bugün

sevdiği entry'ler

a knight s tale

paul bettany nin ''dostlarım'' diye seslenişini duyduktan sonra bir zamanlar bende arkadaşlarıma öyle hitab ederdim. güzel bir film, kendini izlettiriyor.

kitap alıntıları

''Eğer önündeki kapılar bir daha yüzüne kapanacak olursa, hayatının sona ermediğini düşün. Sona eren şey yalnızca hayatlarının birincisidir ve diğeri başlamak üzere sabırsızlanmaktadır. O zaman bir gemiye bin, seni bekleyen bir kent mutlaka vardır.''

(bkz: amin maalouf)
(bkz: tanios kayası)

kitap alıntıları

çünkü biz önce severiz, sonra sevdiğimiz şeyin güzel taraflarını bulmaya çalışırız.

h. nihal atsız, ruh adam

human

insanı, insanlarla baş başa, göz göze hayatlarından kesitler dinliyormuş havasına sokan fransız yapımı belgesel. belgeseldeki insanlar dünyanın farklı yerlerinden, farklı ırklardan, farklı kültürlerden, farklı dilleri konuşan kişiler ve mutluluk, aşk, şiddet, yoksulluk, aile, cinsel tercihler, korku gibi birçok konuda kendi hayatlarından kısa hikayeler anlatıyorlar. bazıları umutlu, gülümseten konuşmalarken, bazıları ürperten, boğaz düğümleten konuşmalar. insan olmak hakkında kafanızda sayısız düşünce uyanıyor izlerken. yakalanacak güzel noktalar bulunduruyor içerisinde.

"ne güzel bir bardak." bunu sevdim.

bir gün her şeyin çok güzel olacağına inanmak

Olacak, at fava bekle bak.

arif v 216

Bu filme gülmeye gidenlerin beklentileri boşa çıkabilir. Ama gerçekten türkiye standarları üstünde bir filmdi. Eski türk sinemasına yapılan göndermeler felan çok iyidir. Çağlar çorumlu nun zeki müren canlandırması harikaydı. Müzikleri çok iyidi. Bu filmi begenmeyenler 9 şubatta kayhan çıkıyormuş gitsin onu izlesin. Tam sizin zeka seviyenize göre.

yunanistan a kaçmaya çalışan suriyelileri yakalmak

Onlar için sahil güvenlik elemanlarımız mesai harcıyor, ne acı. Oraya kadar harcadığımız yakıta değmez be, bırakın ne halleri varsa görsünler, adamlar ölümü göze alıp kaçmışlar ülkemizden (savaştan kaçmakla hiç alakası yok, türkiye'den kaçıyorlar) biz niye 'olmaz biraz daha kirletin ülkemizin havasını' der gibi bu şeyleri tutup tekrar getiriyoruz anlamak mümkün değil.

arda turan

Şu adamın yedek kulübesinde t.d gibi ona buna direktif vermesine deliren tek ben miyim.. Bi sik değilsin arda anla artık, hele bu milli takım için hiçbir sik değilsin.. Sana ihtiyaç da yok artık.. istenmiyorsun lan anla artık, hala takım lideri gibi davranıyor orospu çocuğu.. Yanına burağı da ozan tufanı da emreyi de al siktir git, sizsiz bir bok eksilmez şu takım emin olun.. Tertemiz çocuklar tertemiz oynasın gönül rahatlığıyla destekleyelim.. Ulan kazanınca şu adam prim yapcak diye içim burkula burkula destekledim takımı bugün..o derece nefret objesi sevimsiz bi herif

insan ne zaman olgunlaşır

Hayatın bomboş olduğunu, kırmanın dökmenin anlamsız ve gereksiz olduğunu, ve herkesin bir gün mutlak bir biçimde öleceğini, ölenin de geri gelmeyeceğini tam olarak kavradığı vakit olgunlaşır.

şener özbayraklı

sırf buna küfür etmek için geldim;

senin oynayacağın topun ta....

şener özbayraklı

Adam yanindan sagli sollu geçiyo allah fenerlilere sabir versin.