bugün

entry'ler (14)

harry potter

Şans ve yardım alarak hayatta kalan, yeterli zekaya sahip olmayan 'seçilmiş kişinin' olduğu bir kitap/film serisi. Dumbledore o kadar manipülatif bir herif ki, izlerken çileden çıkıyorum. Bir de evrenin tam olarak oturmaması ve yazarın hala kitapla ilgili bir şeyler çıkarıp, eklemesi var. Evreni ve konuyu sevsem de içinde çok fazla saçmalık olduğunu düşündüğüm seridir kendileri.

zombi salgınında yapılacaklar

Olabildiğinde yüksek bir daireye girip, açılan yerleri olabildiğince kitleyip beklemek

bir solcuya kan verir misiniz

Evet veririm neden vermiyeyim ki abi çok saçma.

yazarların en sevdiği yabancı film artisti

Johnny Depp,
Tom Hiddlestone,
Rdj,
Ralph fiennes,
Angelina Jolie,
Jake Gyllenhaal,
Daha bir sürü var da aklıma gelmedi.

mobil uygulama tavsiyesi

Favori birkaç uygulamam var;

Pinterest,

DeviantArt,

Poweramp,

Kitap oku-türkçe,

SwiftKey keyboard,

Picsart,

Zedge,

Kaspersky,

Google files,

Uzun zamandır kullandığım (poweramp hariç o yeni) harika uygulamalar.

poweramp

Yeni indirip, azıcık ekolayzerı ile oynayınca keyifden dört köşe olduğum uygulamadır.

ekşi sözlük

Kaydolmaya çalışıp asla nickimi kabul ettiremediğim ve kaydolamadığım bir diğer sözlük.

spotify

Free hesapta çevrimdışı müzik dinletmeyen, mobilde discorda 'spotify dinliyor' görünümünü hesaba vermeyen ve çevrimdışı dinleyemediğim için ayriyeten bana müzik çalar indirten uygulama.

kendine vereceğin en iyi tavsiye

Hiç kimseyi umursama. Senin hayatın, sen yaşa.

deutschland

Rammstein adlı alman punk rock müzik grubunun mükemmel şarkılarından biridir.

20lik bir kızla 30luk bir erkek birlikte olabilrmi

18 yaşını geçen insan kendinden 20 yaş büyük biriyle bile çıksa (ki daha büyük yaş aralıklı ilişkilerin örnekleri dünya çapında var) kimse bir şey diyemez. Kişinin kendi özgür iradesi ile katıldığı bir ilişkiyse olmuştur o ilişki.

metal müzik

Ergenliğimde Hayko Cepkin ile içine girip, hala çıkamadığım şeydir. ilk Rock müziği keşfedip, bir kaç ay sonra death/dark/goth metal keşfederseniz, önceden dinlediğiniz Rock müziğin esamesi okunmaz. Arada Hayko dinleyip yeterli elektro gitar ve brutal dozu alamadığımdan şikayet edip, yine spotify'ımı açıp Behemoth, Slipknot, Betzefer ve daha nicelerine geri döndüğüm, 7 yıldır müptelası olduğum müzik türüdür.

korku filmi klişeleri

Eğer türk korku filmiyse, hepsi birbirine benzemesiyle klişeleşmiştir.

Yabancı korku filmlerinin en klişeleri;

Seri katil konulular,

Lanetli bebekler,

Lanetli evler,

Filmden daha korkunç olan 5 kişilik ergen grupları.

Sürekli jump scare gelecekmiş gibi müzik ve hava verilir, görüntü yönetmeni bütün yeteneğini o sahnelerde harcar ve sonuç olarak ne in nede cin oradadır. Kalıplaştıkca daha kolay tahmin edilir hale gelirler. Klişedir işte.

american horror story

Bir yıl önce izleyip tükettiğim ve her sezonunda sevecek ayrı noktalar bulduğum dizidir.
*~
2-4 ve 5-1 sezonları arasındaki ufak bağlantılar, 4.sezonda pepper'ın yaşadıkları ve 3.sezondaki ırkçılığın işlenme şekline bayılmıştım. 2.sezonun yeri benim için ayrı olsa da, hardcore bir sezondan bir anda sakin ilerleyen Coven sezonuna düşmek beni dengeledi şahsen. ***
7.sezona kadar izleyip, devamını hiçbir yerde bulamadığım, telefonumdan indirmediğim apk ve girmediğim dizi sitesinin kalmadığı dizidir. Son üç sezonu herhangi bir yerde görüp, duyan haber verirse sevinirim ingilizce altyazı bile olur. izleyin, izlettirin.