bugün

entry'ler (53)

masum guzelliği olan kızın zibidi tiple takılması

kızın içindeki hayvanın kendini ifşa etmesi olayıdır. sanıyorum ki ileride hayatından pişmanlık duyacaktır. kendine hiçbir zaman saygısı olmayacağını düşünürüm.

sevilmek isteyene tavsiyeler

sevilmek zikinde bile olmayan kişiden tavsiyelerdir. (bkz: uygun zamanı beklemek)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

oğuz aksaç-düz dara

o kız sana bakmaz oğlum

muhtemelen o kızla ilgili kendi hayalleri vardır. yav he diyeceksin he.

lisede bölüm olarak eşit ağırlık seçmek

sayısal bölüm seçipte dört yılını kitap başında heba etmemektir. biraz ders çalışmasıyla iyi bölüm tercih edebilecektir. ea'ya orta zekalı diyenlerin kuyruk acısı vardır.

gheorghe hagi

karpatların maradonası lakaplı, bugün doğum günü olan, türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi futbolcusudur. doğum günün kutlu olsun hagi.*

tavuk eti yiyecek kadar iğrenç olmak

domuz eti vs. yemek kadar iğrenç değildir. sen temizliğini yapmazsan koltuk altın bokta kokar efendim.*

aç karnına sigara içmek

insanın midesinin yanmasından haz duyan, tiryaki eylemidir. manyağız lan biz.
edit: imla

ben bu yazıyı kendime yazdım

küçükken dünyayı kurtaracaktın, zaman geçtikçe bir şeyleri anlamaya başladın. olmadı bari ülkemi kurtarayım dedin. bir şeyler yolunda gitmedi, ailem demeye başladın. en iyisi geç olmadan kendini kurtarmaya bak.*

manuel fernandes

27 yıl önce bugün spor toto süper ligdeki sıradan ortasaha oyuncularına tepki olarak doğmuştur. takım farketmez tüm futbolseverlerin sevgisini kazanmıştır. (not: galataraylıyım)
çeşitli esprilere konu olmuştur.
(bkz: pes oynayalım bozuk kolu bize ver fernandes)

sega

karton adamlar diye hitap ettiğim fifa 96 ve fifa 98 gibi oyunlarla zamanında vazgeçilmezim olan oyun konsolu.

sezai karakoç

19'unda yazdığı mona rosa şiiriyle ünlü şairdir, gönül adamıdır.
mona rosa şiiri hakkında çeşitli efsaneler vardır.

--spoiler--
sen geldin benim deli köşemde durdun
bulutlar geldi üstünde durdu
merhametin ta kendisiydi gözlerin
merhamet saçlarını ıslatan sessiz bir yağmurdu
bulutlar geldi altında durduk *
--spoiler--

durup dururken derin düşüncelere, hayallere daldırmış, beni benden almıştır.

en sevdiği şair nazım hikmet olan insan

diğer şairlerin dünyadan başka bir yerde yaşadığını varsayarsak normal olan durumdur.* sevgisi kendine kalsındır.
efendim geçenlerde bir arkadaşıma sordum nazım mı, necip fazıl mı diye. düşünmeden nazım dedi. bir şiirini okumasını istediğimde ses soluk yok. yüz ifadesini görmeliydiniz. diyeceğim şu ki hiçbir ideolojinin orospusu olmayın.

dedelerimiz ermenileri katletti özür diliyoruz

darwin'in evrim teorisine hala inanan kişi söylemidir.***

yabancı şarkılarda geçen mükemmel sözler

you labeled me
i'll label you
so i dub the unforgiven

(bkz: the unforgiven)

sarma sigara

paket sigaraya gelen zamlardan sonra çaredir, kurtarıcıdır. sarmak biraz meşakkatli olsada iyidir, hoştur. tabakadan çıkarırken bile ayrı havası vardır.

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

kusura bakma ama sana daha önce söylemiştim.
bu tip sözler beni çok fazla zorlasa da kendime hakim olabiliyorum.

sevilmeyen insan tipleri

20 santim saçını jöleyle diken diken yapan, vurdukça psikolojisi bozulası apaçiler.

laf sokmak için çırpınan insan

komik duruma düşen insandır.
sınıfımda var bir iki tane böyle. kuyruk acısından ötürü daima pusuya yatmış, ne söylerse hep götünde patlamıştır.*

anadil in önemi

bir yabancı dil öğrenmenin önemini vurgulamak üzere kullanılan "iki lisan iki insandır" diye bir söz vardır. bu sözle, bir yabancı dil insana yeni bir dünyanın kapılarını açar, insanın hayatını zenginleştirmesine yardımcı olur, denmek isteniyor olabilir.
beni asıl düşündüren ikinci, üçüncü diller değil birinci dil yani anadil. aritmetiğe vurunca bir lisan bir insan ediyorsa; ne kadar çok yarım, küsuratlı insan var ülkemizde.