bugün

entry'ler (112)

sözlük yazarlarının telefon zil sesleri

süpermario

sadece bana mı oluyor hissi

iş, okul zamanı uyanamamak. tatil günü o saatte rahatlıkla uyanmak hatta sonra uyuyamamak.

insanın aşık olduğunu anladığı anlar

faka bastığın andır.

izmir yeşildere yolundaki atatürk heykeli

çok iyi olmuş, çok da güzel olmuş.

denizde yanaşıp mayom düştü bulur musun diyen kız

(bkz: alice harikalar diyarında)

bir türk ün piknikte olmazsa olmaz dediği şey

facebook a koymak için fotoğraf makinası.

aşk

panik atak hastası olmaktır. gördüm, görücem, ne zaman görücem, daralıyorum, daraldım, nefes alamıyorum, uff nefes al, ver, seviyorum ama, yok nefes daha da darlaştı tamam tamam sevmiyorum.

fizik kurallarına aykırı şarkı sözleri

'gidiyorum şimdi elimde bi çanta' fizik kurallarını bilmem ama bayan kurallarına kat'iyen aykırıdır.

makarna pişirme ipuçları

makarnayı bu kadar uğraştırıcı işlemlerle yapanlara acıyorum.
yok pişti mi pişmedi mi kontrol et,
yok bi saat süzmek için süzgü ara, sonra onu yıka.
daha sonra yağla.. yok böyle bir şey

çok basit aslında
bir paket makarna için 6buçuk su bardağı kaynamış suyu koy tencereye. yağını tuzunu at. üzerinede bir paket makarnanı at. aç altını ocağın tamam be kardeşim bu kadar. sonra o sırada ne işin varsa yap. arada gelip karıştır bi iki o kadar. ne zaman suyunu çekti kapat altını bana teşekkür ederek ye.
yarım paket mi yapıcaksın 3 bucuk koy fazladan bi zarar gelmez. yada baktın suyunu çekti ama makarna pişmemiş gibi kaynak suyudan göz kararı ilave edersin sen.

hem vitaminide içinde kalmış olur. makarna suyu faydalıymış. heba etme.

iki renkli makarnayı da anlatırım bir ara.

sarp bozkurt

bu komik adam da gelecek var.

metin üstündağ

boş kalp daha çok yankı yapar.

sevgiliden ayrılmak

(bkz: olsa da ayrılsak)

kaybettiğini anlamak

bakışmalar, planlanan fakat tesadüf gibi gösterilen olaylar, yazılar.. tamam dedim o da benden hoşlanıyor. bekliyorum artık. tanışmak isteyenleri, ilgilenen herkesi geri çeviriyorum. gözüm bir şey görmüyor. yakışıklıymış, uzun boyluymuş, zenginmiş , şu, bu, hiçbir şey umurum da değil. zaman geçiyor artık gerçek bir tesadüfün olmasını bekliyorum. fakat hep engellerle karşılaşıyorum. sınav haftasında çıkış saatlerimiz farklı, göremiyorum. araya tatil giriyor göremiyorum. 2. dönem oluyor ders programları değişmiş. sanki bize inat yapmışlar. bir gün bile aynı saat yok birlikte çıktığımız. küçücük kampüste karşılaşamıyoruz. aylar geçiyor böyle. ama ben hala aynı sevgiyle bekliyorum. ya o unuttuysa, ya benim gibi sevmediyse diyorum. inancım azalıyor. olayların ortada kalmasından nefret ediyorum. o yüzden ya benimle alakalı bir şey olmasını yada başka bır kızın olması için dua ediyorum. çünkü kendimi biliyorum. o başkasıyla olursa hemen aklımdan çıkartabilirdim. yavaş yavaş da kalbimden. 5 ay geçiyor aradan. öğreniyorum bi kızla tanışmış ve beraberlermiş. kendimi bildiğim gibi olmuyor çıkartamıyorum aklımdan. hala bu kadar tesadüf olur mu diyorum. ve o başkasını severken ben hala onu seviyorum.

memesi olan kadın

(bkz: hem kadın hemde memesi var)
(bkz: hiç duymadım)

sesim geliyor mu sorusuna hayır diye cevap vermek

msndeyken karşı tarafın bir sürü şey yazıp ama nedense sadece 'yazdıklarım gelmiyor mu' iletisi gelmesi kadar gariptir. karşı taraftan da 'hayır gelmiyor' yanıtı verilirse. dumur olunabilir. yaşadım.oldum.

şişman esprileri

[http://galeri.uludagsozluk.com/g/şişman-esprileri/]

her ay regl olmak

her şeyden önce sağlıklı olduğunun göstergesidir. o kanı görmezsen bişeyler ters gidiyor demektir. çocuk doğurmayı da unutmak demek. bunlardan önemlimidir ki pis kokup, asabileşmek, şişmek.

balık kraker yedi diye yoğurt yemeyen insan

üzerine tahin helvası yer bu insan.

tek kelime ile üniversite hayatı

osuruk *

sevilen şarkının vurucu cümlesi

(bkz: yardımcı cümleler)
Her seferinde keşfetmek yeniden aşkı
Bu vakitsizlikte akla ziyan değil mi

Ama kopuktu kopuktu zincir olduramadım
Ne yaptım ne ettimse olduradım

(bkz: Vurucu cümle)
Hambalaley yambaleylo oh leyya