bugün

valencia' nın portekizli orta saha oyuncusu. tam adı; manuel henriques tavares fernandes.

5 şubat 1986 olup valencia maçlarından büyük bir keyifle takip ettiğim oyuncudur kendisi. yumuşak bilekleri, güzel paslarıyla tam bir oyun kurucudur. öyle forvet arkası serbest adam zırvalarından değildir. bildiğin orta saha oyuncusudur ve kanımca scholes' un yerine çok yakışır manchester orta sahasına.
as gazetesinin haberine göre ara transfer döneminde beşiktaş a gelebilecek olan futbolcuymuş kendisi.
ahanda link; http://www.as.com/futbol/.../20101125dasdasftb_17/Tes
bu oyuncunun hayranı olarak kiralık olarak da olsa ülkemizde forma giyeceği için çok mutlu oldum haberi duyunca. kiralık olmasaydı zaten imza atarken de görsem inanamazdım. valencia' nın neden böyle bir karar aldığını ise hala anlamış değilim.
beşiktaşımızın yeni bombası. lakin gol sıkıntısı çeken bir takımımız varken, hala türkiye'nin en iyi orta sahasına sahip bir takıma neden orta saha kiralanıyor anlamadım. ama varsın olsun.
Beşiktaş'ın yeni balonu. 6 ay için 1 milyon euro vermiştir beşiktaş.
biraz daha paraya kiyip otomatik alsalarmis daha iyi olurmus. pinti demiroren.
hakkında 2 entry yazılan, fakat beşiktaşla anlaşınca birden ortaya "hayran"ları çıkan dandik futbolcu.
https://www.ntvspor.net/f...-5b1e4c8b23e97e15240f538b
yanlış transferdir. 6 milyon avroya christian, 14 milyona guiza dururken. peh...
http://ntvspor.net/haber/...ktas-transferi-erken-acti
q7 ile sağlı sollu yardıracak futbolcudur.
schuster'in isteği doğrultusunda yapılması sebebi ile beşiktaş'a faydalı olacak yeni transferdir.
açıkçası tanımam etmem, izlemedim de. biraz fm'den biliyorum kendisini. artislik yapmanın alemi yok. tek temennimiz beşiktaş için faydalı olması.
en büyük artısı tabata-holosko ikilisini her türlü klübeye yollayacak olmasıdır. işallah sezon sonunda kendisinin ve ersan adem gülüm'ün bonservisi alırınır. bir de bunlara makukula eklenirse portekiz troykası tamamlanmış olur.
ön libero ve orta sahanın göbeğinde oynayabilen futbolcu.

tabata'nın ölüsü ve dirisiyle ne alakası var ? mevkileri çok farklı iki futbolcu. illa bir karşılaştırma yapılacaksa ernst, necip, aurelio ile karşılaştırılabilir. yani daha çok defansif ağırlıklı bir eleman. zaten kariyerinde yaklaşık 180 lig maçında sadece 7 golü var.
kendisinin nasıl bir insan evladı olduğunu görmek için: http://www.facebook.com/v...484279822342&comments
bildiğim kadarıyla ön libero, orta sahanın ortası ve forvet arkası oynayabilen topçu. ön libero için 3 adam (ernst, aurelio, necip) olduğuna göre, ve orta sahanın ortası da guti'ye emanet edildiğine göre bu adam tabata yerine kullanılacak büyük ihtimalle. tabata en kötü ihtimalle yedeğe çekiliyor bu iyi birşey. he bi arkadaş tabatayla mevkiileri farklı demiş schuster de zaten topçuları mevkiilerinden farklı oynatmaya bayılıyor bildiğimiz gibi. fakat sorun şu ki takımda hala quaresma dışında hızlı ve etkili bir kanat oyuncusu yok. holosko, nihat veya hilbert...hiçbiri bizi ileriyi taşıyamaz kanatta. ve en büyük kırmızı alarm sağ bekte. rıdvan yetiş gözünü seviyim.

he unutmadan not: adamın videolarda görüldüğü kadarıyla top tekniği yüksek. rakibe yakın olup topu göstermiyor. bu da demektir ki nerden baksan 6 ayın bir ayını sakat olarak geçiririr bizim ligde.
yönetimin son bir yıl içerisinde olduğu gibi transferde iyi bir iş yaptığının göstergesi olan futbolcu. bunun dışında santrafor ve sağbek eksiği olan takımın yöneticileri bu eksiği de görürse bu konudaki başarısını ikiye katlayacağını düşünüyorum.
beşiktaş'ın siyahi futbolcu ihtiyacını giderecek olan adam.malumunuz birileri çok seviyor.*
hırsı, tekniği ve şık çalımları ile dikkat çeken genç futbolcu. evet beşiktaş yönetimi güzel bir transfer gerçekleştirmiş, 2 yıl önce 18 milyon avro bonservis bedeli olan bir oyuncuyu 8 milyon avro satın alma opsiyonu ile kiralamıştır. ancak bu bir kumardır. neden bu adamın fiyatı bu kadar düştü diye sormak ve olayın quaresma transferi gibi sonuçlanmasını ummak gerekir. ancak şuna eminim ki bu adamın ölüsü süper lig'e, biraz hareketlisi avrupa maçlarına yeter. ik önemli nokta var, takımın aksamaması ve fernandes'in de futbola konsantre olması.

ayrıca işin bir diğer güzelliği de adam (bkz: siyah ulan)
öncelikle bir beşiktaşlı olarak belirteyim ki tanıyorum. gaaayet de iyi bir futbolcu ama, ama.. quaresma'yla sağlı sollu yardıracak bir abimiz değil. benim bildiğim bu adam orta sahanın göbeğinde oynuyor. yani onu ne sağda görürüz ne solda. tamam iyi hoş da ernst, necip, guti, tabata??? nasıl bir transfer anlayışı bu abi?

edit: aha bi de aurelio var.
hakkındaki başlığı açan yazar olarak, ilk izlediğim valencia maçınd adikkatimi çeken fernandes' in çok başarılı bir kariyeri olacağına inanıyorum. kanat oyuncusu filan değil bildiğin taş gibi orta sahadır. emre belözoğlu' na göre daha yumuşak bileklere sahiptir ve onun kadar agresif değildir. savunmaya verdiği katkı belki emre belözoğlu kadar olmayacak ama hücumda emre' den çok daha yaratıcı işler yapacaktır diye umuyorum. ısrarla emre ile kıyaslamamın sebebi; türkiye' de şu anda iki yönlü orta saha oyuncusu olarka doğru düzgün bir emre' nin olması.
ayrıca ilk yazdığım entryde de belirttiğim gibi kendisini görmek istediğim yer scholes' un veliahtı olarak manchester orta sahasıdır.
yalnız izlediğim maçlarda gördüğüm kadarıyla valencia' nın hücumlarını yönlendiren bu adamın valencia tarafından neden bırakıldığını hala anlamış değilim.
valencialı orta saha oyuncusu. devre arasında beşiktaşın kadrosuna katılacak.
insanların beşiktaş takıntısının çözülmeyeceğini bir kere daha kanıtlamıştır kendileri. neymiş balonmuş, altı aylığına bir milyon euro verilmiş.. ahanda şuraya yazıyorum sözlük. bu başlıkta çok entry silinir, çok yazar döt olur.
çok fazla gereksiz çalıma giren oyuncu. bu şekilde 1-2 top kaptırırsa hedef tahtası olur. onun dışında "sağlı sollu yardırmayı tamamlama" görüşüne kesinlikle katılıyorum. gelince ilk maçında sakatlayacaklar muhtemelen ama öyle olmazsa zevkle izleyeceğiz. öyle ki guiza'cılar şimdiden başlamış çamur atmaya.