bugün

entry'ler (37)

kapitalizm

Kapitalizm gerekli bir olgudur.

ayrılma kararı vereceklere tavsiyeler

karşıdakini üzmeyin.

kaşlarını alan erkek

kaşı çok olanla dalga geçilir , kaşı alınanla dalga geçilir. bence insanların ne dediğini umursamayın ve kendinizi iyi hissedeceğiniz biçime göre kaşlarınızı aldırın. bu baskı ne diye lan?

almanya ya gitme işlemleri

öğrenciyim ama öğrencilik ile değil gitmem.

shutter island

mükemmel bir film. bence izlemeyenler bu akşam izlesin kaçırılmaz bir psikoloji filmi.

mastürbasyona neden otuz bir denildi efsaneleri

ebced hesabı olabilir belki.

kabak tadı veren uludağ sözlük klişeleri

rte yi öven başlıklar hem de bunu abarta abarta yapanlar. aynı şeyi nasıl bu kadar farklı görebiliyoruz. bok boktur.

başbakanımız çağın en büyük özgürlük savaşçısıdır

gece 22.00den itibaren içki yasağı da bir özgürlük pıtırcığı olduğunu göstermekte
(bkz: prezervatifi takmasını bilmemek)

tanrının ispatı ve cehennem problemi

''Bir çaydanlık var algımızın ötesi metafizik birşey. şimdi bunun varlığını ispatlayamayız beyler ama siz inanın ve hayatınızı tamamen bu çaydanlığa olan inançla ve ona ait olduğu söylenen sözlere bağlı olarak geçirin'' desem bana deli derdiniz değil mi?
(bkz: russell in çaydanlığı)

mini etekli iken oturma süreci

kadınsı, seksi ve zarif bulunan hareketler kümesi. hök diye oturanlar da var tabii.

klasik müzik

modern müzik türlerinin tanrısı. klasik müzik olmasaydı, halen sibirya halk türkülerini söylüyor olurduk.

başbakanımızı atatürk le kıyaslamak ona hakarettir

atatürk'ü sonuna kadar desteklemem ama bunu demek için nasıl bir illüzyon yapıyorlar size?

öpüşmenin ahlak dışı olduğu gerçeği

kime göre niye göre ahlaksız? senin ahlak tanımınla onların ahlak tanımı farklı diye o ahlaksız mı oluyor yani. bu ülkeyi hiç umursamam aslında ama ülkenin şeriata dönmesini de hoş karşılamam, sitem dolu gözlerle izliyorum.

dinsizleri öldürmek

islam'ı öz kurallarına göre yaşayanlar Taliban örgütü gibi örgütlerdir ve onlar cihadın manasını tam olarak yerine getiriyorlar. Gel kardeşim bizim dinimiz böyle diyerek cihad yapılmamıştır hiç, öldürerek ve katliam yaparak din yayılmıştır. Kimse hoşgörüden bahsetmesin.
Kuranda dahi yazan kurallara neden uyulmadığı gariptir yani bu dine inanmıyorum ama inananlar allahın sözü kabul ettiği şeyi toplumca nasıl uygulamaz şaşıyorum.

regl ağrısının abartılması

o acıyı bilmeden erkeklerin yorum yapması ne kadar doğru bilinmez.

izmirlilere yapılan önyargı

anadolu ahlakını abartarak izmirlileri aşağılamaya çalışma sendromu.

izmirli ailelerde perde kültürünün olmaması

komşu çocuklarının boşalması kötü birşey değil. ama önyargı, suçlama ve hakaret bence bunlar daha kötü ve ahlak kavramı kişiye göre değişebiliyor, ahlaksız demek de uygun değil bence.
(bkz: izmirlilere yapılan önyargı)

türk olmak

hiçbir fark yok. sadece eğer türkiyede iseniz kötü bir toplumda büyürsünüz. bence türklüğün övülecek bir yanı yok. milliyetçilik dar bakmaktan başka birşey değil gibi geliyor. zorluklarla mücadele eder , misafirperver vs vs hepsi çok yabancı geliyor. (bkz: artık bitsin şu milliyetçilik yahu)

friedrich wilhelm nietzsche

nietzsche(niçe). bana çok şey borçlu kendisi

sözlük erkeklerinin şu an dinlediği şarkılar

Vive la Fête - Noir Désir http://youtu.be/uHmvSEGYP2k