bugün

entry'ler (80)

gelmiş geçmiş en zeki dizi karakteri

chuck - casey

sözlük yazarlarının çocuklarının olası isimleri

dolunay, helen.

yarasa çok faydalıdır öyle olmasa yaramasa derdik

(bkz: üşüdüm üstümü örtsene anne)

aşk

sevgili sözcüğünün yetersiz kalmasıdır.annen, baban, kardeşin, dostun, kalemin, yorganın,yediğin yemeğin, sevdiğin her şeyin o olmasıdır. fedakarlık yapmakta, beklemekte sınır tanımazsın. hasta olunca başında beklemek istersin, dokunmak onun gözlerine bakmasının yanında yetersiz kalır. hafızanın yetersiz olduğunu bilerek her yaşadığın anı not etmek istersin. ilk konuştuğun günü, sana ilk güldüğü gün, ilk kez senin adının onun ağzından döküldüğü gün..

bazen sana sevgililerini anlatır. dinlersin, taktik verirsin, hatta o üzüldüğü için üzülürsün. sana hayallerini anlatır, sen aynı hayalleri birlikte yaşadığını düşünürsün. onun hayatı, senin hayallerin olur. onun gülmesi için her şeyi yapabilirsin.onun eline bir şey batsa, senin kalbine batmasıyla eş değerdir..

evlenilecek kadın

evli olmaması gereken kızdır.

uyuyunca geçen şeyler

(bkz: senı severdim hem uyanık hem uykumda)

sözlük yazarlarının itirafları

evet artık sadece kalbim bilmiyor gerçeği.yakın arkadaşıma söyledim.ben nasıl anlatacağım sana, hayatımın en gerçek varlığı olduğunu? senin hayatında o kadar gerçek varken, benden önce.. gözümün içine beni farkederek bakıp, ne zaman göreceksin?

ben bu yazıyı kendime yazdım

napıyorsun sen ya ? kim, hayatının neresinde artık kontrol bile edemiyorsun. Her gelen, gelişiyle bir şeyler götürdüğü gibi, dağıtıp gidiyor hayatını. neden izin veriyorsun buna? biraz sakin ol ve düşün. insanları askıya almayı öğren. her an meşgul olmak zorunda değilsin. her an birileri seninle ilgilenmek zorunda değil. istemediğin şeyleri neden yapıyorsun? kendi kendinle çelişme. dik dur biraz..

ygs ye çalışmak için 1 yıl sosyalliği biten tip

hayatının en güzel yıllarından birini heba etmiş insandır. Hem sosyalliği hem dersi aynı anda yapabilen insanlara anlam veremez.

aşırı mutluluk hali

neye güldüğünü bilmediğin haldir. Genelde aşık olunan andan itibaren birkaç vakit sürer.

eski sevgiliyi hatırlatan şarkılar

topla git anılarını, yollarım kalanlarını..

günü en iyi anlatan şarkı

yoksa bahçemin eski şanı, sebebi koparılan çiçekler..

soyut halk noel babasi

'Nasıl yani, sadece bir çift göz mü bana bunları hissettiren? ' diye ilk kez düşünmeye başladığım, sağ en arka sıralardan hayatımın merkezi haline gelen, her baktığımda sanki yıllardır yanımdaymış gibi hissettiğim yazar.

ayrıca süper ısıtır keşke kalorifer yapsaymış nickini.

daha atatürk ün ilkelerini bile sayamayan gençlik

cahıl cuhela.

sevgilinin geçmişini sorgulamamak

(bkz: carpe dıem)

gelecekteki sevgiliye not

verdıgım ılgının, zamanın, sevgının karsılıgını vermeyeceksen gelme ıstemem..

insanlardan nefret etme sebepleri

hiçbir şeyden memnun olmayıp surekli sataşmaları..

sevgiliyle tatile gitmek

hayattaki tüm tatillere bedel olabilecek huzura ve keyife eşittir.

sevgiliye alınan 14 şubat hediyeleri

kayışında isimlerin yazılı olduğu kol saati.

sevgiline çıktığınız gün sayısını söylemek

2,3,4. ayları sıradan şekilde kutlamak yerine sevgilinizin bugun 100. gunumuz diyip çiçekle gelmesi ödüllendirilesi davranıştır.