bugün

johnson and johnson'ın ürettiği, gece yatarken çıkarılmasına gerek duyulmayan, göz kuruluğu sorununu ortadan kaldıran güzel mi güzel kontakt lensler.
purevision lenslerin zulmünden kurtaran lens markası. daha iyisini görmedim duymadım bilmiyorum.
mükemmel bir lenstir. gözünüzde en ufak bir tahriş, acı vs hissetmeden sorunsuzca kullanabilirsiniz.
alerjin astım ve rinit hastalığıma rağmen hiçbir sorun yaşatmayan lenslerim.
3 günde bir çıkarıp 2 ay da kullansam bana mısın demiyor. 2 kutuyu 9 ay kullandım ve %100 memnuniyet sağladı.
lens kullanıp da; gözde kuruluk, kanlanma, görüşte bulanıklık gibi şikayeti olan insanların bir an evvel kullanmaya başlaması gereken kontakt lens markasıdır. diğer markalarla karşılaştırılamayacak derecede rahattır. hatta diğer markaları da bir kenara bırakacak olursak, yine bir j&j ürünü olan acuvue2'den de kat kat iyidir.

ülkemizde sadece "8.4" b.c değerinde satılmasına rağmen, 8.7lik bir b.c değerine sahip olan şahsım tarafımdan rahatlıkla kullanılmakta olduğunu da belirtiyim. yani b.c değerine çok da takılmayın. kolayca tolere edilebiliyor bu ufak farklar.
bu kadar övgüden sonra almaya iyice niyetlendiğim kontak lens'tir. night&day den umarım iyidir.
air optix aqua kullanırken yaşadığım gözde yanma, pc başında kalınca sulanma gibi sorunları yaşamamama sebep veren muhteşem lens. arkadaş bu lensse diğeri neydi? ne takıyoduk gözümüze? ilk günkü izlenimi gayet iyiydi, tavsiye edilir herkeslere
süper bir lens, takıyosun varmı yokmu belli değil. boush and lomb muş hikaye, 2 aydır kullanıyorum hala banamısın demedi, yalnız çok ince fazla kurcalamamak gerekiyor.
yaklaşık 3 yıldır kullanmaktayım.daha önce renkli numaralı ve değişik markaların lenslerini kullanmış biri olarak ilk ve tek kullanacağınız lens bu olsun derim.kayma yapmıyor, kaşıntı, hissetme, kuruluk vs gibi hiç bir sıkıntısını çekmedim.diğer lenslere 6-7 günde alışırken bu lense 2-3 günde alışabilirsiniz.bilgisayar ekranına bakmada tv izlemede de bir sıkıntı yaşatmıyor fakat gözleri gereksiz yere oksijensiz bırakmayın, her ne kadar oksijen geçirgenliği yüksek olsada evde gözlük kullanın derim.

yalnız biraz önce kargo ile geldi, kutusu değişmiş.lenslerde de bi değişiklik var mıdır diye denedim renkler biraz daha parlak görülüyor sanırım ya da bana öyle geldi.

birde ovalama gerektirmeyen lens dezenfektanı kullanırsanız kullanımı daha rakat olur ve 1 ayı bile geçebilirsiniz.parmak ile ovalaması, temizliği tırnaklarınız kısa olsa bile zor olabiliyor.

düşünmeden alın ama eczanelerde fiyatları çok uçuk o yüzden lensal.com u da öneriyorum*.
en rahat lens markasıdır. 1 senedir kullanıyorum, daha iyisini görmedim. bir lens nasıl bu kadar rahat olabilir? gözümde lens olduğunu bile unutturuyor bana. batma yapmıyor. her çiftini 1.5-2 ay kullanıyorum.

çok muhteşemdir çok. düşünmeden alınız.
o kadar iyidir ki night and day in papucunu dama atmıştır.tek dezavantajı 1 haftalık olması bu yüzden daha pahalıya geliyor.
air optix night & day mi ?

yoksa

acuvue oasys mi ?

karar veremediğim karşılaştırma.
ikisi de öneriliyor lakin fiyatları bana göre fazla olduğundan gözümü kan çanağına çevirecek bir lens deneyimi yaşamak istemiyorum. yardımcı olacak arkadaşlar yazın bana.

(bkz: tostumu yedim bekliyorum)
biofinity adinda bir mucize dururken bu pariltili, rezil bir goruntu veren lenslere yonelenler var halen. isik dagilmalarina deginmiyorum bile..
bir kere uyuya kalınca boku yiyen lens. yeni taktım, gece uyudum birlikte, sabah bi kalkayım dedim aman tanrım didim. hani göze perde iner derler ya aynısı lan. öldüm sandım amk altıma sıçızladım. meğersem lensin bok yemesiymiş. dedim az ovalıyayım suyunda, takayım tekrar. cıks 2 dakika sonra tekrar bulanık. bok oldu gitti lens. normal kullanırken iyi ama sakın sakın uyumayım.başk
torik lensler için tercih edilmesi gereken ilk modeldir.

siparişten önce mutlaka telefon ile arayıp, numaralara ait stok sorunmalı.

eğer bunu bulamadıysanız air optix torik de iyidir.
3 aydır tek çiftini hala kullanmaya devam etiğim lens türü. O derece iyidir.
Hayatı gözlüksüz bile hd görmemi sağlar, teşekkürler.
bilinçsiz kullanıp beş sene sonra kafanıza ya da gözünüze gelebilecek en ufak bir darbede korneanızın yırtılmasını istemiyorsanız, her bir çiftini akşamları çıkararak 1 aydan fazla kullanmamanız gereken kaliteli bir kontakt lens markası. akşamları çıkarmıyorsanız her bir çift 15 günlüktür. bu şekilde uyurken gözden çıkarmanıza da gerek yoktur.

mevzu sağlık arkadaşlar. dikkat edin. 17 yıllık gözlükçü bir abinizden ufak bir tavsiye sadece.
1.25 miyobunu kullandığım ve yakını bulanik gördüğüm lens markası. Zaten yeni lens takmaya basladım ve diger markalar hakkinda hicbir fikrim yok. Kuruluk, batma, kizarma falan yapmıyor ama ozellikle telefon ekranı bulanik gözüküyor.

Edit: evet 0.50 0.75 civarında astigmatim * ama sadece miyop olanlarda da bu sikayet var. Hem lensi cikarinca astigmatima rağmen yakını net görüyorum.
Yakını bulanık görme hadisesi lensin markasıyla alakalı değildir. Muhtemelen 0.50 gibi bir astigmat değeriniz vardır ve lenste bunu kullanamadığınız için netlik oluşmaz. Ya da presbiyopsunuz ve multifokal lens kullanmanız gerek. Tabi bu ihtimal 40 yaş ve sonrası için.
Bu lens gece çıkartılmadığı zaman 7 gün, çıkartıldığı zaman 15 günlüktür. Sakın uzun süre kullanmayın. Son 2 yıldır kullanan biri olarak evet çok rahattı. Uyuyup uyanınca birkaç dakikalık puslu görüntü oluyor sonra toparlıyordu. Fakat geçen hafta hiç rahat vermedi. Gözlerim ileri derecede kurumuş. Lense bok atmıyorum.
Sadece önerilen süre içerisinde kullanıp, değiştirin diye öneride bulunuyorum.
Yillardir lens kullanan, son 4 - 5 yildir da zeiss ve wohlk kullanan birisi olarak diyebilirim ki piyasadaki en cop lens bence bu. Lenslerimin tedarik asamasinda lenssiz kalip, idare edeyim diye aldim takar takmaz gozlerim kabul etmedi. Yok boyle bir yanma ve batma. Hadi dedim yeni bir cift daha actim sonuc ayni. Kargo dahil 130 tl para cope gitti. Yalvar yakar bir yerlerden zeiss deneme lensleri temin ettim de gelene kadar kullanacagim.

Bilinenin aksine 30 gunluk degil, 14 gunluktur. 30 gun kullan bir sey olmaz diyen gozlukcunun de gotunu sikeyim. Goz bu, ne lens ne de solusyonda kullanim omrunu gecirmemek gerekiyor.

Jonhson & johnson, senin yapacagin lensi sikeyim kardesim.
Oasys 14 günlük lenstir doğru ama bausch&lomb değil johnson&johnson üretir. Ayrıca lensin size uygun olmaması çöp olduğu anlamına gelmez. Oasys piyasada en çok satılan lens markası.

Edit: ayrıca kargo dahil dediğine göre muhtemelen internetten aldın lensi. Muhtemelen de sahte geldi. internetten lens alınmaz. internetten kargoyla 130 liraya aldığın lensin orijinalini ben 140 liraya satıyorum.