bugün

insanın hayatı boyunca en huzurlu olduğu yer anne rahmidir. Doğduktan sonra huzur bulduğu heryer zamanla monotonlaşacaktır.
Bizim mahalle kıraathanesi.cem-i cümlemiz huzurluyuz.huzur batakta.
bacaklarımı önümdeki sehpaya uzatınca starbucks hahayt.
deniz kenari. dalgasiz deniz. dalgali deniz korkutur. yatagim.
bakın tam babişkocu kız gibi görüneceğim alakam yok sözlük. hatta çok nadirdir. belki nadir olduğu için güzeldir.

babamla öyle yakın ilişkilerim yoktur zaten şimdi de çok az görüşüyoruz. ama bir deniz, bir sinop, bir gemi, bir ödevlerimi yaptıktan sonra yattığım soğuk havadaki sıcak yatağım kadar huzur vermişti. babamın kollarında hakkaten gerçekten dibine kadar anlamıştım huzur ne demek diye. böyle çok kısa bir an oluyor pek uzun sürmüyor ama anlıyorsun. anlık da olsa aha böyle bir şeymiş demek diyorsun.
gökyüzünü görüp yıldızları izleyebildiğim herhangi bir yer.
(bkz: huzur izlanda)
yatak,sevgilinin yanı,sakin ortamlar.mümkünse hepsi birden.
yatağıdır. dağın başında sessiz manzaralı bir yer de olabilir böyle püfür püfür esicek.
yatağım.
Musmutlu olmama rağmen huzur bulduğum tek bir yer yok.
Huzursuz olup musmutlu olmayı becerebilmekle yetiniyorum.
D&r kitap bölümü, kitapçılar ve deniz.
odamdır efendim. yılda iki defa doğrudan güneş alır sadece, hiçbir şeyi görmeyen arkabahçeye bakar. lambası genelde bozuktur. merak eden arkadaşları beklemekteyiz.
dağ evi. köyümüzde en az 800-900 metre yürüyünce karşınıza ev çıkar. kastamonu'da en ormanlık şehirlerden..
(bkz: yaran yanlış okumalar)
(bkz: yavşakların huzur bulduğu yer)

Sevgilinin Dizleridir elbette. Bir çimen tarlasında onun dizlerine uzanıp gözlerini kaparken insan huzur dolu bir uykuya dalar ister istemez. işte o an bulurum onu.
yarin çıplak teni.
Evim. Hele perdeler kapalı ve karanlıksa en güzeli.
sevgilimin kolları, gerçi kendisi tamamen huzur.
Sokakta bulup eve zor bela taşıdığım ve artık penceremin önünde duran tek kişilik koltuğumdur. iki mum yak, bi kahve ya da şarap, sonrası dünyayı koyvermişlik.
yataktır.
şimdi yatayım da, sabah erken kalkar yine yatarım.
Kâbe idi.
Oradaki huzur patlamasından sonra bu hayata alışamadım sözlük.
Cami ,sahil ,ailemin yanı vs...
kayıkhanedeki tahta iskele. ama gece gidiceksin, sokaklarda kimseler yokken. en ucuna oturucaksın. insan kendini denizin üzerinde öylece oturuyormus gibi hissediyor.
fındıklı sahili.
sevgili olmadığı için evet kesinlikle wc.