bugün

https://www.facebook.com/photo.php?v=2389491149874

800. kez izledim ve başlık açmaktan nefret eden ben bu başlığı açmaya karar verdim, sırf hırsımdan.

onca dinciye karşı, onca laiklik düşmanına karşı, binlerce terör örgütlerine bağlı insanlara karşı her zaman atatürkçü insanların daha fazla olduğuna inandım.. tek derdimiz biz kötü düşüncelere sahip insanlar gibi bir araya gelemiyoruz, derdimizi anlatamıyoruz diye düşündüm. ama yanılmışım sanırım. evet belki 10 adet ergen var o videoda. ama videoyu izledikten sonra anladım aslında binlerce daha nerede yaşadığını, nasıl yaşadığını bilmeyen insanlar var bu toplumun içinde. tıpkı videoya da bulunan gençler gibi. jastin biberin düldül boyutuna kadar bilen gençlerimiz daha 6 adet olan atatürk ilkelerini bilmiyorlar.

her halde bu gençler gibi binlercesi sözlükte bu kadar eksi yediğime göre....
akp zihniyeti ve akp nin yetiştireceği zihniyet sadece fetullahı tanır.
6 tanedir.
cahıl cuhela.
ayıplanmaması gereken gençliktir.
Atatürk ilkelerini sayamadılar diye, kanaldan kanala malzeme olan gençleri rencide etmek yerine; bu ilkeleri öğretemeyen eğitimcileri sorgulamak gerekir.

Mustafa Kemal'in şu sözü unutulmamalıdır ki;
''Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.''
Bunların sebebi iktidarda akp nin oluşudur. Hepimiz farkındayız ki atatürkçü toplum yavaş yavaş yok oluyor. Gerçekten yazık
kıbrıs ta yapılmış program. üzüldük tabi. gençleri bu hale getiren durumları düşünmek lazım. facebook, twitter v.s. tarzı sosyal yaşantı maalesef gördüğüm çoğu gencin dünyası haline gelmiş. kendini kaptırmamak lazım. okumak lazım.
not: dede gibi konuştum
"laiklik, inkılapçılık, cumhuriyetçilik, devletçilik, milliyetçilik, halkçılık" ilkeleriydi hatırladığım kadarıyla.

Not: öss'de sorarlar diye ezberlediydim yanlış hatırlamıyorsam* hey gidi günler hey!!
hepinizi mi akp zihniyeti yetiştirdi amua goduklarım dediğim gençliktir. okulu bitireli yıllar olmuş hala unutmamışız biz. böyle mallıkları hala akp ve zihniyete bağlayan barzolar oldukça baş gelişir bu ülke.
"laiklik, DEVRiMCiLiK, cumhuriyetçilik, devletçilik, milliyetçilik, halkçılık" ilkeleriydi hatırladığım kadarıyla.
gençliğin gittiği noktayı gözler önüne koyan trajik bir durumdur.
akp nin yarattıgı gencliktir.
trend topic ve facebookta nasıl fotoğraf gizlendiğini sorsalardı gayet de bilirlerdi. hakaret olarak boşuna mı liseli diyoruz lan biz. tiplere baksana hepsi apaçi amk.
Çok yazık. Bu Ülke'nin bağımsızlık kurucusunun bu Ülkede bu yerde olması çok saçma. Atatürk'ü unutturmayacağız.

(bkz: 19 Mayıs 1919)
sorun çocuklarda mı yoksa onları eğitenlerde mi? biri ikisi değil onlarcası bilmiyorsa eğitenlerdedir
(bkz: gençlik bitmiş azizim)
lisede milli güvenlik dersinde karşılaştığımda dumur olduğum durumdur. atatürk ilkelerine '' atatürkçüklük'' yazan vardı ...
rezalettir. Bitmiş gençliktir. Yazık olsun atasını öğretemeyen eğitim ve öğretime.
içi boşaltılmış gençliktir. yazıktır. atatürkü tanıyorlar mı ya da ne olarak biliyorlar acaba, merak ediyorum.
eğitim sistemi çuvallamıştır.
emanete hıyanetin diğer adı.
islam'ın beş şartını sayamayan gençlikten daha iyi durumda olandır.
çivi yazısını bilmemek kadar olağandır.
15 yaşında yolda öğrenci kıyafetimle giderken bana da karşımdan kameralı ve mikrofonlu iki adam gelip soru sorsa cevap veremezdim. hele bu tür suçlar bir ses tonuyla... bu ne lan?! "atatürk'ün ilkelerini say desem?" sayamam! o anda sayamam arkadaş, kimse sayamaz, saysa bile kekeler kalır en başta.

bu tarz bir program ile karşımıza çıkıp "gençler emanete hıyanet yapıyor" demek büyük haksızlık. bence gayet başarılılar yine de... helal olsun.
en doğrusunu yaparak, gerektiği gibi islam'ın ve imânın şartlarını sayabilen akıllı gençliktir.
atatürk'ün ilkelerini sayan ama onlara uymayan gençlik kadar kötü değildir.

cahildir. öğretilmesi gerekendir.