunda pembesin.
büyürken beyazsın.
güneşe çıktıgında kırmızı.
üşüdügünde mor.
korktugunda sarı.
hastayken yeşil.
öldügündede gri'sin.

sen şimdi bana renklimi diyorsun???

her güzele aşık olan yazar

(bkz: ayran gönüllü) dediğimiz tür. tamamen mükemmellik aramaz sadece tek bir noktada takılıp kalır ve o noktaya aşık kalır.(art niyet yok)

evlenirken bakire bayan aramak

gaz kaçağını çakmakla kontrol eden bir toplumun, bekareti sevişerek kontrol eden bir erkek ırkına sahip olması işte.