bugün

türk insanıdır.
-afedersiniz ama bu vergilerimi nereye harcıyorsunuz?
-sananelanyarraam.
-terbiyesiz insan sizi.
-devlet memuruna hakaret, mahkemede görüşürüz.
-aaa?

---mahkeme---
-devlet memuruna hakaretten 1468 ytl para cezası.
-inanamıyorum yeaa. peki nereye harcanak bu para hakim bey.
-ananınamına.
-aaa ahlaksız mısınız?
-2574 ytl daha para cezası devlet memuruna hakaretten.
-yargıtaya gideceğim.
-ananla git.
-aşağılık.
-3570 ytl daha.
-adi.
-zevk veriyor galiba 350453 ytl daha para cezası.

---yargıtay---
-şikayet etmeye geldim.
-ilkokul mu lan burası!
-ama çok şikayetçiyim.
-ben de şikayetçiyim bir türlü ısınmadı havalar. hadi siktir şimdi.

---evde---
-bey yorulmuşsun bugün.
-ebemi siktiler hanım bir daha bir şey sorarsam ağzıma sıçsınlar.
-bey ben bir şey soracam. bu benim bilezikleri bozdurmuştun ya naptın onları?
-sana hesap mı verecem lan it, ağzına sıçarım senin köpek, git çay koy.
bugünlerin mimarı olan sürüdür.

düşünmeyen reaya, saltanat yaratıp sultanları başına sarar. ama düşünen, sorgulayan, aklını kullanan, bizim gibi kaypak din anlayışının revaçta olduğu ülke insanının anlayacağı gibi söyleyecek olursak kitabının emrettiği şekilde davranan insan, sosyal disiplin yarattığı için oluşturduğu ahlak anlayışına uygun yöneticileri seçer ve mutlu, üreten, eğitimi ile örnek, başarıları ile fizikte, matematikte, bilimde adından söz ettirebilen bir ülke yaratır.

aklını kullanmayan, sorgulamayan, düşünmeyen bu beyinler seçime gidince de adına demokrasi deniyor ya neyse sustum.
önemli olan o insanı yaratmaya yönelik devlet politikasıdır. bu ülkede hesap soran son nesil 78 kuşağıdır. ondan sonrası tam bir kabus. 80 darbesiyle birlikte bütün devrimci ve hesap soran kitlelerin sindirilmesi gelir. tek kıvılcım haziran direnişidir.. o da ideolojik bir temelden yoksun anlık toplumsal bir tepkiden öteye gidemediği ve toplum nezdinde doğru ve bilinçli bir şekilde yayılamadığı için etkileri de kısa sürmüştür..

hesap sormasını bilmeyen halklar hakettikleri biçimde yönetilmeye mahkumdurlar..

lan insan para kutularının, telefon kayıtlarının, "suriyeye geçeriz bi füze atarız bu tarafa hallederiz"in, hepsini sıfırladınız mı? ların hesabını sormadıktan sonra vergisini sorsa ne sormasa ne..

ha sorarsa ingiltere başbakanı cameron gibi, Finlandiya başbakanı gibi tarifeli uçakla gitmek zorunda kalır.. orada yap bakalım bunların yaptıklarını...

demokrasi bilincinin olduğu ülkelerde bizim şu anki yönetici diye adlandırdıklarımızın sahip olabileceği tek hak, bırakın ülke yönetmeyi , seçimlerde oy kullanabilmek olurdu. adamı sikerler..

tek kuruşun hesabını sorarlar, insan yüzüne bakamayacak hale getirirler..