entry'ler (38)

piraye

nazım hikmet tutukluyken bir gölge gibi peşinden o il senin bu il benim peşi sıra giden dikiş dikip, çeviri yapıp geçimini sağlayan, nazıma fanila ve don götüren tapınılası şahıs.. Nazımı canından çok seven 12 yıl onu hiç sıkılmadan sevgisinden bir gram bile yitirmeden bekleyen nadide insan. nazım denen şahsı münevver hanımla görmüştür. gitmiştir..
nazım hikmeti benim gözümde ajdardan bile değersiz bırakan olayın başkahramanı. pirayeee

yururken ondeki insanin gotune bakmak

öndeki insanın o mesafeden yüzüne bakamayacağına göre, baska bir yerine gözün takılması olayıdır.

sayfalar dolusu anlatıma bedel tek dize

'seke seke ben geldim, *ike *ike gidiyorum'...

ferrari de kızla giderken yandaki şahin e bakmak

sorun hızlı gidememekse ferrari polis çevirmesinde geçilir.

fenafillah

kendini hakka adayan dünya malına tamah etmeyen nefsine uymayan kulların ulaşabileceği en yüksek mertebe.

mercedes e serisi

ne bmw ne audi konfor, motor, donanım, dayanıklılık diyince akla gelen ilk marka mercedes. yeni e serisi yine rakipsiz.ön farları ikiye bölünmüş karizma makina.

birini üzmeden ayrılmak

sadece tarafların birbirlerini kandırdığı hadisedir. acıdır..

renault fluence

çok tipsiz olduğunu düşündüğüm araç. değişim olsunda ne olursa olsun megane 2 yi al kaportayı değiştir al sana fluance. özellik motor donanım bakımından fakir.

kolbastı

şu sıralar televizyonda sık sık rastlayabileceğimiz, artık boku çıkarılmış karadeniz yöremize özgü oyun.

göte giren şemsiye açılmaz

genelde üniversite yıllarında maddi anlamda fazla içeri girmiş öğrencilerin, sıklıkla kullandıkları tabirdir. kendimden biliyorum.

volkan konak

sunay akın tarzında karadenizli bir abimizdir.

çocuklarla girilen komik diyaloglar

kadın kocasına sorar : saat kaç
çocuğu: zaman nedir anne...?

mercedes benz

kalite dedin mi akla gelen ilk araba markası. özellikle sl600..

şemsiye kullanmaya tövbe eden kız

muhtemelen şemsiyeyle mücadele ederken, rüzgardan açılan eteğine müdahale edemeyen tiptir.

jiban

suçluları görünce bu robot hemen polis kimliğini çıkarıp ben jiban diye kendini tanıtırdı. sabahın köründe kalkardım bunu izlemek için. güzel günlerdi

grup yorum dinlemeden ölen insan

hakkında açılan başlığı abartılı bulduğum grup. müzikleri çok güzeldir.

rutkay aziz

yunan şair yannis ritsos'un barış adlı şiirini, mazlum çimenin yapmış olduğu fon müziği eşliğinde, tadından yenmeyecek şekilde güzel okumuş insan.

cansever in seksi bir kadın olması

silinmesi gerektiğini düşündüğüm başlığımsı şey. terbiyesizlik, hadsizlik vs.

cüzdan sigara ve cep telefonunu elde taşıyan insan

genelde gömlek giyer kazağıda omzundan bağlar fresh bir hava katmak ister duruma. cüzdanla telefonu tuttuğu el hafif yana açıktır. araba anahtarınıda umursamaz bir şekilde tutar. görgüsüz, keko işte..

komik tehditler

adam kaza yapmış arabanın içinde sıkışmış çok kan kaybediyo ve sağlık ekiplerine sarfettiği cümle:
- kan kaybından gidersem hepinizi öldürürüm:))