bugün

özel isimlerden sonra gelen çekim eklerinin kesme işaretiyle ayrılacağını bilmemektir çoğu kişi için.

tabi başlığı düzeltince hiç zevkli olmuyor.
zimbabwe'de okumaktan aşırı derece farkı olmayandır.
türkiyede üniversite okumaktır. artık herkez okuyor öyle üniversiteli olduğunu belli etme çabalarına gerek yok.
(bkz: liseden bir adım sonra işsizlikten bir adım önce)
istedikten sonra çok kolaydır.
Türkiyede üniversitelerden kaynaklı bir durummudur, insanlardan kaynaklı bir durummudur bilemem bende okudum ama benim okuduğum bölüm hakkında sağlam bir alt yapım zaten vardı sınavlara girereken çalışma gereği duymayacak kadar. Şu an çalıştığım yere makine mühendisleri geliyor adamların sorduğu sorular, ilkokul mezunu arkadaşların * cevaplayacağı cinsten. Yani türkiyede üniversite okudum makine mühendisi oldum, iş bulamadım * diyenler için söylüyorum. Üniversite okumuşsun, makine mühendisi olmuşsun, kendini geliştirme gereği duymamışsın, tecrüben yok sana sensörü göster desem gösteremezsin, ölçü aleti ile ölçüm yapamazsın gelir birde iş istersin. Ben patron olsam seni işe almam. Hadi devlette de suç var diyelim ama sende daha çok suç var.
Her şey gibi, istedikten sonra çok da zor değildir. Ancak bir çok ülkede ki düzeyle kıyaslanamayacak düzeydedir.
küçüksünüzdür daha üniversite nedir bilmezsiniz yanından geçersiniz. yanınızdaki büyüğe sorarsınız burası ne diye 'orası üniversite büyüyünce sende oraya gidip okuycaksın' derler, (aklınızda tutarsınız).
biraz büyürsünüz. okula çağındasınızdır, üniversite aklınızda yoktur, 'büyüyünce ne olucan?' derler, durursunuz (düşünürsünüz)
liseye geçersiniz 'bitirince nerde çalışıcan' derler, üniversite okuycam ben daha dersiniz. durursunuz (düşünürsünüz)
üniversiteye geçersiniz 'birşeye ihtiyacın var mı' derler, cevap basit. 'para' dersiniz. bu sefer onlar durur (düşünürler)
tekrar aynı soru gelir yanınıza 'mezun olunca nerede çalışıcan' derler. cevap bu sefer okadar basit değildir. (durursunuz ancak düşünemezsiniz.)

geçmişten geleceğe üniversite kavramı.

bazen şunada sebebiyet verebilir. (#17112762)
sonunda hiç bir ödülü almayacağın yarışta tüm enerjini harcayarak efor sarf etmek.
yüksek lise'de okumaktır.
üniversiteye göre değişen, basit bir konu gibi gözüksede oturup düşününce müthiş bir tartışma konusuna düşünen mesele.
sen yıllarını verirsin ama mezun olduktan sonra nasıl iş bulacağım diye düşünürsün. Ayrıca ülkemizde niye kimse mezun olduğu işi yapamıyor bunu hala çözebilmiş değilim ama malesef ki doğrudur.
işşiz kalacağını bilerek didinmektir. Okuyorum ama yetmez, kendimi geliştirmem lazım der durursun.Ama gereken sağlam bi dayı\amca'dır.
diye yazılır, boşu boşuna 2-4 veya daha fazla seneyi saçma sapan şeyler yaparak harcamak anlamına gelir.

işsizsinizdir. fakat er-rezzak olan bir rabbiniz vardır. o verir rızkınızı, işinizi.

herkes bir yerden bir şekilde bir işi edinebilme peşinde. işim olsa bende okumam. neden kısacık ömrümde böyle saçma şeylerle keyfimi kaçırayım ?!

türkiye gerçekten bana ölmeden önce can çekişen bir hayvanı anımsatıyor. hani can çekişmesin diye öldürüp kurtarmak istersiniz ya işte öyle bir can çekişme.
2000'den önce imkansız olan durum. Toplasanız ülkede kaç üniversite vardı beyler ? Ak Parti geldiğinde her ilde üniversiteler açılmaya başlandı 3 katına çıktı. Türkiye de üniversite okumak gerçekten ak parti sayesinde imkanlı hale geldi.
suriye'de üniversite okumaktan iyidir.
Anadolu üniversitesinde karma kyk yurdu erkek yurduna donusturuldugunde eglencesi kalmamıştır.
başta eğitim sistemi yanlış olduğu için, birçok insanın daha neye yeteneği olduğunu bilmeden sırf 'üniversite okuyorum' diyebilmek, ailesinin dilinden kurtulabilmek, kendi gönlünü bir süreliğine (işsiz kalacağını bilerek) avutmak için çokda uğraş vermeden sözde kazanıp gittiği okuldur. tabi bunun içine o sayılı bölümleri katmıyorum. keşke bu sistemi tamamen silip atsalarda hepimiz sevinsek.
Mezun olduğu bölüm hakkında tek kelime demeyen mezunlar yetiştirir. ve sonrasında bazı mezunlar hiçbir ilmi gaye gütmeyen hobi niyetine yapılan akademik kariyer girişimlerinde bulunur. erkeklerde Yüksek lisans askerlik bahanesi olur.

bende olduğu gibi kurum sınavlarına girme hakkı veren diplomayı verir birçoğu. Tezsiz yüksek lisanstan tut, para verip mezuniyet garantisi veren bazı vakıf üniversitelerine kadar hepsi aynı..
üniversite sayısının artmasıyla birlikte artık bir önemi kalmadı.devletin memur alımını da azaltacağını gözönüne alırsak meslek edinmek, girişimcilik daha mantıklıdır.Ama illede üniversiteli etiketine sahip olacam derseniz okuyun.
pek bi numarası kalmayan eylem. zira çukurca'Da bile üniversite kuruluyor artık.
(bkz: yok ki)
kolaydır artık. 2 edebiyat netiyle gerçekleşecek eylemdir. malum şimdi bakkal nuri amcanın üstüne de kurdular üniversiteyi. sonra kapatıp tekzene kiraladılar ya da bilmem ne markası outlet oldu. sonra diğer tarafta kapanan bankanın yerine açtılar.
zor iş.

bir de geçen öğrencinin bol olduğu bir bölgede işim vardı, çok ufaklar. biz de mi öyleydik acaba diyorum ama bunlar kadar toy değildik. yemin ediyorum babaları 1 gün harçlık göndermeyi unutsa, eyvah ne yapacağım ben? modunda aç kalır bunlar.

sütten yeni kesilmişler gibi. ya da ben çok hayvaniydim bilmiyorum.
Zulüm gibidir. Üniversiteye geçtim diye bir kalite ve eğitimli insanlar beklediğiniz sınıfınız genelde ahırdan farksızdır.
güncel Önemli Başlıklar