bugün

tartışmasız ve açık ara bir biçimde doktorluktur.
4 yaşındaki yeğenimin bademcik ameliyatında bir kez daha bu insanlara olan saygım kat be kat arttı. işini suistimal eden azınlık dışında gerçekten bu mesleği icra eden insanlar başka bir kategoride sayılmalı arkadaş, millet telefon, televizyon tamir ediyor, bu adamlar insan... öncelikle bölümü kazanmaları, okumaları, eğitim süresinin ve sonrasında mesleğe başlamalarının zaman alması ne biliyim efendim saymakla bitmeyen zorlukları da bu saygıyı artıran etkenlerdir.
rahatlıkla söyleyebilirim ki, ne kadar iyi para alırsalar alsınlar, aldıklarından fazlası analarının ak sütü gibi helaldir bu insanlara. doktorların gotünün gılıyım.
Doktorluktur. Cahilden tut en eğitimlisine kadar herkesin önünde ceket iliklediği insanlar doktorlardır.
benim için bizim mahallenin başındaki şarküteridir. incesik salam kesiyor adam.

bir de karpuzcu var, keleğini görmedim daha karpuzlarının.
hekimliktir. parasından degil istemsiz saygılı davranıyorum hekimlere. neticede saglığım onların ellerinde sanki, onların kalın kitapları bitiren gözlüklü gözlerinde.
şu dünyada senin bütün ihtiyaçlarına yanıt veren mesleklerdir.
benim için şu saatte buz gibi soğukta ve hudutta nöbet bekleyen askerdir. türk askeridir.
hekimiktir. çocukluğundan, gençliğinden, hayatından, ailenden fedakarlık eder hastaların için didinirsin. her hastanın vebali üzerindedir, yaşam ile ölüm arasındaki ince köprü sensindir. kısacası hekimler tanrı'nın dünayadaki elleridir derler.
doktorluktur hele hele taksimdeki doktorlar var ya onların elleri öpülür.
odun kırıcının hınk deyiciliğidir.
şahsi görüşüme göre doktorluk değildir.

yaşamla ölüm arasındaki ince çizgiymiş de, hastalar için didinmekmiş de... geçiniz efenim. sağlık ocağında aile hekimisin, ne ayak yapıyon sen bana kardeş? sanki beyin cerrahı pezevenk.

5 bin tane dalı var oğlum tıbbın. bunlardan kaç tanesi hayati? yani doktora gitmezse ölecek hastalıklarından bahsediyorum. cerrahlar hariç diğer tüm doktorlar benim için manavdan farksızdır.

ama abartın da abartın. hekimler tanrının dünyadaki eliymiş. o zaman katiller de tanrının dünyadaki eli. bu kadar saçma bi görüş daha duymadım.

her doktoru hayat kurtarıyor sanmayın. kıçımdan uydurmak istemiyorum ama tahminlerime göre hayati operasyonlarda ter döken doktor oranı yüzde 1 bile değildir tüm doktorların içinde.
inşaat mühendisidir. o fizik o matematik hesapları kitapları... gerçekten saygı duydum babamın üniversite kitaplarını görünce. bi sayfalık soru var şaka gibi.
Kpss uzmanlıktan atandıysan herkes sana taşaklı adam gözüyle bakar. Tabi en büyük nedeni düzenli yatan ortalamanın azcık üstündeki maaş. Zengin mimar bile olsan insanlar ya batarsa mantığıyla bakıyor.
kişilere kişilikleri yüzünden değil de meslekleri yüzünden saygı duyanların kol gezdiği başlık.
doktorluk, polislik ve taksi şöförlüğüdür.

sabahtan akşama kadar tv'de onlar var lan. saygın olsa gerek.

kutsi, rıza baba ve sinan bu saygın mesleklerin en önemli temsilcileridir.
hangisi olduğunu bilmiyorum ama doktorluk olmalı.
her meslek saygındır , sütçüden ; doktoruna kadar.
dusundumde en saygı duydugum ınsan babam. Sebebı meslegı degıl(kamu pers). Yanı en saygın olması baba olmasından kaynaklanıyor. Yanı en saygın meslek aıle olabılmek..
siyasi liderliği katmazsak, maalesef siyasetçiliktir. vekilimiz olarak seçtiğimiz bir milletvekilinin önünde, ilikleri bağlamak yerine hesap sormayı bir yüzyıl daha göremeyeceğiz sanırım.
helalinden, alın teriyle para kazanılan meslektir.
öğretmenliktir. tüm mesleklere öğrenci yetiştirirler.
Saygınlık ile maddiyatı bağdaştırmaması gereken önermedir.
şekilcilik dünyasında yaşadığımız için yüksek maaşlı meslekler saygı duyulan meslekler olarak görülür.

popüler kültür denen şey insanları öyle bir hale getirdi ki özelikle bazı insanlar birilerine yaranmak için böyle yüksek rütbeli meslekleri yapan kişilerin bir taraflarını yalayacak hale geldi.

ama tek derdi çoluk çocuğuna bakmak olan az maaşa çalışan kişileri aşağılıyor bu insanlar.

bu tek kelime ile şerefsizliktir.

kul hakkı yemeden, alın teriyle işinin hakkını vermeye çalışan herkes saygı duyulasıdır, eli öpülesidir.
öğretmenliktir. boru mu amk saygın dediğiniz bütün mesleklere sizi bu adamlar sayesinde sahip oluyorsunuz. ipneler sizi. doktormuş mühendismiş. yet allaam.
öğretmenliktir, doktoru yetiştiren de öğretmendir.
her zaman birici sırada öğretmenliktir. çünkü bir çocuğu eğitmek dünyanın en zor ve en saygın işidir.
güncel Önemli Başlıklar