bugün

entry'ler (34)

friendzone

Yedekte tutmak/tutulmak.

kendi ülkesinde rus kadar tatil yapamayan türk

Bu acı bir gerçektir.

kadına en çok yakışan enstrüman

Kadının kendine en çok yakıştırdığı enstrümandır.

dilbilgisi hataları

Tdk'de sayıların yazılışında binlikler arasına nokta, ondalıklarda ise virgül olması gerektiği yazıyor fakat, aslında mantıklı olan tam tersidir. Çünkü, tıpkı cümlede olduğu gibi nokta bitince koyulmalıdır. Devam eden sayılar arasında virgül olması daha mantıklıdır. Yabancı yazında da bu böyledir ama biz farklı kullanıyoruz.

budapeşte

Eski bir hostelde kaldığımdan mı bilemem ama bence şehre artı puan kattı çünkü değişik bir havası vardı. Kafeleri çok beğendim gerçekten, güzel bir manzaraya karşı saatlerce sohbet edilebilir. Fiyatlar da fena sayılmaz ve yemek açısından da alternatifler var bizim damak tadımıza uygun. Fakat şehrin güzelliği, gezerken aldığın keyif ve insanların sabaha kadar şehrin manzarasına karşı oturup sohbet ettiği bir yer var ki efsanedir, bu açılardan ise kesinlikle bir prag değildir.

bruce lee

Empty your mind be shapeless, formless. be water my friend. it can flow or it can crash

en saygın meslek

Kadim iki meslek: öğretmenlik ve doktorluk. ikisinde de insan hayatına dokunursun. Ayrıca, zanaat da çok değerlidir.

kedi

Her şeydir ama her şey.

fransa denince akla gelenler

An itibarıyla "notre dame de paris" müzikalinin belle parçası.

almora

Güzel şarkılara sahip bir gruptur.

ingilizce

Lisan öğrenmek iyidir. ingilizce önemli derecede tamamdır. Şimdi sıra almanca öğrenmeye geldi.

araştırma görevlisi

Bu başlık ne kadar cahil varsa ortaya çıkarmış. Bazı sapırlarda iş bulamayınca olunan meslek demiş. iş bulamayınca olunan meslek iyi decede yds, ales; çalışarak geçirilmiş bir lisans dönemi ve böylece iyi bir gano ve başvurulan üniversitede yapılacak yazılı sınavdan iyi bir not istiyor. Bu arkadaşta iş bulamayınca bari araştırma görevlisi olayım diyor vay be.

Akademinin ilk adımıdır. Bu meslek hep emek ister.

5 yıl önce hayal ettiğiniz yerde misiniz

Evet, çok şükür. Herkesin hayalinin gerçekleşmesi dileğiyle... iyi geceler.

dinozorlara inanan insan

Bugüne kalan tek temsilcileri kuşlardır.

erasmus yapan kızın asıl amacı

Asıl amacıymış bak bak. Asıl amacı ajanlık yapmaktır da gizliyor kültürel bi program altında. Aptal aptal başlıklar bazıları da ne mal olduğunu biliyoruz yazıyor bişey bilmeden. Erasmus yapın çevredeki ülkeleri de gezin iyi değerlendirin. Lisansta yapılacak en güzel işlerden biridir. birdaha öyle uzun süreli yurt dışında yeni yerler gezip görme fırsatınız olmayabilir.

geceye bir gerçek bırak

Zaman gerçekten çok hızlı geçiyor.

fiyatların pahalılığının sebebi

Maliyet enflasyonudur.

imkanınız olsa hangi arabayı alırdınız

Ferrari 458 ya da italia düşünürdüm sonra da çok israf olur diye vazgeçerdim.

ırkçı olmadığınız halde sevmediğiniz ırklar

Başlıktaki çelişki temalı konu.

kitap önerisi istiyorum

Almayı düşündüğüm kitabı önereyim. Bir ömür nasıl yaşanır? (ilber ortaylı)