bugün

entry'ler (18)

yaran facebook iletileri

evett sonunda bende profil resmimin altına adım ve soyadımı yazdım (sağ alt kısma)

yakında x photografy diye grup açıcam.

haa bide can yücel den bir dize -mısra, söz, kıta her ne boksa- paylaşıcam

Üç harf yanyana kaç şekilde gelir bilir misin? Aşk
dersin.. Sen dersin.. Ben dersin.. Sen, ben biter; biz dersin. Gün gelir
git dersin.. Peki dur kelimesinden haberdar değil misin? Dur demeyi
bilmez misin? Git demek kolay, dur diyebilecek kadar yürekli misin?

birrde

Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam!

vee son olarak -hiç bir bok anlamadığım- ingilizce bir söz

Official site for the service, which features spam filters, a virus scanner ...

___

artık bende facebook luyum ulan
*

kendini bir bok zanneden bursaspor taraftarı

gerçekten de bir boktur.

bitlis merkez

kesinlikle tatvanla kıyaslanamayacak olan yerdir. tarihi medreseleri, hamamları meşhurdur ama yaşanacak yer değildir.

(bkz: tatvan)

bitlis

cehennem için

(bkz: bitlis merkez)

cennet için

(bkz: tatvan)

başka şehirde doğup istanbul takımını tutmak

peki ben hangi takımı tatabilirim ?

(bkz: bitlis)

masum filistinli çocuklar vs masum kürt çocuklar

"Kimse size özgürlüğü veremez. Kimse size eşitlik, adalet ya da başka bir şey veremez. Erkekseniz gidin ve kendiniz alın."

iki çocuk da bu sözün anlamını kavramıştır. kimsenin yediği kaba pislemesi, maşa yada kukla olması durumu yoktur.

hiç kimse sizin sandığınız kadar aptal değildir.

(bkz: muğlalı olayı)

(bkz: diyarbakır cezaevi)

(bkz: anayasa madde 66)

(bkz: dersim)

!

peki canım sen ister misin?*

laik devlette zorunlu din dersi verilmesi

diyanet işleri cuntanın değil mustafa kemal atatürk'ün eseridir. cumhuriyet dönemindeki protokol sırasına bakın birde şimdikine bakın.

üşenenler için mergo dan geliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16277895.asp

bütün hayatın tek şarkılık özeti

amenna

kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak elbette.

kadınların en meşhur on kelimesi

owwhhh eveettt devamm ett.

unutulmayacak kitaplar

(bkz: aşk gibi aydınlık ölüm gibi karanlık)
(bkz: mehmed uzun)

bülent akyürek

bir konferansında tanıştığım, hem güldürüp hem düşündürebilen, tıfıl ve sevimli yazar. (bkz: nasrettin hoca)
35 yaşına kadar sosyalist yaşamış, bir rüya vasıtasıyla hidayete ermiş, böylece ortaya yeni bir allahperest sosyalist çıkmıştır...

asimilasyon

bu terim bilinçli veya bilinçsiz olarak bir başkasının yaşayış tarzını taklit etmeye başlayan bir kişinin davranışları için kullanılır.bu hastalığa yakalanan herhangi bir insan, kendi kökenini, ulusal kültürel ve karakteristik özellikleri unutur.hatırlasa bile ona karşı korkunç bir nefret duyar.bütün sosyal bağlarından koparak düşünüp taşınmadan, kayıtsız şartsız başkasını taklit eder.kendinde keşfettiği ayrıcalık ve büyüklüğü elde edeceği görüşüyle nefretini çeken belli kültür ve toplumu olan bağlılığından dolayı içinde görmeye başladığı şu iğrenç unsurlardan kurtulmaya çabalar.

alıntı:medeniyet ve modernizm Ali Şeriati

paradoks

bizimde bir tane ünlü paradokscumuz var (bkz: rober hatemo) (bkz: herşey unutulur unutma)

bilal avcı ve uğur karameşe

Kaleografiri olarak birilerini örnek almış (sadece ilk danslarında) ardından, bazı salaklar tarafından hırsız damgası yemiş, 1.liği sonuna kadar hak eden G.V.Y.Ç. (genç ve yakışıklı çocuklar).

köyünü görmemiş insan

Köyündeki insanların sürgüne yollanması ve köyün yakılması sonucu gidip görülecek birşeyin kalmaması...

hijyenik aşklar

11 Eylül 2009 Cuma günü not defterime düşen bir bölüm...
Biz ki anadolunun her şeye heran ağlayabilen diplomasi felan bilmeyen,geldiği yer yada sahip olduğu mevki ne olursa olsun her daim beş yaşındaki kzı çocuğu kadar başarılı küsebilen insanlarız.Biz sonları ayrılığı iyi biliriz.içimizden kaçı tüm yakınlarıyla aynı şehirde yaşıyor?Kaçımız dedemizin büyüdüğü sokakta gezdirebildik çocuklarımızı.Bir insandan bir şehirden ayrılmak bizim için sıradan bir iştir.Nasırlı bir yaşayış.Bazılarımız giden bazılarımız kalan kısımdadır.Nereden baksan hüzün familyası.

aşk

Lisede karın ağrısı olarak başlayan ,uykusuzluk,durgunluk,hüzün veren bir nevi adrenalin patlaması...
Özellikle kendine güveni olmayan biri olarak,reddedilme korkusu yüzünden sadece Allah ile benim aramda kalan,bazen kendime nefret duymama sebep olan bir şey...
Ez nizanim çi bêjim (bilmem artık ne diyeyim)

kürt sorunu

Genel olarak yorumlar aynı çerçevede birleşmiş.Yani kürt sorununu baştan reddedenler,kürt sorunu yerine pkk sorunu ileri sürenler...
Kürt sorununun olmadığını idda ediyorsunuz cumhuriyet döneminde bütün kürt milletvekillerinin ihracına göz yumuyorsunuz...Kürt sorunu yok diyorsunuz ortada kürt bırakmıyorsunuz yok sayıyorsunuz(madde:82)...
Kürt sorunu yok diyorsunuz şivan perwer üniversitede kürtçe şarkı söylediği için ülkeden sürüyorsunuz...
Mehmed uzun olmayan bir dilde roman yazdığı için 1977 de isveçe sürüyorsunuz...
Kürt sorunu yok diyorsunuz türkçe bilmeyen adama ''Vatandaş türkçe konuş'' diyorsunuz..
Kürt sorunu yok diyorsunuz ahmet kayanın kürtçe klip talebine onu taşlayarak cevap veriyorsunuz...
Kürt sorunu yok deyip pkk sorunu var diyorsunuz,işin içinden çıkabileceğinizi zannediyorsunuz..Peki çok basit bir düşünce ile pkk nın neden ortaya çıktığını,o kadar insanın neden dağlarda insan gibi yaşamamayı göze aldığını düşünmüyorsunuz.Onlar egolarını tatmin etmek için mi çıktı peki?
Hani sorunu sadece pkk olarak görüyorsun ya, peki o sorunu kaldırmak için ne yapıyorsun?Öldürüyorsun...Onlar tekrar çıkıyor sen tekrar öldürüyorsun,aynı zamanda ölüyorsun...

Tabi senin için kayıpların (30.000 deniliyor,1 olması bile kabul edilemez) önemi yok.Senin için önemli olan tek şey(Aslında neye önem verdiğini bilmiyorum,çünkü sen herhangi bir şeye önem verecek kadar önemli değilsin)...
Sen sadece öldürmekten anlarsın.

Sen inkar politikası uygular,sonra o politikayı inkar edersin....