bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  gelmiş geçmiş en büyük hocalarımızdan.. (bkz: güldürürken düşündürmek) ekolünün fikir babası ve kurucusu.bilgi birikimine ve ufuk genişliğine rağmen büyüklenmemiş çocukla çocuk,salakla salak,cinle cin olmasını becerebilmiş yegane konyalı alim... (bkz: baba büyüksün). (bkz: temel)le beraber en çok fıkra kimin üzerine yarışmacısı..müslüman..Timur'u da tanıyormuş öle diyorlar..
  3 ... rasko
 2. 2.
  göle çaldığı mayanın tutmasıyla yoğurt işinden voleyi vurmuş,paraya para dememiş eşeği satıp kendine land rover cip almış sakallı amca.
  2 -2 ... nebula
 3. 3.
  fıkralarıyla büyüdüğümüz ailemizden biri. (bkz: dede)
  1 ... paladinius
 4. 4.
  (bkz: fikralardan hisseler)
  ... child
 5. 5.
  Konya'nın akşehir ilçesinde yaşamış türk halk bilgesi. halk dilinde, duygu ve inceliği içeren, gülmece türünün öncüsü olmuştur.Nasreddin Hoca'nın değeri, yaşadığı olaylarla değil, gerek kendisinin, gerek halkın onun ağzından söylediği gülmecelerdeki anlam, yergi ve alay öğelerinin inceliğiyle ölçülür. Onun olduğu ileri sürülen gülmecelerin incelenmesinden, bunlarda geçen sözcüklerin açıklanışından anlaşıldığına göre o, belli bir dönemin değil Anadolu halkının yaşama biçimini, güldürü öğesini, alay ve eğlenme türünü, övgü ve yergi becerisini dile getirmiştir.1208 - 1284 yılları arasında yaşamıştır.
  ... montezumas
 6. 6.
  nasrettin hoca kim 500 milyar ister adlı yarışmayı sunmaktadır. son soruya gelinmiş, yarı yarıya joker hakkı kulanılmıştır. soru "gelir vergisi ne üzerinden hesaplanır?" kalan iki seçenek ise "kdv ve "tutar"dır. yarışmacı şöyle der;

  +ben kdv demek istiyorum.
  -emin misiniz.
  +evet.
  -son kararınız mı?
  +evet.
  -ya tutarsa. *
  -2 ... thedewil
 7. 7.
  hoca bir gün göle yüzmeye gider. kısa bir süre yüzdükten sonra tamam çıkacağı sırada göle tuvaletini yapar. sudan çıktıktan sonra göle doğru bakarak dışkının suda ahenkle yüzüşüne imrenerek bakar ve şöyle söylenir kendi kendine;

  "k.çımdan çıkmış bana yüzme öğretiyor"
  -1 ... egoinman
 8. 8.
  "bir gün" adında çok süper kankası olan adam.

  (bkz: nasrettin hoca bir gün)
  2 ... deep
 9. 9.
  yavaş

  (100)

  (70)

  kolpacının, tilkinin önde gideni değildir de nedir nasreddin hoca? ta kendisi. adamın kazanını çal, 10 tencere fiyatına sat sonra bir tencere verip geri kalanların üstüne kon. oh anam oh. ya da ne bileyim, çocukların hayalleriyle oyna düdük getircem müdük getircem sonra para çıkışmayınca "parayı veren düdüğü çalar." olmuyor nasreddin hoca, olmuyor.

  (30)

  ironi
  ... tankut kabza
 10. 10.
  *hoca hoca ramazan ayında yemek yemeye utanmıyor musun?
  -oruç da mı tutmuyorsun hoca?
  +ya tutarsam?
  1 -1 ... gotik gotu