bugün

entry'ler (163)

liyakat vs torpil

Şu dünyada en çok üzüldüğüm kişiler emek göstermesine ve kabiliyeti olmasına rağmen sağlam karakteri olduğu için bi yerlere gelemeyenler. En uyuz olduğum kişiler sırf yalaka olduğu için, torpilli olduğu için güzel bi hayat yaşayan boş kişiler. Haksızlık çok kötü bi şey.

1 eylül 2022 elektrik zammı

Eylül ayı girer girmez doğalgaza ve elektriğe anında zamlar geldi. Eylüle boşuna hüzün ayı demiyorlarmış.

erdoğan kaybederse neler olacak

Tık diye doğacak güneşimiz efendim.

afad mesajı

Afad ne zaman mesaj atsa hava açıyor, anlamadım bu işi.

kilo aldım sanarken kilo vermiş olmak

Genel de tam tersini yapma sorunsalıdır kendisi. Yemeğin yanında zaman geçirsem kilo alıyorum .

yazarların huzur bulduğu yerler

Öyle bi yermi kaldı amk. Huzur bulduğumuz tenler halka, huzur bulduğunuz mekanlar imara açıldı.

gülşen

Gündem değiştirme çabalarından nasibini almış popçudur kendisi.

mansur yavaş

iş, Aş, Mansur Yavaş!

okullarda ders olarak okutulması gereken konular

'' Nezaket '' anaokulundan itibaren zorunlu ders olarak verilmeli.

dacia duster

sıfır suv kategorisinin en uygun fiyatlı aracı. aslında fotoya yanlış yerden bakıyorsunuz duster dolar bazında geçen yıl da 25bin dolar idi bu yılda aynı ama ülkemizde dolar kuru geçen yıla oranla %50 artmış durumda. kur farkı yaşayan tek araç duster mi? sıfır suv araç fiyatlarına baktığınızda bu kategorinin en iyi fiyatı olduğunu göreceksiniz. Aslında fotodan alınması gereken ders alım gücümüzün bir yıl içinde ne kadar çok düştüğü ve bir daha kolay kolay sıfır araç sahibi olamayacağımızdır.

düğün yapamayacak olmak

Altın fiyatlarının aşırı artması ile birlikte belki de gösteriş geleneklerinin son bulmasını umduğum durum.

avm de yılbaşı ağacı görüp olay çıkartmak

sevmiyor olabilirsin eyvallah..
sevmiyorsan koyma evine, ki orası bir alışveriş merkezi, bu tepki de ne? Şaşkınlıkla izlediğim olay..

şıllık tatlısı yenirse şıllık olunur mu

tabi ki peynir helvası yiyince de kaşar olursun.

eskisi gibi olmayan şeyler

Her şey eskide kaldı. Hiç bir şey eskisi gibi değil.

bioxcin

Hiç bir faydasını görmediğim sıradan şampuanlardan hiç bir farkı olmayan pahalı ve gereksiz şampuan markası.

metaverse hakkında düşünceleriniz

internetin geleceği olarak görülen Metaverse bana göre tam bir çılgınlık olsa da, Adidas ve H&M gibi büyük markaların devasa bütçelerle yatırım yapıp metaverse arsaları alıp mağaza açtıklarını okuduğumda daha fazla ilgimi çekmişti. peki ya sizce? metaverse den arsa almak 1970'li yıllarda istanbul dan arsa almak gibi bir şey mi gerçekten?

30 yaşında evlenmek geç kalınmış bir evlilik midir

Erken mi, Geç mi, bilinmez ama Nasipse olur.

asgari ücretin 4250 tl olması

1996 yılının temmuz ayında 54.Hükümetin başbakanı rahmetli Erbakan tarafından %102 oranında yapılan asgari ücret zammından sonra yapılan belki de en yüksek artış bu, 2022 yılı için yaklaşık %50 gibi bir oranla zam yapılarak 4.250TL olarak belirlenen asgari ücret, günümüzün yüksek enflasyon oranları ile asgari ücretli aileleri ne kadar rahatlatır bilinmez ama yüksek enflasyon karşısında her gün eridiği bir gerçek.
Asgari ücret artışından sonra emekli maaşlarında ki artış oranı ise şimdilik merak konusu.

10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz

Aybaşını görmekte zorlandığım şu hayatta 10 yıl sonrası için inan hiç bir fikrim yok.

çok hızlı tükenen birşey yaz

Maaşım.