bugün

entry'ler (18)

okunacak en iyi kitaplar

ben popüler kitap olur diye tutunamayanları yazmamayı düşünürken oğuz atay'a edepsizlik edeceğimi yorumları okuyunca fark ettim. okumaya ilk başlayanlar kardeşlerimizin cin ali seviyesinde edebi kitapları okuması gözlerimi falan yaşartırken lan bu yeni yetmeler hep aynı kitapları nereden buluyorlar diye de düşünmeden edemedim.

duvar-j.paul sartre
sürgün ve krallık-albert camus
kırmızı ve siyah-stendhal
küçük oyuncu-pınar kür
bitmeyen kavga-john steinbeck

emile zola nın kadın olmaması

öğrenildiğinde adamı malak gibi yapan gerçeklerdendir.
türk sanarsın adam fransız çıkar,
kadın bilirsin erkek çıkar,
yaşıyo sanıyorsun adam ölmüş !
bi de körü körüne duman zehirlenmesinden gitmiş adam yav.

(bkz: emile zola)

tıka basa pastırma

ahmet kayanın hareketli eğlenceli arada damardan giren sözleri düşündüren şarkısı.

ağzı tıka basa dolu pastırma
içe dışa başa kıça kar yağıyor
ona buna şuna bana lagavluga etme
buralara oralara kar yağıyor.
heheh bu kısım çok iyi.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=TOrnUquxtwA) justin timberlake what goes around.

içki içen müslüman

namaz kılmayan müslümanla aynıdır. ikisi de dinin gereklerini yerine getirmez saygım var.

akbil isteyen kıza bir şartla deyip gülümsemek

"sensin gerizekalı" der kız ve bir tokat atar olay böyle biter, erkek ilk durakta ardına bakmadan iner. hayalci olmaya gerek yok türk kızıyla fantezi yapamazsınız.

kadın saçı

uğraştıran şey.

sami abi

nabıyon bea sorusuna her zaman ''aynı bea'' diyen (bkz: seksenler) dizi karakteridir.

fakir bir ailede büyüyüp zengin olmak

her fakirin hayalidir. insanlar bunun için çalışıyorlar deniyorlar en önemlisi hayal ediyorlar. her şey hayal etmekle başlar.

uyurken kulağa buruna popoya böcek girmesi

istenmese de yaşanabilirliği olan durumdur. istatistiklere göre bir insan hayatı boyunca* 70 böcek ve 10 örümcek yer.

her sene aynı rezalet

karnesini eve getiren tembel öğrencinin yıl sonunda duyduğu klasik söz.

facebook tan soğuma nedenleri

insanların melankolik ruh halini büründükleri mecra olması, abazalığın tavan yaptığı, yüzüne konuşmaya cesaret edemeyenlerin klavye elinde lolo yapması vs.

37 numara ayakkabı giymek

minik ayaklar için minik ayakkabı kuralındaki minik ayakkabıdır kendileri. 40 numara ayakkabılara göre oldukça nazik bir görünüme sahiptir. (bkz: sevimli)

yakışıklı futbolcu olmaması durumsalı

yanlış bir genellemedir. gayet de yakışıklı oldukları söylenebilir.

işler güçler

pek güzel bir dizidir. karakterler pek çok işte beraber çalışmışlardır bu işte de beraber güzel işler yapıyorlar. ilerleyen zamanlarda çekilen her sahnenin anlamının ortaya çıkacağını, çok planlı bir senaryoları olduğunu söylüyorlar.

sevgiliye takılacak alternatif lakaplar

kelek karpuzum. son çitlenen acı çekirdeğim.

güzel kadın

erkekler için göz zevkine uygun bulunan varlık. hemcinsleri içinse sevilmeyen canlı türü.

sivrisineklerin varoluş amacı

uyuyan canlıyı uyandırmak olmalı. (bkz: insan)