bugün

entry'ler (20)

imam hatip deyince aklınıza gelenler

Bakıyorumda burada küçük bi grup var, herbiri imamhatip hakkında ezberlediği cümleleri(laf soktuğunu sanarak tabi)o inanılmaz gıcık etme arzusuyla yazıyor. Birbirinizi oylamayıda unutmayın sakın bak sizi lanet olasılar. Sözlükte arkanız alev alırken, okullar imamhatibe çevrile duruyor, bundanda haberiniz ola(zaten var). Hadi yangın çıkmadan.

beşiktaş

Ne kadar seni tutmasamda renklerinle beni benden alıyorsun be beşiktaş.

insanı en mutlu eden eylem

insanlara yardım etmek. sonrada mutluluklarını izlemek.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Korkma benden salkendini bebegim dedigim anda vur banağğ aaa vur banagdygsgshgsgsgsvs.

kendinizi en çaresiz hissettiğiniz an

insanların dört gözle beklediği o sinir krizinizden sonra, hissettiğiniz o yalnızlık hissi. işte o an anlarsınız ozamana kadarki dostlarınızın "sözde" olduğunu. O günden sonrada hiçbirşey eskisi gibi olmaz zaten. ama o kadar güveniniz sarsılmıştırki sinirlenmeye bile artık cesaret edemezsiniz.

türkiye yi terketmek için tek neden

ayırım olmayan, dost ülke istemektir. dünyadaki en mutlu ülkeye gidilebilir.

bugün benim doğum günüm

benim hergün doğum günümdür. heryere ayrı bir tarih atarak gezerim mesela. yarında gelicem bak buraya gör.

yalnız olduğunu anladığın an

sadce o anlıktır. 5 dakika sonra bir aramayla düzeliverirsin.

özlenen insana mektup yazmak

eski zamanlardan kalma, sevdiğin bir insana yapılabilecek en güzel şeylerden biridir.

türkiye de üniversite okumak

başta eğitim sistemi yanlış olduğu için, birçok insanın daha neye yeteneği olduğunu bilmeden sırf 'üniversite okuyorum' diyebilmek, ailesinin dilinden kurtulabilmek, kendi gönlünü bir süreliğine (işsiz kalacağını bilerek) avutmak için çokda uğraş vermeden sözde kazanıp gittiği okuldur. tabi bunun içine o sayılı bölümleri katmıyorum. keşke bu sistemi tamamen silip atsalarda hepimiz sevinsek.

türkiye de bisiklet kültürünün olmaması

olmasını çok istediğim ama ülkemizde olmayan durumdur. arada bikaç tane içindeki çocuk tarafı durduramayıp yapan insanada tuhaf bakışlar atılarak hevesi söndürülmüştür.

hukuk

kazanması zor, okuması ayrı zor, çalışması çok çok zor olan bölüm. (lütfen isteyen yapsın, sonra ülke adaletsizlikten mla sarıyor.)

her gün kavga eden alt kat

burada şanssızlığımıza üst kattalar. arada deliriyorlar, heralde bu sefer biri öldü diyorum, sonra tuvaletten sesleri gelince üzülüyorum. kökten kurtulacaktık oğlum.

keşke ben de oynasam denilen diziler

ramaiya valtaiyra hint filmi ama mükemmeldir.

sözlük kadınlarının elleri

bu başlığı açanın kafasını çok merak ediyorum çünkü tam bnm kafadan . trollcu senii

aşk laftan anlamaz

Şimdi sadece bu dizinin üzerine gitmeyelim, sonuçta bu ülkedeki bütün dizilerde iş yok maalesef. yinede çok saçma bi dizidir , izleyende boş insandır(en azından o anlık boşdur)

en yakındaki kitabın yazarı

mehmet ali bulut un kitabı. - ruhun de şifresi

facebook un kurucusuna soruşturma açılması

açan kişinin bi bk olmayacağını bilerekten belki para kayırması durumudur .akıllı insansın adamımm

nezaketen söylenen sahte sözler

'Canım' kelimesi. Kısa ve net hangi cümlede kullanılırsa kullanılsın bi yapmacıklık katıyor.

tevfik ileri anadolu imam hatip lisesi

Daha ortaokuldaydım, içimden bi ses hep imamhatibe gideceğimi söylüyordu ama ben yinede hep en iyisini yapıyım deyip iyi bir puan almıştım ama anadolu liseleri gözüme daha havalı geliyordu hayalimde oydu. neyse işte seçim zamanı geldi. tabi ben ortamdan dolayı imamhatibi istedim falan. tevfik ilerinin binasını görüpde gelen de çok zaten. şimdi kısa kesicem bikere o hayalimdeki samimi ortamdı , bilmemneydi yok. abi adamlar trilyonlarca parayı almışlar sadece taş duvar yapmışlar göz boyuyolar. dışardan görende bişey zannedecek bu okulu. hocalar zaten beş para etmez. birisi vardı ingilizceci oturduğu sandalyeden ayağa kalkması imkansız sınıfça şikayet edilirdi, birisi vardı adam derste ona şerefsiz buna gerizekalı öbürüne aşağılık salak herif vs. ,zaten sınavlara okuttukları kitaplarda sapık tı ,güya sanatsal işlevi olan dindar düşünceli insanların kitaplarını veriyolar ama biliyoruz o dediğiniz dönemde ki konularıda şarap, kadın faalan .. belki o 'gavur' diyerek aşağıladığınız ve sırf gavur olduğu için kitaplarını okutmadığınız adamların kitapları bize daha iyi şeyler katacak ufkumuzu genişletecekse? ama yokk. namık kemalın sırf yaptığı bir tartışmadan dolayı(ki adam haklıydı)küfür eden bir insan ,hocaların çoğu derse en az 10 dk geç gelir tabi bu öğrencilerin hoşuna gidiyodu çünkü gelsede derste hiçbi şey anlamıcaklardı, doğal olarak haklıydık yani. bu okulda kız erkek ayrımı var kesinlikle. erkekler kızlardan üstün tutuluyor. bunu kimse de inkar etmesin. bi yurt açıldı erkeklere, kızlara yeni açılmış daha bu yılmı ne ,şimdi mantık olarak kızlar erkeklerden daha fazla güvenliğe ihtiyacı olan varlıklar, okulun içindeki yurdun erkeklere, dışındaki yurdun kızlara verimesi büyük bi hata, yöneticiler bunu düşünmüyormu, o kızlar oraya yürüyerek gidip gelicek hemde yurtda yurt olsa çalışma masası bile olmayan bir yer. erkekler öğle arasında yemek yemeye yurda gülerek koşarken ,tıpkı onlar gibi aynı parayı vererek kalan kızların böyle bi lüksü yok. bunu yöneticiler neden düzeltmiyolar?eee tabi siz milletin ne giydiğine bakmakdan göremez olmuşsunuz asıl dikkat etmeniz gereken şeyleri. aslında amacım saygısızlık değil .bnm bu yazdıklarım benim gibi bazı kişilerin bildiği ama sizin sertliğinizden dolayı dile getiremediği şeyler..sizin o tevfik ileri yazılı çirkin okul kıyafetlerinizi kimse giymek istemedi sizse sırf okulun rengiyle uyuşsun diye öğrencilerinizin isteğine kulak vermeyip kendi dikinize gittiniz. bizler öğrenciydik. siz eğitimciler, büyüklerimiz, bize ilim verenlerdiniz, niye çocuk gibi bizimle uğraştınızki .halbuki çocuk olan bizdik. ben çocuk aklmla böyle düşünürken siz hiç yılmadan saçma sapan işlerle uğraşıp önemli sorunları göz ardı ettiniz. neden okulun bütün boş sınıf oda veya tuvaletleri kilitli?o tuvaletler neden açık değil onları okadar trilyonlarca para yla yaptırdınızda nedeni kilit vurmak içinmiydi yemekhaneden çıkan bi kızın özel durumlarında başına kötü bişey geldiğinde ne yapmasını bekliyosunuz oturup yardım gelmesinimi?aynı şekilde erkeklerin tuvaletinin açık olmasıda saçma değilmi peki?niye yıllardır şu okulun başkanı bi kız seçilmiyo?çünkü yönetici ruhlu biçokkız sırf kız olduğu için öğrencilerin seçmeyeceğini bildiğinden aday bile olmak istemeden buna cesaret bile edemeden geçip gitti bu okuldan. hani erkekler başkan oluyoda noluyo?neden insanları imamhatipliler ve diğerleri diye ayırıyosunuz ,bikere insanları neden ayırıyosunuz, hadi insanları ayırdınız iyi ve kötü diye ayırın illa ayıracaksanız. imamhatibe gelmeyen bi insan dinsizmi oluyor duda bu kadar imamhatip şuuru diye diye törenlerde dilinizde tüy bitiyor?biçok kişi tanıyorum imamhatibe dinimi öğreneyim diye gelen. geldikten sonra dinden soğutan hocalrla karşılaşıp kıldığı 5 vakit namazı bile bırakan. yapmayın böyle. kimseyi hor görmeyin, ettiğiniz ibadetinizle övünmeyin, etrafta böbürlenerek ben dindarım havasıyla gezinmeyin , insanları 'uyarıyorum' adı altında eleştirmeyin. bakışlarınızla ezmeyin. herkesi günahkar etmeye kendinizi mükemmel yapmaya çalışmayın. hepimiz kusurluyuz , hepimiz hatalıyız, birlik olsanız ne olur sanki ? bu şekilde davranıp sonrada okula torpille öğrenci almanız ne olacak peki, şu milletvekilinin oğlu bu hakimin kızı diyerek aldığınız tüm torpilli öğrenciler sınıflarda yüksek yüksek puanları yalandan sıralayıp öğretmenlerin yaptığı yalakalıklar ve verdiği yüksek sözlü notlarıyla aadaletsizlik olmuyomu ,bize imamhatip şuuru falan filan derken kendinizin bu yaptığı tutarsızlık olmuyomu sert adamlar . fedakar olmayanın bize öğretmeye çalışması,
vefayı bilmeyenin vefakar olmamızı istemesi
terbiyeyi bilmeyip küfür edenin terbiyeli öğrenciler istemesi
kul hakkından bahsedip kul hakkı yemeleri
Sonrada iMAMHATiP ŞUURU ..
Bakın aklınız fikriniz kıyafetti ,kızların makyajıydı taktığı şalın rengiydi ,giydiği feracenin siyah hırkanın uzunluğuydu, erkeğin pantalonuydu ,sigaraasıydı olmuş. bırakın bunları. ben buraya eğitim için geldim EĞiTiM. hem dinimi öğreniyim hemde ilim diye geldim. sizin saçma disiplininizle uğraşmaya değil. unutmayın ilerde bizler sizi iyiylikle değil yaptığınız yanlışlarla anıcaz ve keşke diycez. şeytan keşke dedirtmeyi severmiş nolur bize dedirttiniz bizden sonrasına dedirtmeyin .hadi Allah a emanet ola