bugün

entry'ler (384)

uludağ sözlüğün yasaklanması

Şu gün de dahi gündeme gelmeyen olay.

4 kasım 2016 vpn erişim yasağı

şuan vpn ile twitter'a ve youtube'a erişebiliyorum. Beni pek te etkilemeyen veya olmayan yasak.

sözlüğü ekşi sözlük seviyesine getirmek

sözlük ekşi sözlükte bile eleştirilirken zor gözüken durum.

2016 lys tercih sonuçları

3 kez sınava girip,3 kez yapma hakkı kazandığım fakat yalnızca bir kez bu hakkımı kullandığım ve bir kez sonuçlarını beklediğim olayın 2016 yılı versiyonudur.

sözlük yazarlarının favori yılları

Nedense 2006 ve 2008 in yeri ayrıdır. Bi sebebi yok ama hafızama kazınmış iki yıl diyebilirim, zihnimde 2006 ve 2008 yıllarını çok net canlandırabiliyorum.

mef üniversitesi

Bana göre öğrencilerin yalnızca okulların fiziki koşullarına bakarak tercih yaptığının kanıtı olan üniveristedir. iyidir hoştur ama akademik kadrosunu inceledim ve yarıştığı söylenen üniversitelerin çok gerisinde gibi geldi. En azından bilgisayar mühendisliği için net olarak söylenebilir.

türkiye vs hindistan

Ulaşım komusunda türkiyenim ve dünyanın çok ilerisindedir. Halkı refah içindedir.

görsel

tekel bayi vs cami

Evde de içki üretilebiliyor aslında. Hem dışarda içine ne koyuyolar belli değil.

Tanım:sözlükteki en gereksiz versus.

uyumamak

ortalama 70 saat boyunca gerçekleştirdiğim eylem. izlenimlerim ise bir süre sonra hiç bir şey hissetmemeye başlıyorsunuz. yani duygusal olarak mesela heycanlanmıyorsun, şaşırmıyorsun, ilginçtir düşünmüyorsunuz sanki bir gariplik oluyor böyle hissiz konuşuyorsun, duyuyorsun. Uykunun önemini anlatan önemli hadisedir.

20 mart 2016 galatasaray fenerbahçe maçı

ümidimiz az olsa da her zaman ve her koşulda galibiyet beklemeye devam edeceğimizden galatasarayımızdan galibiyet beklediğim maçtır.

ay götüm

son zamanlarda arkadaşlar arasında sadece "ay" kısmı kullanılarak toplum içinde argo konuşmadan da ifade edebildiğimiz güzel, anlamlı ve bir o kadarda iğneleyici sevdiğimiz saydığımız ailecek kullandığımız söz öbeğidir. Bu kadar övgüyü de başka hiç bir şeye yapmamışımdır.

fakirlerin çoğunun müslüman olması

(bkz: mutluluğu zengin olmaktan ibaret sanmak)

kadınların dokunulmasını istediği bölge

herkesin cinsel kimliğini bırakıp girdiği başlık. doğruda söylemişler ama gönül önemli.

hoşlanılan karının bayramda kurban şişirmesi

Allahını seven açıklasın şunu dedirten bilinmeyen eylemdir.

kilo vermek için yapılması gerekenler

(bkz: sıçmak)
Anında işe yarıyor. eylemin öncesi ve sonrası tartılırsanız aradaki farkı görebilirsiniz.

sevmek vs sevilmek

Şaşırtıcı şekilde büyük çoğunluğun sevilmek olarak cevapladığı soru. Aslında bu ne kadar fazla insanının birbirini sevmeden birlikte olduğunu gösteriyor belkide yada olamadığını olarak ta değiştirilebilir son kısım. Bana göreyse sevmektir. Sevemediğini düşünsene? Ne anlamı kalır ki o zaman sevilmenin.

(bkz: çok duygusal olduğunu hissetmek)*

Edit: sevisirim nickli arkadasın entry anında açık oylamasıyka etrafımda bir sevgi sarmalı oluştu şuan. Bu kadar sevli olay yeter.

(bkz: hocam bence duralım)

burak yılmaz

çin fiyatlarına göre çok ucuza gitmiş artık eski galatasaraylı olan topçu. ilginç olan suan takımda satrafor olarak umutun kalmış olmasıdır. belki sinan veya podolski o bölgeye kaydırılarak çözüm getirilebilir bekleyip göreceğiz.

ela gözlü kızların güzel olması

Sağ gözle sol gözü mü versus ediyor diye düşündürmüştür. Hoştur ama bir mavi göz degildir.

metroda bağırarak kürtçe konuşmak

Durmadan bakınız verme hissi yaratmıştır nedense insanda. isteyen istediği dili başkalarını rahatsız etmediği sürece konuşabilir.

(bkz: zevk veren şeyler)
(bkz: joystick)

allahın amerikaya hiç peygamber göndermemiş olması

Dünyaya 124.000 peygamber gönderildiğinden habersiz ergen ateist beyanı. Nereden biliyorsun derler adama gönderilmediğini.